Skocz do zawartości

dylemat kupującego


Arturo43

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sprawdził ten róg i ta szafę czy tam nie ma czegos typu zaciek, ale tak prawde powiedziawszy to kasa nie mała pewnie za nia jest :hmm:  Hmm ciekawe jak szybko była ta dziura "załatana" bo jak ktoś z nia jezdził jeszcze długo  to pompowalo wode i bedzie widac no i czuć PS: najgorzej sie napalić tak jak ja to zrobiłem i wtedy  remonty, uszczelniania, i przeklinanie samego siebie i poprzednika wiem cos o tym niestety  :miga:

Edytowane przez haras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cofaniu natrafiono na przeszkodę, która spowodowała uszkodzenie narożnika (żółte oznaczenie). Postanowiono nie bawić się w wymianę całej listwy narożnej, tylko wyprostować ile się da, a to na czerwono to jest łatka.

post-14545-0-36391900-1403811148_thumb.png

Nie jestem ekspertem, żeby sprawa była jasna. Uważam, że jeśli przyczepa nie cieknie, to poza wrażeniami estetycznymi bym jej nie dyskwalifikował. Mamy troszkę mało danych do dalszej oceny.

EDIT: To jest jedyny problem, który tam widzisz?

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cofaniu natrafiono na przeszkodę, która spowodowała uszkodzenie narożnika (żółte oznaczenie). Postanowiono nie bawić się w wymianę całej listwy narożnej, tylko wyprostować ile się da, a to na czerwono to jest łatka.

attachicon.gifŁatka.png

Nie jestem ekspertem, żeby sprawa była jasna. Uważam, że jeśli przyczepa nie cieknie, to poza wrażeniami estetycznymi bym jej nie dyskwalifikował. Mamy troszkę mało danych do dalszej oceny.

Poprosiłem gościa o fotki od srodka, wyslal mi ale tam jest szafa i nic nie widac tzn jest sucho , mysle ze szpachli nie pozwoli usunac zeby sprawdzic co jest pod spodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej szpachli to był żart, tylko mi emotikon nie wlazł był. Nie ma w tym rejonie żadnego kolego z forum, który może to zobaczyć?


kx810_post-14937-0-46220100-1403809043.j

czyżby łączenie w pionie? czerwona lampka!

Raczej zaciek. Nie da się w tym miejscu zrobić zakładki. Z prostej przyczyny: to nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie widziałem zacieku pod linijkę, na dodatek w tym samym miejscu nad jak i pod oknem, oraz owszem - ma sens, jeżeli uderzenie z przodu również miało miejsce (tak jak i z tyłu). to tylko sugestia, niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni userzy, ale już jedną taką przyczepę widziałem, okazało się, że miała cały przód wymieniony (na nowy, wszystko super) ale bocznej ściany nie chciało im się całej robić i zrobili zakładkę. Słaba rozdzielczość fotki, ale jeżeli dobrze widzę, to jakieś łączenie jest nawet na dolnej listwie poniżej otwieranego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to może być nawet trawa poniżej schowka :-) i również zgadzam się, najlepiej poprosić o fotkę, wyjaśni na pewno wszystkie wątpliwości. A odnośnie tej szpachli.... moim zdaniem, głębokość wgniecenia rośnie od przodu do tyłu, czyli raczej powstało ono podczas jazdy do przodu, na przykład podczas wyjeżdżania z bramy, gdzie przyczepa się zmieściła, ale na jednej wysokości był zawias (zgaduję, ale sam tak kiedyś tylne okno na wysokości ~150cm uszkodziłem). Szpachel to estetyka, ale jeżeli jest tak jak piszę, to listwa została pociągnięta do tyłu i mogły zostać nadruszone wszystkie wkręty na łączeniu narożnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, tylna ściana mogła zostać oderwana, ale to nie jest jakieś głębokie uszkodzenie. Tylko że te kilka centymetrów na bocznej ścianie może powodować kilka centymetrów oderwania tylnej ściany.

EDIT. Dlaczego nie wkleisz wszystkich zdjęć? Tak to można dywagować sobie do rana o każdym szczególe.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie chcę być czarnowidzem, ale ja w mojej przyczepie jak zahaczyłem o zawias, uszkodziłem okno (pękła tylko zewnętrzna szyba) i wyrwałem troszkę w jednym miejscu listwę narożnikową, nigdy nie pojawił się zaciek, do momentu przyjazdu kupca.... okazało się, że w tym miejscu była taka płyta oddzielająca ścianę od oparcia siedzenia (był w tylniej części przyczepy pokój, przyczepa Eriba 495 1985r.), niby taki "dystans". ja nigdy tego nie odkręcałem, ale nie miałem nic przeciwko.... od tego miejsca w dół widać było ewidentnie "miękki" narożnik, zarówno tylniej jak i bocznej ściany, i to już po półtora roku od zdarzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej szpachli to był żart, tylko mi emotikon nie wlazł był. Nie ma w tym rejonie żadnego kolego z forum, który może to zobaczyć?

Raczej zaciek. Nie da się w tym miejscu zrobić zakładki. Z prostej przyczyny: to nie ma sensu :)

Sens jest i łączenia pionowe blach się zdarzają. Da się zrobić zakładkę i da się ją zrobić szczelnie.

A czy listwa narożna z tyłu budki nie jest łączona około 10-15 cm poniżej obrysówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.