Skocz do zawartości

Zakup Przyczepki


piotr1982

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się gorąco z wszystkimi przywitać, jestem na forum od jakiejś minutki. WITAM I POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW.!!!

Jestem z Chorzowa obok Katowic trafiłem na forum ponieważ chcę kupić przyczepkę kempingową, a właściwie to już ją zaliczkowałem:

 

www.auto-caravan.pl/view_p.php?kod=724_KE550TF_0

 

Mam nadzieje, że karawaning będzie nowym hobby całej mojej rodziny.

Pytania moje do was drodzy forumowicze:1. co myślicie o tej przyczepce? (dodam, że bardzo mi się podoba jak i również jej wyposażenie odpowiada moim oczekiwaniom).

                                                                  2.czy może ktoś z forum miał do czynienia z tym sprzedawcą i może wydać jakąś opinie na jego temat?

                                                                  3,czy przedawca może ukryć jakieś wady sprzętu jak np. klimatyzacja, ogrzewanie, itd. na czas sprzedaży(tzn. tylko podpicować wszystko)

                                                                  4.na co zwrócić szczególną uwagę przy tym modelu, lub ogólnie

                                                                  5.i czy może jest ktoś z okolicy mielna, albo samych mścic kto służyłby dobrą radą na miejscu. Jeżeli tak to proszę o tel. na e-maila.

                                                                   JEŻELI POWINIENEM WIEDZIEĆ COŚ JESZCZE O CO NIE ZAPYTAŁEM LUB KTOKOLWIEK MIAŁBY JAKIEŚ PYTANIA I UWAGI PROSZĘ                                                                       PISAĆ

Znalazłem dwie opinie na temat tej firmy sprzedającej przyczepki, na szczęście pozytywne-niestety z 2009 roku. Po przyczepkę mam się udać przwdopodobnie w tym tygodniu więc w miarę możliwość proszę o szybką waszą pomoc w formie odpowiedzi.

                                                    Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZALICZKA TO 300ZŁ i jeżeli się nie spodoba lub coś będzie nie tak to bezproblemu zwrócą tak jestem umówiony


Dlatego prosiłbym o odpowiedź na moje pytania, a nie co by było gdyby. Dodam, że przeczytałem na forum temat dla kupujących, ale mimo wszystko jeżeli ktoś miałby chęć się wypowiedź na podany link to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując taką przyczepkę trzeba dysponować konkretnym holownikiem (DMC przyczepy to 1700kg), a co za tym idzie można przekroczyć DMC zestawu 3,5T. Jeśli masz tego świadomość to OK, jeśli nie to poczytaj na forum jakie są konsekwencje przekroczenia DMC 3,5T (ViaBOXY , kategoria prawa jazdy itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda ładnie. A to że sprzedający zadeklarował że w razie czego zwróci zaliczkę to też o nim dobrze świadczy! Myślę że warto pojechać ją zobaczyć ale w razie czego poszukaj jeszcze innych przyczep mniej więcej na trasie przejazdu ,żeby w razie jak by z tą było coś nie tak to może inną kupić bo w końcu parę kilometrów masz przed sobą a szkoda było by wrócić z pustymi rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pytań^^^ To każdy sprzęt można odpicować do sprzedaży... więc jedyne wyjście to obejrzeć ją dokładnie podłączyć do prądu przetestować pompy klimę ogrzewanie i co się tylko da!!!! i dobrze jest zabrać ze sobą jeszcze jedną osobę która nie będzie zafascynowana kupnem i na spokojnie ją pomoże oglądać. Jak ja pojechałem obejrzeć pierwszą przyczepę to dobrze że zabrałem brata bo teraz zamiast planować podróż to bym siedział i ją remontował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.DMC na pewno przekroczy 3,5T bo DMC samochodu(Mitshubishi Pajero Sport)to 2500kg + dmc  przyczepy 1700kg = 4200kg niestety sam samochód ma duże DMC i itak nieznajde                    przyczepy na 4os. o dmc 1000kg dobrze wyposażonej.                                               

Prawo jazdy mam B+E i C,Viabox kosztuje 120zł, to też nie problem, jakie jeszcze nieudogodnienia mogą wystąpić z powodu DMC>3,5T.

I może ktoś z was wie jak to wygląda za granicą z drogami płatnymi?

