Skocz do zawartości

Niebezpieczne namioty ;)


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

Pijany kierowca przejechał po namiocie, w którym spał mężczyzna. Do zdarzenia doszło na jednym z pól namiotowych na Żywiecczyźnie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (19 czerwca) po godz. 17:00 na polu namiotowym w Tresnej. Jak informuje rzeczniczka żywieckich policjantów - Mirosława Gruszka, 24-letni mieszkaniec Skawiny wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło w chwili kiedy cofał samochodem. Mężczyzna nie zauważył, że za pojazdem znajduje się namiot i najechał na niego. W środku przebywał również 24-letni mieszkaniec Skawiny, który w wyniku najechania przez samochód doznał obrażeń nóg i głowy. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. 

 

 

 

http://www.radiobielsko.pl/news/21887-Przejechal-spiacego-w-namiocie.html

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest niebezpieczny namiot i jegi wina. Wina jest po stronie pijanego kietowcy i jego kompanow co pozwolili mu wsiasc za kolko.

h

Kompani prawdopodobnie wysłali go po jeszcze jedną flaszkę, albo kilka piw, a ten namiot to mogli sobie rozbić gdzie indziej, a nie tak zaraz za zderzakiem-:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy byłem świadkiem podobnych ekscesów na polach namiotowych.

Raz nawet dotyczyło to niestety mojego towarzystwa.

Pole namiotowe jak każde  (namiot-samochód, namiot -samochód itd...)

Po zakrapianym ognisku towarzystwo się grzecznie rozlazło pod szmaty do spania .

Niestety jeden z naszych kolegów kiedy reszta już  spała zapragnął wrażeń , Wsiadł w auto na podwójnym gazie i ruszył na nocne wycieczki po okolicznych wsiach. Nikt się  nawet nie zorientował , nie usłyszał , a wcześniej takich numerów nie wywijał więc nikomu do głowy nie przyszło by się  zabezpieczyć (areszt na kluczyki)

Nad ranem ze zgrozą odkryliśmy brak kolegi , samochodu i  ślady bieżnika na narożnikach kilku namiotów. centymetry od śpiących głów.

Kolega znalazł się  śpiący w aucie zakopanym po osie w pobliskim kartoflisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem za tym by tak jak np. w Estonii, miejsce na namioty były oddzielone od miejsca na kampery, przyczepy i samochody. Dzieki temu, nie ma możliwości wjechania autem na część kempingu przeznaczoną dla namiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej uważam, jak wcześniej. Niezależnie gdzie ten namiot był. W końcu nie rozbili go na środku drogi tylko na polu kempingowym. 

Ja też się z Tobą zgadzam w stu procentach :blagac: , a poprzedni post to pełna cynika :yay:  i "myślenie" pijanego towarzystwa. Nie raz i nie dwa byłem w takim towarzystwie "niestety" trzeźwy i skóra na człowieku cierpnie jak się posłucha jakie pomysły  i opinie ma takie towarzystwo. :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, bo tak to jest jeszcze niestety w "naszym" społeczeństwie. Każdy mówi, że się nie powinno ale reaguje kiedy jest już za późno (czyli dotknie to jego lub jego bliskich). 

Szkoda, bo takie jednostki powinno się eliminować z otoczenia. Osobiście mam bardzo radykalne podejście do takich tematów (nie napisze jakie  bo są naprawdę radykalne), ale społeczeństwo powinno się obudzić i zacząć dbać o swoje bezpieczeństwo a nie tylko narzekać.

Zostałeś Sam, ale przynajmniej byłeś a nie "odwróciłeś" oczy i udawałeś, że to nic istotnego. Postawa godna naśladowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jakich macie znajomych, ale w moim kręgu nikt by nie dał nikomu kluczyków po alko do wozu i  pozwolił gdzieś pojechać. moim zdaniem, ten pijany kierowca powinien zabulić swojej ofierze takie zadośćuczynienie, by cała kompania musiała się wyprzedać do ostatnich majtek. wszystko jest dla ludzi, ale jak ktoś po alkoholu traci nad sobą panowanie, to wniosek jest jeden: nie chlać. A nie robić z siebie wieprza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jakich macie znajomych, ale w moim kręgu nikt by nie dał nikomu kluczyków po alko do wozu

Widzisz właśnie w tym rzecz że nikt nikomu nie musiał "dawać" kluczyków  bo nie zabierał gdyż  do tej pory ten właśnie kolega nie wywijał takich numerów , a wręcz świecił przykładem rozsądku. Niestety do czasu..... i z niego alkohol zrobił "wieprza" . Dlatego jestem zdania że różne są  okoliczności, a najlepszym  sposobem by się  takich sytuacji niebezpiecznych ustrzec trzeba jednak technicznie pole namiotowe zabezpieczyć przed podobnymi przypadkami.

Coraz więcej na szczęście pól namiotowych na podobną  okoliczność  zabezpiecza się  całkowitym odseparowaniem części parkingowej od biwakowej  choćby nawet rowem czy murkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były i czasem również obecny "szmaciarz" bardzo nie lubię łazić  od namiotu do auta służącego mi zwykle za szafę, ale uważam że w realiach pól biwakowych to jedyne sensowne rozwiązanie - auta na parkingu, na polu namioty - oddzielone w sposób uniemożliwiający wjazd, a wjazd dopuszczalny tylko pod nadzorem obsługi obiektu celem wywalenia i pozbierania gratów.

Faktycznie świat jest jaki jest, kemping też nie zakon - zagrożenia jazdy po pijaku istnieją nawet jak ktoś rozsądny i tylko raz mu odwali tak jak pisze pasjonat.

Możemy próbować zadawać pytania i szukać  przyczyn w gorzale, psychice, stu innych rzeczach.

Odpowiedź jest jednak tylko jedna - właściciel obiektu ma zorganizować obiekt w 100% bezpiecznie i zastosować takie środki  techniczne aby wykluczyć sytuacje zagrożenia życia i zdrowia bo bierze za to kasę, również jest to jego prawnie nakazany obowiązek.

Jednak właściciele tego nie robią bo żyją w błogiej nieświadomości i myślą że wykupione OC załatwia im w 100% sprawę, tak jak wielokrotnie pisałem znam kemping zarówno od strony gościa i właściciela/gospodarza - otóż OC nie załatwia sprawy o ile dochodzenie powypadkowe stwierdzi że właściciel nie dokonał wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo na terenie za który odpowiada, mało tego że OC idzie się paść - właściciel lub dzierżawca podlega odpowiedzialności karnej.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.