Skocz do zawartości

Heniekag - pojazdy.


Heniekag

Rekomendowane odpowiedzi

Heniek,

nie wiem, czy Outlander jest jeszcze dla Ciebie aktualny, ale z glosnoscia w srodku nie jest zle. W naszym, (2013) wymieniono na gwarancji uszczelki przednich drzwi. Teraz jest jeszcze ciszej. Uciazliwie bylo powyzej 160 km/h. Takie predkosci jednak tylko legalnie w D.

Wrazenia "lekkiej kierownicy" nie mam, ale moze to tylko moje subiektywne uczucie. Zaleta tego auta jest tez w miare pakowny bagaznik, jak na samochod z grupy malych SUVòw.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za opinię. Outlander dalej jest aktualny ale znów się odwleka. W tutejszym salonie (w Larvik) obiecali nam na początku sierpnia, że zadzwonią jak dostaną samochód do testowania (z silnikiem diesla i automatem). Mieli dostać w połowie sierpnia (podobno znów go odświeżyli) - do teraz cisza. Oni nas trochę olewają, a my jakoś nie mamy teraz głowy żeby się tym zająć - najstarsza córka ma pierwsze dni w szkole (szkoła w Norge zaczyna się w połowie sierpnia), najmłodsza (przynajmniej wg USG :)) spodziewana jest na przełomie listopada i grudnia. :) W związku z tym, "chodzą nam po głowie" różne pomysły i znów czekają nas ciężkie decyzje do podjęcia - kolejny raz :( - i dopiero po ich podjęciu, przyjdzie czas na samochody. Szczególnie, że te które są, jeżdżą (odpukać) :) i jest ich aż nadto. :)

 

Co do "lekkiej kierownicy" to wiesz, jak się "burżuje" ;) przesiadają z bezpośrednio z Volviaka, to takie później mają dziwne odczucia. :) Ale zdajemy sobie sprawę, że to pewnie kwestia przyzwyczajenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heniek,

 

gratuluje juz teraz. A czy bedzie "najmlodsza", czy "najmlodszy" zobaczysz jak zobaczysz... Nasz starszy tez byl "starsza"do ostatniej chwili.

Zycze podjecia wlasciwej decyzji. I wyspij sie na zapas...

Outlandery juz sa rozprowadzane w nowej wersji. Praktycznie zmienialy sie zewnetrznie prawie co roku.

Kupujac mojego opowiadal mi sprzedawca, ze nawet u niego w Essen kupowala je jakas firma na sprzedaz do Norwegii.

W Holandii (jako hybrydowy) i w Norwegii chyba widzialem ich najwiecej.

 

Powodzenia!

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się chwalą, że ich Outlandery to oryginalne z Japonii.  :hmm:  Dlatego (jak to określił człowiek z salonu) między innymi nie są dostępne z szyberdachem. :hmm:

Inna sprawa, że są firmy, które sprowadzają taniej nowe samochody z Europy - mój dobry znajomy dostał taką ofertę jak kupował nowe auto. Ale jest to trochę podobno szwindel z ilością faktur i podatkiem w tle. :no:

Jak znasz salon, gdzie sprzedadzą mi ful wypas a na fakturze będzie golizna, to daj znać. ;) ;)

 

Niestety hybrydy są tylko pięcioosobowe a my następny pojazd to jednak chcielibyśmy siedmio - dlatego hybryda Outlandera raczej odpada. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-16103-0-30298300-1442081597_thumb.jpgpost-16103-0-55968400-1442081638_thumb.jpgpost-16103-0-72076500-1442081657_thumb.jpg

 

 

Heniek,

 

U nas  nowy juz jest. Zauwazylem przypadkiem, przejezdzajac obok "dilera".

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas  nowy juz jest. Zauwazylem przypadkiem, przejezdzajac obok "dilera".

 

Ja wczoraj stałem pod sklepem z widokiem na salon i nie widziałem jeszcze niczego nowszego ale na ich stronie nowy Mitsubishi Outlander już jest. :)

 

 

Co by nie było, że w swoim wątku nie piszę o naszym kamperze :).

