Jump to content

Zawias do blatu kuchennego.

Filip
 Share

Recommended Posts

Witam!

Szukam do swojej przyczepki zawiasu do blatu kuchennego bo mój juz sie wysłużył. Są to te nietypowe zawiasy nie takie jakie są w kuchniach w domach tylko wiecie .... no.... takie.... "skomplikowane".

Każdy je ma w swojej przyczepie w blacie kuchennym więc może ktoś ma w zapasie do sprzedania :klotnia:

Mam nadzieję , że zrozumieliście o co mi chodzi bo ja nie :klotnia:

Pozdrawiam

Filip :klotnia:

U mnie w blacie były takie jak pokazał mymlon tylko nie zagięte :]. Jako że były wysłużone chyba je reanimowałem, albo przerabiałem zawiasy które dostałem w innym sklepie. Skocze do przyczepy zaraz to jakieś zdjęcie strzele :klotnia:.

Byłem w przyczepie :?. No więc ja robiłem to w końcu tak, że nabyłem w sklepie z częściami do mebli kilka zawiasów takich jak na zdjęciu poniżej. Płaciłem za nie jakieś 50 gr za sztukę. W jednej z części nawiasu zrobiłem takie nawiercenia jak były w starym zawiasie z przyczepy (tak jak zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu). Nawiercenia robiłem aby nie dziurawić zlewu w kolejnym miejscu. Do tego trochę większym wiertłem zrobiłem fazkę żeby łeb śruby się chował :D. Cała operacja kosztowała grosze a w zasadzie różnicy nie ma między oryginałem a przerabianym zawiasem - na kolejnych zdjęciach zawias który jest jaśniejszy to dorabiany, ciemniejszy to oryginał. Filip z chęcią pomogę :klotnia:. Możliwe że nawet gdzieś mam jeszcze w domu takie zawiasy :klotnia:.

No i sorka za jakość zdjęć, ale w aparacie mam padnięte akku i robiłem telefonem.

Zakupione zawiasy. Czerwonym zaznaczyłem miejsca w których robiłem dodatkowe dziury.

zawiasy.jpg

Tak wygląda to przy przykrytym zlewie i kuchni. Zawias dorobiony.

DSC00016.JPG

Tu zawias oryginalny. Też przy przykrytej kuchni i zlewie.

DSC00017.JPG

w knausie blat otwiera sie na boczek... i zawiasy sa ukryte... ,Filip u mnie tez sie wysluzyly.. byly takie plastyczane :klotnia: i zamienilem je na metalowe takie jak tomii podaje.. tylko trzeba troszke blat od dolu podpilowac pilnikiem coby na rowno sie zamykal..

Kiszon czy oryginalnie są tam takie zawiasy?

10-212.jpg

No u mnie na tych pseudozawiasach przymocowane były płyty przykrywające skrzynie łóżkowe :klotnia:. Jak to zobaczyłem pierwszy raz to od razu se pomyślałem że wieczne to to nie jest :klotnia:.

Ktoś kiedyś na allegro sprzedawał to w paczkach movery za całkiem rozsądną cenę :klotnia:

mymylon ja takie coś widziałem w marketach budowlanych

Marek jak ja szukałem dwa lata temu to nigdzie nie spotkałem angielek :klotnia:

Te plasticzane to kupiłem w Katowicach, w sklepie TAM, inne też mieli.

Ale i tak nie chciało mi się ich wymieniać , leżą w garażu.

Leń.

Ja mam chowane całkiem tak jak kiszon pisze ale inne bo mam normalnie chowane do dziury i nic nie wystaje. Jutro spróbuje zrobić zdjęcia to zapodam bo rzeczywiście ciężko wytłumaczyć. Dzięki za pomoc i proszę o cierpliwość i poradę jak zdjęcia zrobię :hehe:

Pozdrawiam

Filip :hehe:

Te plasticzane to kupiłem w Katowicach, w sklepie TAM, inne też mieli.

No chyba były, mymylon wyślij zapytanie z fotką jak będzie to ci podjadę i kupie :hehe:

Uwaga tu są zdjęcia

2ddf40fa1be0f895.jpg

14c5652d12cd12a2.jpg

6872643385d8b590.jpg

c4af11b6736a1546.jpg

03995f617353be74.jpg

i co Wy na to?

Pomożecie?

Filip, zerknij tutaj http://www.frankana.katowice.pl/

2 rozdział pt.Wyposażenie dodatkowe przyczep i sam. campingowych

kliknij na - zamki zew. i wew. osprzęt meblowy str.144-149

na str.145 poz 4