Jump to content
strazak555

Dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim

Recommended Posts

smok_wawelski

Tak bardzo fajne, szkoda jednak że tego typu rozwiązania są rzadkie i często drogie, jako rozwiązania poza standardowe
@filipert a może jak dojeździsz tę budke  o pomyślisz  o drodze taka jak ja zaczynam obecnie - blaszaczek i własna zabudowa pod Wasze potrzeby ?  
Oczywiście nic nie narzucam ale może nie już teraz ale gdzieś na przyszłość myślę że warto się nad tym zastanowić aby zrobić z jakiegoś blaszaczka po swojemu choćby jako  i kamperka i  auto na codzień . Kamper z windą a czemu nie :) Galaxiak ma ok 5m długosci a  taka blaszka np 5,20 tragizmu nie ma pofurmanisz spoko :)  Macie doświadczenie z budki co jest ok a co trza inaczej  ogarniecie temat lepiej niz fabryka -  i pierniczyć tych co wymyślili że w karawaning bawią tylko pełnosprawni - znam to co prawda nie na sobie, miałem ojca inwalide, mam sporo przyjaciół z dziećmi onkologicznymi i niepełnosprawnymi - trochę ten temat znam,   i zawsze nagła krew mnie zalewa że drze się z niepełnosprawnych  kasę a nie może nawet daje upust tym którym życie dokopało - dobra rozumiem ekonomia, biznes wsio ok  tylko gdzie jakiś rozsądek i człowieczeństwo ?  ile straciłby producent przyczep jakby wyprodukował 1 na 1000 bud w wersji na wózek na zamówienie w cenie budy standardowej - a ile radochy miałby ten niepełnosprawny człowiek, ile radochy miałby kolejny niepełnosprawny mniej zamożny człowiek który taka bude kupi sobie z drugiej ręki 

Oj prawdę miał ktoś kto kiedyś powiedział ze wielość ludzi i narodu mierzy się jego stosunkiem do starych, chorych i niepełnosprawnych - szkoda tylko ze nie każdy chce być wielki......   smutne to .......

Edited by smok_wawelski (see edit history)

filipert
Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

może jak dojeździsz tę budke  o pomyślisz  o drodze taka jak ja zaczynam obecnie - blaszaczek i własna zabudowa pod Wasze potrzeby ? 

Pewnie tak będzie, plany są :)

Ale na razie, puki dzieciaki chętnie z nami podróżują to przyczepa jest bardziej komfortowa. 

Myślimy czy nie zmienić budki na większą w takim układzie aby drzwi szarsze wstawić i trochę przemeblować. 

Co do tego prysznica, to może być ciekawe rozwiązanie nie tylko dla niepełnosprawnych. 

smok_wawelski
2 godziny temu, filipert napisał:

Ale na razie, puki dzieciaki chętnie z nami podróżują to przyczepa jest bardziej komfortowa. 

O dokładnie  - trafione w punkt - u mnie  mają syn ponad 3 dychy na swoim  i córa ponad 2 ale jeszcze z nami  - to właśnie to ten etap i projekt blaszki samoróby dojrzewał od kilku lat i wreszcie dojrzał :)  No Młoda to tak jeszcze nie do końca bo po PL to fe ale jak tak do mojego kumpla do Toskani czy jakieś fajne Bałkany to z wapniakami nawet pojedzie , Stąd te uwarunkowania i gimnastyka żeby blaszkę jednak na 3os zostawić  a jednocześnie zrobic ja wygodnie - na 2 byłoby prościej zrobić no ale cóż trza to trza na 3 :) 
Ja do blaszki ładuję gotowca łazienke z Hobby - trochę duża ale trafiła sie taka w sensownej cenie to łykłem bo praktycznie więcej za sam tron bym musiał dac

Przyczepa a kamper - to dylemat odwieczny w karawaningu - odpowiedź wg mnie jest w tym jaki styl wyjazdów preferujemy - jak pobytowy tak zdecydowanie buda no fakt gorzej sie tym jedzie i wolniej ale z kolei na miejscu odepniesz i śmigasz osobówka graciarnie rozłozysz nie musisz zwijac. Kamper zdecydowanie sprawdza sie  jeśli styl bardziej wędrowny i krótsze pobyty - szybciej i wygodniej zalecisz  przy Bałkanach zyskasz ze 2 dni na zwiedzanie. ja kombinuje jeszcze zamykany jakiś namiot coby na kampie gratów co raz nie pakować jak gdzieś pojadę zwiedzac czy pożarcie i  piwo do sklepu :) 

Mankament kampera - no cóz ubezpieczenie buda to niecała 100zł a jednak tu na kamperka pasi jakieś sensowne mieć  i z assi no w sumie na holownik też ale jednak koszty dochodza na drugie auto w chałupie - gadałem wczoraj ze znajomym agentem byłem Sharana opłacić i o kamperze gadaliśmy przy wartosci ok 25,000 i Krakowie oc+ac+assi takie średnie holowanie 400km to 1100-1200 rocznie wychodziło

Edited by smok_wawelski (see edit history)