Skocz do zawartości

Dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim


strazak555

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

Witam wszystkich. Mam na imie Zenek i jestem tu nowy. Szukalem watku na temat przyczep dla osob niepelnosprawnych i niestety nie znalazlem. Postanowilem taki zalozyc. Mam zone na wozku inwalidzkim po chorobie (zapalenie rdzenia kregowego), czesto jezdzilismy na wakacje a teraz mamy to ograniczone. Posiadam przyczepe kempingowa i chce ja przerobic dla niej. Ze wzgledu na brak czasu dlugo mi to potrwa. Postaram sie dokumentowac moja prace na forum, moze komus sie przyda. Jesli ktos juz przerabial przyczepy dla takich osob to prosze o wpisywanie informacji na ten temat. Mi maja pomoc znajomi bo ja niestety nie posiadam az tak duzej wiedzy. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Udalo mi sie uzyskac drzwi o szerokosci 52cm wraz z oscieznica oraz czesciami ramy. Drzwi rozbieram, przetne w polowie szerokosci i wpasuje (wkrece) brakujacy element aluminiowej ramy do drewnianych listew ktore usztywnia drzwi. Drzwi sa w srodku wypelnione twardym styropianem(polistyren ekstrudowany), kupie i wkleje w srodek. Na zewnetrz z jednej strony przykleje sklejke a z drugiej chyba plexi lub cos podobnego, blacha luski jest strasznie droga. Oscieznice rowniez przetne w polowie szerokosci i wpasuje brakujace elementy. Potem wytne czesc scianki i wpasuje do niej drzwi wraz z oscieznica. Jesli chodzi o srodek to rozebralem wszystko i bede robil od podstaw. Lozko bede mial w tylnej czesci wysuwane do przodu (szer.80\140cm) a stol mocowany do scianki bocznej a nie jak w poprzedniej wersji siedziska na bokach. Szafka kuchenna o szerokosci 40cm, gazowka przenosna, dwupalnikowa a zlewozmywak chce zrobic wysowany jak szuflade z powodu braku miejsca na nogi. Szerokosc jaka potrzeba dla swobodnego obracania sie wozkiem to ok 100cm, ale jeszcze to sprawdze. Mysle o prysznicu turystycznym (namiotowym) lub zamontowac brodzik na srodku podlogi. Brodzik plaski 90x100 z uchwytami na zaslone ze by woda nie lala sie na podloge. Zona kapie sie na krzesle toaletowym. Brodzik chce zrobic przykrywany czescia podlogi na czas gdy nie bedzie uzywany oraz zdejmowana zaslona. Przyczepy dla osob niepelnosprawnych tak naprawde nie ma albo sa strasznie drogie. Mysle ze komus pomoge z moim pomyslem na taka przyczepe. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i oby wszystkie modernizacje przyczepy się powiodły :) niestety nie mogę nic podpowiedzieć w tym temacie ale sądzę że tak jak mówią dla chcącego nic trudnego!!! Wiec z czasem może do zobaczenia na jakimś kempingu lub zlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla Twojego zapału, wstawiaj zdjęcia będę śledził postępy w przebudowie przyczepki. Ja też jestem niepełnosprawny od 1,5 roku, mam problemy z lewą nogą, chodzę o kulach i kto wie czy lekarze uratują mi ją. Pozdrawiam Ciebie i twoją małżonkę, trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. Mam nadzieje ze jeszcze w tym roku uda nam sie wyjechac na jakis kemping choc wiem ze bedzie ciezko. Praca i wyjazdy 3 razy w tyg. na rehabilitacje zony zabieraja mi duzo czasu. Wierze ze sie uda. Pozdrawiam.

post-17032-0-08706100-1402952204_thumb.jpg

post-17032-0-27033600-1402952228_thumb.jpg

post-17032-0-94735000-1402952449_thumb.png

Edytowane przez strazak555 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

W poprzednim temacie gdzie pisałeś  napisałem w sprawie blachy łuski .