Jako że ostatnio stał ze 3 tygodnie nie ruszany, to wygląda że zyskał nowych mieszkańców. :)

post-10895-0-80701700-1442130063_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuje temat głośności naszych pojazdów.

Wszystkie filmiki zrobione są na tym samym odcinku autostrady.

Do porównania nasz kamper (filmik już wcześniej pokazywany), czyli Knaus na podwoziu Renault Master:

post-10895-0-47656100-1442616355_thumb.jpg

w porównaniu do kampera w zabudowie Solfier na podwoziu Fiata.

post-10895-0-94723500-1442616448_thumb.jpg

 

Z osobówek do porównania nasz Volviak XC70 D5 z 2003 roku

post-10895-0-38308700-1442617347_thumb.jpg

nasz Volviak XC70 D5 z 2003

w porównaniu do Mitsubishi Outlandera model 2016, diesel, z silnikiem 2,2 l i autolatyczną skrzynią biegów.

post-10895-0-84184900-1442617906_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Volvo ma skrzynie manualna?

 

Automat post-10895-0-50322800-1442734445_thumb.jpg

 

Znów zrobiliśmy błąd ;) po Outlandera pojechaliśmy Volviakiem.

Zaraz po wyjechaniu z salonu, już przy prędkości 50, 60 km/h, pierwsze pytanie - co on tak huczy?

No ale to jednak to suv - samochód wyższy, więc może w tak musi być.

Podobne wrażenia mieliśmy jak testowaliśmy Forestera.

 

Ogólnie wrażenie z Outlandera bardzo pozytywne, "klasyczny" automat, poprawili kierownicę - nie jest już tak "miękka", czyli, stawia taki opór jaki powinna stawiać, tempomat adaptacyjny, dużo miejsca w środku - siedem siedzeń i do tego wszystkiego samochód z napędem na cztery kółka (dostępne cztery ustawienia napędu) i nie wygórowaną za to wszystko ceną.

Można by się czepiać różnych pierdół (na przykład musiałem się zatrzymać i zwinąć roletę bagażnika, bo zakłócała pomiary - trzeszczała) ale za tą cenę i z tym co się dostaję, myślę, że nie ma konkurenta na rynku.

 

My rozważamy XC90, cztero, pięcio letnie lub Outlandera - porównywalna cena. Jak na razie bez decyzji, szczególnie, że jeszcze trochę czasu mamy i nie musimy jej podejmować teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po doświadczeniach z Outlanderem i z brakiem doświadczeń z XC90 chyba bym wział XC90 z ciekawości i dla poznania auta ...

 

Scenka z salonu Volvo:

Ja: A jak tam Wasz XC90, jaką macie opinię? - stał jeden XC90 obklejony wtedy jako reklama przed salonem - myslałem wtedy, że to samochód zastępczy, później jak się przyjżałem okazało się, że po prostu tam stał i musial stać dlugo, bo tarcze miał dosć mocno zardzewiałe).

Pani po drugiej stronie: Oj, na tego, to pan nawet nie patrzy. :hmm:

 

Dodam, że było to wtedy jak byłem już dosć mocno zły na naszego XC70 - ciągle mu cos wychodziło, mimo tego, że nie oszczędzalimy na sewwisie.

 

Olo daj się lubić :) napisz proszę jakie masz uwagi do Outlandera - oprócz głosnosci - wygląda, że to poprawili - w jakims tam przynajmniej stopniu.

 

Wczoraj znalazłem jednego XC90 z 2006 roku w pobliskim salonie - wezmiemy go sobie może w najblższym czasie, żeby sie przejechać i porównać do Outlandera. :)

Ale powiedzcie mi, co ludzie mają z tymi czarnymi samochodami - naprawdę jest tak jak mi mówił gosciu z salonu Mitsubishi, że czarne łatwiej sprzedać? Pełno ich i normalnie ciężko znaleźć co w innym kolorze. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.