Skocz do zawartości

Zaproszenie na zlot KMW - Wielka Śląska Powakacyjna Integracja Karawaningowa


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Kolego Edzie.

Jak pewnie zauważyłeś kolega Darol zaprosił brać karawaningową na organizowane przez KMW spotkanie/zlot.

Aby uatrakcyjnić ten zlot został opracowany pewien program, który ma na celu jak domniemam zintegrowanie, na sposób wszelaki,

tak zacnego grona jakim są karawaningowcy.

W poszczególnych punktach programu mogą (nie muszą) brać udział uczestnicy zlotu. 

Byłem na "kilku" zlotach i na wszystkich organizator miał jakąś formę atrakcji dla uczestników.

Osobiście uważam to za dobry kierunek działania.

 

Reasumując: Nic na siłę. Podoba mi się program zlotu - wpisuję się na listę. Nie podoba - nie wpisuję. 

Masz rację nic na siłę, ale program Zlotu proponowany przez organizatora nie może być barierą do przyjazdu. Ten cudzysłów rozgrzesza to co napisałeś. Dla mnie najważniejszą sprawą na Zlocie to spotkanie z przyjaciółmi, a program jest naprawdę sprawą odległą. I myślę, że niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, a działania organizatora w  pełni doceniam co nie znaczy, że będę - przyjeżdżając - z nich korzystał. I na tym polega szanowny kolego -wg mnie - cały karawaning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proponuję, dla chętnych na przyjazd, zacząć tworzyć listę bo miejsc na zaplanowane atrakcje zaczyna brakować. 

 

Aktualna lista:

1. rado 2+2 (6+9) W+R 
2. Edzia 2+3 (15+14+9) 1 osoba W+R 
3. kalliope 2 W+R 
4. frape 2 W+R 
5. Cestmir 2+ ? W+R 
6. darboch 2+2 (do potwierdzenia) 
7. pagand 2+2 (9+4) W+R 
8. Duduś 2+2 (11+9) W+R 
9. jarekzpolski 2+2 (6+12) W+R 
10. Tomek 2+3 (15, 13 i 4) W+R 
11. kiero 2+2 (23+25) R 
12. darol 2+2 (18+18) R 
13. Robert66 :2 os. dorosłe +1 (13 lat) W+R X 3 
14.Sułek 2 W+R 
15. Sznurek 2+2 (jaki wiek?) 
16. PabloB 2 R 
17. Salut 2+1 (12) W+R 
18.DARDUR 2+2 (5+5) W+R 
19. CAPOMAN 2+2 (2+5) R 
20. adej martantek 2 W+R 
21. Rawic - 2 osoby W + R 
22. tom-cio 2 osoby R 
23. Vincent 2+2 (3 i 7) R 
24. Slajd 2+1(11lat) +R x 3 
25. slawwoj 2 os 
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na rejs (ok.60 osóB), zmuszony jestem zamknąć listę chętnych na tą atrakcję. Możliwe że uda się zorganizować II turę rejsu jeśli znajdzie się odpowiednia ilość osób. Na dzień dzisiejszy musimy stworzyć listę rezerwową dla chętnych na statek. Można się w dalszym ciągu zapisywać na zlot i wycieczkę autokarową oraz zaznaczać chęć udziału w rejsie.

 

Karawaning.pl :

1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, że uatrakcyjnia się nasz zlot icon_smile.gif 
W dniach 19-21 września odbędą się VII Dni Twierdzy Koźle. 
Dni Twierdzy Koźle to wyjątkowe spotkania pasjonatów historii przełomu XVIII i XIX wieku oraz sympatyków niezwykłych dziejów Koźla i miast – twierdz. Impreza corocznie przyciąga międzynarodową publiczność, jak i przedstawicieli grup rekonstrukcyjnych z Polski, Czech, 
Niemiec, Austrii, czy Francji, stanowiąc jedyną w swoim rodzaju okazję do przeniesienia 
się w samo centrum historycznej bitwy z roku 1807, odtworzonej z dbałością o najdrobniejszy 
nawet detal żołnierskiego rynsztunku czy końskiej uprzęży. W rekonstrukcji historycznej udział bierze również kawaleria (ułani, lansjerzy i kirasjerzy), prezentująca wspaniałe szarże na oddziały piechoty i wrogą artylerię. 
Tegoroczna, VIII edycja imprezy urozmaicona zostanie Międzynarodowym Przeglądem Orkiestr Dętych, które zjadą do miasta w dniach 20 - 21 września oraz pokazem mody, podczas którego publiczności zaprezentowane zostaną stroje dworskie, mieszczańskie i żołnierskie obowiązujące w epoce napoleońskiej. 
Dodatkową atrakcję stanowi pełna wrażeń aplikacja 3D poświęcona Twierdzy Koźle i Twierdzy Nysa, stworzona by uczynić turystykę historyczną jeszcze bardziej atrakcyjną. Interesującą i bogatą w wiele funkcji aplikację mobilną FortFan, przeniesie nas w centrum wydarzeń, mających miejsce w czasie wojen napoleońskich w XIX w. w obu miastach – twierdzach. 
Dni Twierdzy Koźle to obowiązkowy punkt na polskiej mapie miłośników batalistyki i historii dawnego oręża, niebywała okazja do przyjrzenia się surowej dyscyplinie koszarowej i realiom ówczesnej epoki. 
Tegoroczne impreza realizowana jest w ramach projektu pn. „FortFan – markowa turystyka kulturowa na terenie województwa opolskiego. Rozwój wspólnych produktów turystycznych miast Nysa i Kędzierzyn-Koźle”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”. 
Inscenizacja odbędzie się w Koźlu, a to tylko 9 km od miejsca zlotu. Można podjechać rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszczególnych punktach programu mogą (nie muszą) brać udział uczestnicy zlotu. 