Wyczytałem, że w Czechach dokupuje się winietę do przyczepy, ale nie mogę znaleść jak to jest w Austrii, Chorwacji, Czarnogórze i Albanii.

Pytam o te kraje ponieważ dla aklimatyzacji z przyczepą w te wakacje planujemy 2x nasz Bałtyk, a w przyszłym roku 1xChorwacje i 1xAlbanie.

Czy ktoś z was np ze śląska z obrębu Katowic porusza się zestawem o DMC większym niż 3,5T Chętnie bym podjechał porozmawiać, lub zadzwoniłbym.

2.Mam nadzieje, że nieodpicują jej tylko na sprzedaż, muszę czekać ten tydzień ponieważ przyczepa stoi u nich od paru dni bo została dopiero sprowadzona i jeszcze nie mają dokumentów i nie przygotowali jej jeszcze tzn. nieposprzątali, i wszystkiego jeszcze nie przejżeli tak powiedziała pani właścicielka która była bardzo miła. Mają zadzwonić jak przygotują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć co do samego GMC > 3,5T to więcej problemów jest w Polsce (viatoll) niż w większości turystycznych krajów. Na stronach pzmtravel co roku wydają informator o opłatach i wymaganiach w różnych krajach. Ale wracając do tematu. Jestem teraz w Chorwacji zestaw >3,5t opłaty: Czechy, Słowenia, Węgry, Austria winieta tylko na samochód (dla każdej osobówki do 3,5t dmc). Słowacja niestety winieta x2 (dla samochodu i przyczepy). Chorwacja opłaty na bramkach. Czarnogóra bezpłatnie poza tunelem Sozina lub promem. Albania nie mam że sobą informatora. Bośnia i Hercegowina opłaty na bramkach ostatnie wymienione kraje pamiętać o zielonej karcie samochód i przyczepą. Dobrze przy kupnie sprawdzić masę własną przyczepy rzeczywistą i dmc aby później nie zabrakło ładowności na różne rzeczy z którymi czasem człowiekowi coraz trudniej się obyć :) pozdrawiam Irek. A niestety >3,5t zestawu tylko 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotrze,

jest kilka osób na forum ze Śląska poruszających się zestawem powyżej 3,5 t.

Ja w zależności od holownika też przekraczam tę wartość.

 

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

 

Co do aklimatyzacji z przyczepą... no cóż, może okazać się, że do Włoch dojedziesz tak samo szybko, jak nad nasze morze  :ee:

 

A co do tej przyczepy linkowanej przez Ciebie to poprawiłem link na aktywny. Eurostar to najbogatsza wersja wyposażenia w Knausie, dlatego tak sporo waży.

Cena jak na ten rocznik i konkretną przyczepę wydaje się bardzo atrakcyjna, tym bardziej trzeba więc bardzo dokładnie ją sprawdzić a przede wszystkim dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ. Kupiłem przyczepkę:

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-eifelland-alexcamp-i4356234336.html

Dzisiaj gościu wystawił dałem za nią 23000zł, ale za to wygląda na O.K. co prawda nie ma klimy, ale postaram się tam zamontowappc klimę Blaupunkta:

http://allegro.pl/klimatyzator-przenosny-blaupunkt-arrifana-grzanie-i4345543297.html

i jakieś radyjko.

Narazie myśle, że to dobry wybór mam nadzieje, że nie narazie:-) tylko DOBRY.

no i DMC 1200kg więc z moim Pajero przekrocze, ale jest mnóstwo aut którymi nie przekrocze 3500kg.

A jak przekrocze to o 200kg a nie o 700kg.Wiem, że to bez różnicy, ale myśle, że po Polsce dam rady bez mandatu.

 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC I RADE!!!!

Teraz na pewno będę stałym bywalcem na waszym forum.

Napiszcie co sądzicie o tej przyczepce?

 

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zmień myślenie - każde przekroczenie choćby o 1 kilogram 3500 kg skutkuje bardzo poważnymi konsekwencjami finansowymi - patrz viatoll. Póki co każda bramownica przejechana bez uiszczenia prawidłowych opłat to koszt 3000 zł.

Nie wązne czy przekraczasz DMC zestawu o 20, 200 czy 700 kg. 

Albo holuj przyczepę innym autem, albo zapisuj się na prawo jazdy kategorii B96 lub B+E.

 

Przyczepa ze zdjęć ładna w środku - gratuluję zakupu i życzę bezproblemowego używania (zgodnego z przepisami).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.