 

Tu widząc fotki mam małą  podpowiedź: Na czas remontu załóż  na końcówki rurek gazowych, choćby szmaciane "kukiełki" spięte gumką  byś  później nie miał kłopotów ze stale zapychającymi się  dyszami w sprzęcie gazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imie Zenek i jestem tu nowy. Szukalem watku na temat przyczep dla osob niepelnosprawnych i niestety nie znalazlem. Postanowilem taki zalozyc. Mam zone na wozku inwalidzkim po chorobie (zapalenie rdzenia kregowego), czesto jezdzilismy na wakacje a teraz mamy to ograniczone. Posiadam przyczepe kempingowa i chce ja przerobic dla niej. Ze wzgledu na brak czasu dlugo mi to potrwa. Postaram sie dokumentowac moja prace na forum, moze komus sie przyda. Jesli ktos juz przerabial przyczepy dla takich osob to prosze o wpisywanie informacji na ten temat. Mi maja pomoc znajomi bo ja niestety nie posiadam az tak duzej wiedzy. Pozdrawiam wszystkich.

Przerabiałem podobny temat więc chętnie podzielę się swoim doświadczeniem zaraz po powrocie ze spotkania w Suchedniowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imie Zenek i jestem tu nowy. Szukalem watku na temat przyczep dla osob niepelnosprawnych i niestety nie znalazlem. Postanowilem taki zalozyc. Mam zone na wozku inwalidzkim po chorobie (zapalenie rdzenia kregowego), czesto jezdzilismy na wakacje a teraz mamy to ograniczone. Posiadam przyczepe kempingowa i chce ja przerobic dla niej. Ze wzgledu na brak czasu dlugo mi to potrwa. Postaram sie dokumentowac moja prace na forum, moze komus sie przyda. Jesli ktos juz przerabial przyczepy dla takich osob to prosze o wpisywanie informacji na ten temat. Mi maja pomoc znajomi bo ja niestety nie posiadam az tak duzej wiedzy. Pozdrawiam wszystkich.

Jeśli chcesz-zadzwoń do mnie-podam Ci więcej szczegółów dot.mojej przeróbki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zaoferowanom pomoc. Bede korzystal w razie potrzeby. Wlasnie jestem w trakcie przerabiania drzwi na szersze. Udalo mi sie kupic za dobra cene styrodur ktorym wypelnie drzwi. Skleilem juz drewniana rame ustawie polozenie zamka i kratki wentylacyjnej. Zostanie to wszystko osadzone w aluminiowym profilu i oklejone biala plexi 1mm. Potem osadzone w oscieznice. Wczoraj zmienilem gniazdo sieciowe na CEE 230V, 16A w przyczepie. Prace ida pomalu ale niestety czasu wolnego mam strasznie malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oto mój mały projekt wnętrza. Łóżko wyciągane do przodu i zastanawiam się nad podnoszeniem go w celu łatwiejszego przenoszenia żony z łóżka na wózek. Gazówka razem z umywalką będzie wysuwana za względu na brak miejsca na nogi, będzie jej łatwiej myć ręcę. Zastanawiam się jeszcze nad składanym prysznicem, choć wiem że to nie jest dobry pomysł ze względu na wilgoć. Brodzik miał by być płaski o głębokości ok. 4cm (90X100) i kryty częścią podłogi. W czasie kąpieli odkrywany i zakładana zasłona prysznicowa zaczepiana na górze i na dole. Ale to jeszcze muszę przemyśleć.

kamper 1!.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oto mój mały projekt wnętrza. Łóżko wyciągane do przodu i zastanawiam się nad podnoszeniem go w celu łatwiejszego przenoszenia żony z łóżka na wózek. Gazówka razem z umywalką będzie wysuwana za względu na brak miejsca na nogi, będzie jej łatwiej myć ręcę. Zastanawiam się jeszcze nad składanym prysznicem, choć wiem że to nie jest dobry pomysł ze względu na wilgoć. Brodzik miał by być płaski o głębokości ok. 4cm (90X100) i kryty częścią podłogi. W czasie kąpieli odkrywany i zakładana zasłona prysznicowa zaczepiana na górze i na dole. Ale to jeszcze muszę przemyśleć.

Szczerze mówiąc jakoś nie bardzo widzę ten rozkład.Przemyśl jeszcze raz bo przeróbki późniejsze są zwykle pracochłonne i kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strazak555

Ja nie mam nic zlego do powiedenia, wrecz przeciwnie

ale czy zona bedzie dobrze sie czula ze swoja niepelnosprawnosia w przyczepie?

Twoj plan zapowiada sie obieculaco ale zawsze jest to stara przczepa i ciasnota jak to w kampingu.

Ja mam niepelnosprawnego syna w prarawdzie umyslwo ale tez nie do konca mororycznie i jest roznie...

Moze jednak to nie dla Was??

W kazdym razie powodzenia i wszystkiego dobrego dla Was ale przemyslcie to jeszsze 

 

 

Pozdrawiamy goraco  :przytul:

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.