To dlaczego mają płacić za te punkty programu. Z drugiej strony doceniam starania organizatora i chwała mu za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ,ja tak odnośnie samego programu aby muc być o 15 trzeba mieć wolne po pracy to pewnie miejscowi się zjawią w ok 17-18 może na 20 przy ognisku już będą, ale jak kto ma dalej to pierwszy dzień z drinkiem przy ognisku to marna sprawa . Co do zapisów jak się przyjedzie bez zapisywania to nie wpuszczą :hmm: . Rozwinę temat opłat jak nie korzystam  z prądu to płacę czy mam w to miejsce opłacone wędkowanie   :bravo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi opłatami zlotowymi Koledzy to jest bardzo słuszny kierunek powinniśmy ROZTRZEPAĆ opłatę zlotową na najdrobniejsze pierwiastki z nich wyłuskać tylko i wyłącznie te atrakcje które nas najbardziej interesują, jest to słuszny i jak się wydaje jedyny kierunek naszego myślenia, miejmy odwagę powiedzieć DOŚĆ!!!!

 

darol, mosz chłopie siłę pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli wyjaśnienia KMW jest nową formacją w necie i nie przyjmuje nowych nieznajomych członków a organizuje zlot ( no może to tylko członek KMW organizuje ale kto pyta nie błądzi) , więc wolę zapytać czy nie zapisany może przyjechać ? co do cen na jednym ze zlotów jak się nie zapiszesz płacisz jak wczasowicz (czyli normalną stawkę ) może tak będzie czytelnie dla wszystkich cepa 15 zł prąd 10 zł osoba 5 zł auto 5 zł doba opłata za ubaw na polu OBOWIĄZKOWA 30 zł załoga np. konkurs picia kufla piwa na czas ,Kobitki trzepanie bitej z białka na czas ,dzieci jedzenie jabłka na nitce ,dmuchany plac dla dzieciaków itd. itp. za to jest obowiazkowa od wszystkich jak nie uczestniczysz to się śmiejesz (śmiech jest bezcenny ) wszystkie inne atrakcje są płatne osobno ( oczywiście wysokość opłat zaproponowanych w tekście jest wyłącznie moją propozycją nie związaną z tym czy innym zlotem ) a zanosi się na całkiem spory zlot .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odpowiedzieć na Wasze pytania i zarzuty,wymyśliłem taką historyjkę.

 

Restauracja KMW organizuje Zabawę Sylwestrową w cenie 120 zł od załogi. Impreza jest ogólnodostępna ale dla porządku i lepszej organizacji zostaje stworzona lista chętnych. Ma ona na celu zapewnienie przez Restaurację jak najbardziej komfortowych warunków dla Klientów, którzy inwestują swoje pieniądze z nadzieją miłego spędzenia czasu. Ponieważ budżet sylwestrowy nie jest duży, Restauracja musi wszystko dokładnie policzyć i zaplanować aby nikomu niczego nie zabrakło. Gdy wydaje się, że wszystko jest już ogarnięte, pojawiają się zapytania od klientów "last minute", najciekawsze przytaczam:

 

- Dlaczego nie można zorganizować tej imprezy za 80 zł zamiast 120 ? Przecież na pewno się da.

 

- Nie interesuje mnie muzyka, atrakcje ani począstunki Restauracji. Czy mogę zatem wejść do środka za półdarmo, będę miał słuchawki ochronne żeby nie słyszeć muzyki, wezmę też ze sobą stolik, krzesełko oraz swoje jedzenie

 

- Przyszedłbym na sylwestra ale jedzenie mi nie do końca odpowiada. Będę jadł sałatki i bogracz ale nie lubię śledzi i bigosu i nie będę ich jadł. Czy mogę zatem liczyć na rabat za niezjedzone potrawy?

