Skocz do zawartości

Kemping nad jeziorem na Śląsku...?


rumurek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy i chce się rozpisywać bo może gdzieś już jest taki wątek a ja nie mogę go odszukać. Mianowicie razem z moja rodzinka (żona, córka no i golden retiver:) szukamy jakiegoś kempingu z dostępem do wody (nad jeziorem) w miarę blisko Śląska, jesteśmy z Chorzowa i często jeździmy do Brennej na kemping KOTARZ ale powoli nudzi nam się rzeczka ze stromymi brzegami (córka jest niepełnosprawna a udogodnień dla niej tam zero). Może ktoś z Was starych wilków kempingowych podpowie gdzie pojechać nad jezioro z przyczepą, może jakieś fajne pole albo ośrodek wypoczynkowy gdzie można wędkować, wypożyczyć rower itd. z góry dzięki za info i mam nadzieję do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gorąco polecam Zalew Łąka i tamtejszy camping.

Czysto, ładnie,  zaplecze sanitarne na bardzo dobrym poziomie (z tego co pamiętam to dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych)

Jedyne co mi nie pasowało to brak cienia na campingu i komary (ale to nad każdym jeziorem)

tu masz cennik:

 

http://www.moris.pszczyna.pl/obiekty/osrodek-sportow-wodnych

 

a tu adres:

 

43-241 Łąka
ul. Piotra Skargi 44

 

i masz jeszcze google maps:

 

https://maps.google.pl/maps?q=43-241+%C5%81%C4%85ka+ul.+Piotra+Skargi+44&ie=UTF8&ll=49.966881,18.888234&spn=0.005687,0.009645&oe=utf-8&client=firefox-a&channel=rcs&hnear=Piotra+Skargi,+pszczy%C5%84ski,+%C5%9Bl%C4%85skie&t=h&z=17&lci=com.panoramio.all

 

plaża piaszczysta, jest ratownik, wejście do wody łagodne

wypożyczalnia sprzętu pływającego

knajpka (w sensie piwko, kiełbaska, zapiekanka żadnych frykasów)

świetlica

 

nie pourywaj kół na ostatnich dwóch kilometrach drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polenamiotowe.com.pl/ sprawdzone, niestety tylko autkiem bo aura nie do końca sprzyja rodzinnym wypadom. Co do samego pola to duży plus za położenie, z jeden strony las z drugiej jeziorko. Jest bar z piwkiem na terenie kempingu i zaraz obok spora knajpka z muzyczką i jak mi się wydaje "parkietem" na wieczorne potańcówki. Minus który niestety przekreślił pojawienie się tam naszej czwórki na dłużej to sanitariaty i ich opłakany stan. 3 x TOI TOI które czuć nawet na końcu pola namiotowego, prysznic który przypomina stary wychodek z wyciętym sercem na drzwiach i 2 marne zlewy do mycia naczyń zaraz przy TOI TOIACH, szkoda szkoda i jeszcze raz szkoda bo zapowiadało się ciekawie...dziękuje jednak za namiar i ruszam na zwiedzanie dalej Waszych namiarów. Może następny weekend już z całym zestawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy - my również z Chorzowa - z Brennej własnie wróciliśmy po długim weekendzie :)
 

Polecam na krótkie wypady kemping Brzeźnica http://www.brzeznica.tworog.pl/cennik.htm

Z tego co wiem wędkowanie do lata odpada (remont zbiornika czy coś) ale są baseny kąpielowe na terenie ośrodka - jeden głęboki puls brodzik dla dzieci, nie wiem ile córa ma lat - dla maluchów jest też zadbany, bezpieczny  i wyposażony plac zabaw, boiska do gry, sanitariaty są ok, prysznice też, ciepła woda do mycia naczyń jest, właściciel forumowiczom daje zniżkę :) - jak dla nas same plusy i często tam bywamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Agnieszka :)

Z kempingiem w Brynku (Brzeźnica) jest tylko dla kolegi rumureka taki kłopot, że sanitariaty są absolutnie niedostosowane dla osoby niepełnosprawnej.

Wejście do nich jest po 3-4 wysokich stopniach, a i w środku miejsca na obrócenie się maławo.

Ale myślę, że cała reszta się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Agnieszka, fajnie spotkac kogos ze swojego miasta, dzieki za info o brzeznicy, corka ma 11 lat i z trudnosciami ale porusza sie sama na ktotkich oddcinkach wiec mysle ze da rade, napewno sprawdzimy. W ten weekend jednak nie chcemy ryzykowac i jak tylko aura pozwoli jedziemy rowniez do Brennej na kotarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ośrodek w Szymocicach.

Baseny, place zabaw, knajpa z bardzo dobrym jedzeniem

Toalety na bardzo dobrym poziomie

Nie znalazłem ich strony - ale jest bo byłem

 

Ośrodek wypoczynkowy aqua brax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kempingów nad Jeziorem Żywieckim.... to chyba Śląsk  :hmm:  :]

 

A jeśli bez jeziora ale z udogodnieniami dla niepełnosprawnych, to dzisiaj zrobiliśmy sobie obchód kempingu pod Dębowcem w B-B. Jesteśmy pod wrażeniem.  :look:  Po prostu wypas, nowiutki blok sanitarny, standard europejski. :yay: Oznaczenia dla niepełnosprawnych też widziałem.

 

Była jedna ekipa z Piły, jedna z Wodzisławia i Holendrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja właśnie szukam jakieś pola z możliwością kąpieli ( jezioro, baseny itd ) w mojej okolicy i byłem wczoraj na Pławniowicach w Niewieszy ale strasznie dużo ludzi. Jak to wygląda w sezonie w Brzeźnicy? Bo myślę nawet na postawieniem gdzieś przyczepki na 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro w naszej okolicy, w letnie, pogodne weekendy wszystkie miejsca nad wodą są bardzo zatłoczone. Pławniowice to nie jest jeszcze pełny hardcore, da się gęściej :D

W Brzeźnicy nad basenami i na trawie na środku jest max gęsto, ale na drugim końcu od wjazdu ten tłum nie jest tak strasznie odczuwalny. Tylko to podobno ostatni sezon tego ośrodka, co będzie z nim dalej - tego na razie chyba nikt nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.