Skocz do zawartości

nowy nabytek i co dalej beyerland vitessa 380/2


dida83

Rekomendowane odpowiedzi

cześć !

dziwnym trafem zakupiłem za bardzo bardzo okazyjną cenę przyczepę..niestety jestem zielony w temacie i mam pare pytań do speców,,

przyczepa jest w zewnętrznym stanie bardzo dobrym (po za małymi wyjątkami )ale w środku trochę jest namieszane..niema łóżek!czy jest jakiś prosty sposób na zrobienie jakiegoś prostego i taniego "spania"?

ogarniałem też lodówkę bo niedziałała udało mi się ją uruchomić ale tylko na 230v bo narazie niemam możliwości sprawdzenia na 12v..przy wyciąganiu lodówki zauważyłem że nad nadkolem wystaje kawałek obciętej rurki miedzianej....zakładam że była to właśnie rurka od gazu do lodówki....

pogodziłem się z tym że niebędzie działać na gazie..ale jak teraz sprawdzić czy reszta instalacji gazowej jest sprawna?czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie tego w warunkach domowych?(chodzi o kuchenkę)

po sciągnięciu linoleum w podłogi okazało się ze jest trochę przemoczona..czy to groźne?czy niejest jeszcze tak źle?

przecieki w rogach :czy mam rozumieć że wystarczy uszczelnić z zewnątrz aluminiowe kątowniki i już będzie ok?

na co zwrócić jeszcze uwagę co sprawdzić?

no i najważniejsze czy jest mi potrzebne dodatkowe uprawnienie do prowadzenia takiej przyczepy?będe ją ciągnął albo za focusem combi albo za golfem 3...

post-17020-0-00511700-1402826875_thumb.jpgpost-17020-0-57128800-1402826878_thumb.jpgpost-17020-0-58603900-1402826881_thumb.jpgpost-17020-0-09695700-1402826884_thumb.jpgpost-17020-0-88615700-1402826906_thumb.jpgpost-17020-0-89409300-1402826909_thumb.jpgpost-17020-0-37603300-1402826914_thumb.jpgpost-17020-0-70516400-1402826919_thumb.jpgpost-17020-0-70061400-1402826923_thumb.jpgpost-17020-0-70061400-1402826923_thumb.jpgpost-17020-0-64999500-1402826926_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obawiam się Kolego, że za bardzo nie będziesz miał co ciągać tym focusem...

 

W łazience (bo to chyba zdjęcie łazienki) miałeś brodzik niezbyt szczelny. Podłoga w tym miejscu to już gąbka. Podobnie lewa strona przyczepy - ciemny pas wilgoci biegnący po podłodze - widać jak się ślicznie tapeta pozawijała na nadkolu.

Przednia ściana - przybliżone zdjęcie zaczepu okna pokazuje zniszczenia wilgoci. 

 

Dida niestety obawiam się, że ilość włożonej roboty będzie spora - tym bardziej zapomnij o tym sezonie i jakichkolwiek wyjazdach. O kosztach nie wspominam.

Być może ktoś znał stan tej budki i dlatego zaczął pruć wnętrze pod remont, ale się rozmyślił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest wszystko do wymiany, podłoga ściany plus meble  :look:  sprzedaj to bo się wpakujesz w koszta

chyba że lubisz takie wyzwania,  roboty będziesz miał bardzo dożo o kosztach nie wspominając.

 

TOM, nie meble - tylko część mebli... :) ta część, która została :D

 

Ale to możliwy scenariusz - być może łóżka były w stanie agonalnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ales sie chlopie wpierd.....ł tragedia ...ona nadaje sie co najwyzej do postawienia na dzialke przy budowie domu i to po uszczelnieniu pewnie dachu...... łóżko najtaniej bedzie 2x europaleta i na to materac... a powaznie to nie inwestuj jak mozesz to oddaj pozdrawiam

Edytowane przez BOGDANKRAKOW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja sprzedaży na części, może przynajmniej cześć kosztów się zwróci.... 

 

Budka w bardzo złym stanie, kupę przy niej roboty, żeby doprowadzić ją do jako takiego stanu....  Moim zdaniem, jeżeli chcesz jeździć z budą, to nie z tą.... 

 

Wybacz ale przyłączę się do tego chóru płaczek :oslabiony:  Z zewnątrz rzeczywiście ładna ale w środku - tragedia  :oslabiony:  

 

 

Oooo, widzę że budka ma numery z B-B. Ty też jesteś z B-B? Odezwij się, to podjadę i obejrzę to na żywo. Może jednak coś da się uratować  :hmm:

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  jesteście kochani!!

dziękuje za szczerość...

zdjęcia są zrobione tuż p mojej rozbiórce...

pewnie gdybym je zrobił teraz wyglądały by inaczej  :)

wszystko wyschło i niewygąda to tak źle..a bynajmniej drzewo w środku na podłodze naprawdę nie jest zgnite....

jak ta podłoga jest zrobiona bo chce sprawdzić jak to wygląda pod tą pilśnią??

czy przyczepę musze ubezpieczać jeśli nie będzie jeździć ? bo rejestrować chyba muszę....?

no i co z przeglądami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  jesteście kochani!!

dziękuje za szczerość...

zdjęcia są zrobione tuż p mojej rozbiórce...

pewnie gdybym je zrobił teraz wyglądały by inaczej   :)

wszystko wyschło i niewygąda to tak źle..a bynajmniej drzewo w środku na podłodze naprawdę nie jest zgnite....

jak ta podłoga jest zrobiona bo chce sprawdzić jak to wygląda pod tą pilśnią??

czy przyczepę musze ubezpieczać jeśli nie będzie jeździć ? bo rejestrować chyba muszę....?

no i co z przeglądami?

 

Nie zarejestrujesz, jak nie ubezpieczysz. Co gorsza, będzie trzeba robić co roku przegląd za 80 zł....

 

To skąd ta wilgoć, skoro drzewo nie jest zgnite....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić ile ta atrakcyjna cena wynosiła?

Gdzieś na forum był ciekawy temat kolegi, który odbudowywał całkowicie budkę w środku. Ja tu widze tylko taką mozliwość, czyli rozebranie poszycia, wykonanie na wzór nowych ścian, podłogi i jak sądzę także sufitu, następnie złozyć, kupić nowe listwy narożne ... Masakra. Nawet jesli kupiłeś ją za flaszkę, to gra jest całkowicie nie warta zachodu. Pocieszeniem może być tylko to "naprawdę bardzo bardzo tanio", więc nauka nie będzie droga. Nie wkładałbym w tę przyczepę nawet złamanego złocisza.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na towarówkę nie za Bardzo. Raczej na pod łodziową.

To są TE RODZYNKI!!! Okazje NA PRÓBĘ jak to jeden forumowicz pisze :bevil: Zawsze może dać odświeżacz powietrza, wstawić meble z IKEI - tam robią pod wymiar :bevil:

A tak poważnie - to jest dobre na pakamerę budowlaną albo na części i to nie wszystkie.

Współczuję :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.