 

- Znam Mietka i Krychę co u was będą, mogę wejść na trochę żeby się z nimi napić ?

 

- Nie pasuje mi termin zabawy, możecie przesunąć Sylwestra żebym zdążył? 

 

Ludzie ogarnijcie się, nie będę brał księgowej ze sobą, która będzie odliczała, doliczała, przeliczała etc przez cały zlot. Nie ma na to czasu, ja tam będę miał co robić. Reguły są jasne i ostateczne. 

 

Dla chętnych, którzy chcą przyjechać poza listą, we własnym zakresie powtórzę: 

 

Możliwość pobytu należy uzgodnić z właścicielem ośrodka

Impreza jest zamknięta i camping będzie częściowo odgrodzony

Nie będzie możliwości stanięcia w najbardziej atrakcyjnej części pola razem ze zlotem

Nie będzie możliwości brania udziału w żadnych punktach programu

Nie uwzględniamy reklamacji dotyczących utrudnień na polu, w tym hałasu po 22

 

Mam nadzieję że wszystko wyjaśniłem. Serdecznie zapraszam chętnych.

 

Aktualna lista

 

1. rado 2+2 (6+9) W+R 

2. Edzia 2+3 (15+14+9) 1 osoba W+R 

3. kalliope 2 W+R 

4. frape 2 W+R 

5. Cestmir 2+ ? W+R 

6. darboch 2+2 (do potwierdzenia) 

7. pagand 2+2 (9+4) W+R 

8. Duduś 2+2 (11+9) W+R 

9. jarekzpolski 2+2 (6+12) W+R 

10. Tomek 2+3 (15, 13 i 4) W+R 

11. kiero 2+2 (23+25) R 

12. darol 2+2 (18+18) R 

13. Robert66 :2 os. dorosłe +1 (13 lat) W+R X 3 

14.Sułek 2 W+R 

15. Sznurek 2+2 (jaki wiek?) 

16. PabloB 2 R 

17. Salut 2+1 (12) W+R 

18.DARDUR 2+2 (5+5) W+R 

19. CAPOMAN 2+2 (2+5) R 

20. adej martantek 2 W+R 

21. Rawic - 2 osoby W + R 

22. tom-cio 2 osoby R 

23. Vincent 2+2 (3 i 7) R 

24. Slajd 2+1(11lat) +R x 3 

----------------------------------- 

    Rezerwa (tylko na rejs) 

25. slawwoj 2 os 

26. Jazowy 2+2 os+R 

27. Bercik 2+1(10) W+R 

28. Aleks123 2+1 (11) W 

29. Kula 2+3 (8,13,18) R 

30. Poptek 2+1 (8) W 

31. Poptek znajomi 2+1 (4) W

 

Karawaning.pl :

1. Andrzejek10 - 2 osoby W

2. Bodi 2+W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyjka świetna , zapomniałeś dodać że jako jest to zabawa sylwestrowa stroje są dowolne jednak dobrze by było żeby były podświetlone będzie fajniej jak zgasimy światło o 12 . cała rzesza gości się zastosowała i zabawa trwa ,lecz część poszła dalej i wyposażyła swe stroje w baterie a ty doliczyłeś za podłączenia kabelka w myśl zasady jeden za wszystkich wszyscy za jednego . Przekładając na nasze ,spora część załóg zainwestowała w uniezależnienie się od zewnętrznych kabelków ( sporym kosztem ) a tu obowiązkowa opłata .Wracajac do meritum sprawy czyli samego zlotu zwiększa się ilość załóg gdy się pisze w temacie - w myśl zasady nie ważne co ,nie ważne jak i gdzie ważne że się pisze, mówi, więcej czyta i nabiera zainteresowania to sprawdzona metoda .A zapomniał bym odnośnie zapisywania po co zwiększać listę jak do samego końca nie wie się czy można będzie dojechać ? W doborowym gronie zawsze i wszędzie traktujemy się OK.

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r_apa po co siejesz ferment?

Kolega darol w czytelny sposób przedstawił zaproszenie z wszystkimi plusami i minusami.

Pasuje ci taki sposób organizacji to jedziesz, nie pasuje jedziesz gdzie indziej albo siedzisz w domu...

 

Jakoś nie przypominam sobie spotkań organizowanych przez Ciebie, gdzie mógłbyś się wykazać swoimi talentami organizatorskimi,  bo jak na razie popisałeś się tylko krytykanctwem i malkontenctwem.

Zrób coś sam a dopiero później oceniaj innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.