Skocz do zawartości

Moja wizja suszarki do bielizny...


automaciek

Rekomendowane odpowiedzi

Irek ma rację. Uchwyty manewrowe tez slabe nie są, uszkodzenia o których mówicie nie powstały od 3 ręczników i moich bokserek choć drobny nie jestem. Poza tym w moim rozwiązaniu ciężar rozkłada się pomiędzy 2 uchwytami i dwoma linkami- cztery punkty podparcia. Rozwiązanie irka nieco bardziej obciąża uchwyty ale jest to obciążenie statyczne a nie szarpanie za nie przy ustawianiu cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba nikt nie zabiera z sobą pralki "Frania" która pierze ale nie wydżyma :],i trzeba z wodą jak się nie wykręci powiesić co by obciekło . Te linki służą  do dosuszania  wilgotnych rzeczy, ręczików lub bielizny  {wycieranie dziecka po kąpieli w wodzie}.Jak na polu się dorwie ktoś co nie myśli :bzik:  i chęcią pomocy przy ustawieniu przyczepy ,się uchwyci rączki i targa przyczepą w te i wefte ! To kiedy jest bardziej obciążony uchwyt i bok ?,a potem nie ma pana kto to urwał :hmm:, :] :].Ok tyle odemnie bo znowu temat się rozciągnie jak fl.ki.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do niewiadówki zrobiłem tak i sam patent jak irek W. i chociaż rączki w polskiej przyczepie są naprawdę delikatne - przez kilka lat nic nie popękało i nic się nie stało. Po prostu jak piszecie - trzeba to używać z głową a nie wieszać tygodniowe pranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Ja mam bardzo podobne jak na załączonym rysunku. Zdjęcie robiłem ja ale to przyczepa innego Pana. Ja dostałem taki sam "system" i z tego co wiem był w mojej przyczepie od ponad 10 lat. Rączki całe, ściana cała. Ale ja staram się wieszać stroje kąpielowe no i ewentualnie ręczniki. Ale uważam że to rozwiązanie nie jest stworzone dla ciężkich ręczników.  

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 18:47, dafiedo napisał:

uważam że to rozwiązanie nie jest stworzone dla ciężkich ręczników.  

Też tak uważam. Szczególnie przy wietrznej pogodzie, kiedy obciążenie nie musi być tylko statyczne.

W dniu 26.07.2022 o 20:02, mundek28 napisał:

A ile te ręczniki ważą?

zależy jaki ręcznik. Są ręczniki lekkie, ważące nawet "na mokro" poniżej 0,5kg a są ciężkie ważące nawet kilka kg. My jesteśmy zmarzluchy, więc używamy ciepłych dużych ciężkich ręczników które "na sucho" ważą zdecydowanie powyżej 1kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili! Od wielu lat tylko takie suszarki były w moim użyciu. Jedynie to to, że nie było otworów aby przeprowadzić sznurek, natomiast nacięcie i potem małe wydrążenie  otworku aby móc przeprowadzić sznurek. Przez całą długość przyczepy było ich pięć. Wieszałam nie tylko pranie i to spore ale też pościel do wietrzenia. Nie ma co się obawiać, że coś się oderwie albo odłamie. Przecież te rączki służą do manewrowania przyczepą. Ciągnie się ją albo pcha. Moje suszarki miały sporą długość aby cokolwiek zostało powieszone miało przewiew. Śmiało Panowie! naprawdę nie ma podstaw do obaw. Nawet to tygodniowe pranie /jak ktoś tu powiedział/ wysuszy się i nic się nie stanie. A stojącą suszarkę, nie raz widziałam jak leżała na ziemi, bo wiatr ją wywrócił. No, chyba że umocujecie ją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Larysa napisał:

Nie ma co się obawiać, że coś się oderwie albo odłamie. Przecież te rączki służą do manewrowania przyczepą. Ciągnie się ją albo pcha.

To zależy jaka i w jakim stanie przyczepa. Ja za rączki bym nie ciągnął przyczepy, szczególnie starszej.

1 godzinę temu, Larysa napisał:

A stojącą suszarkę, nie raz widziałam jak leżała na ziemi, bo wiatr ją wywrócił. No, chyba że umocujecie ją.

To niewątpliwie słaby punkt stojących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te moje przyczepy były dość leciwe. Kiedyś nie było takiego wyboru w kupnie przyczep. Najmłodszą była Dethleefs- 5 letnia. /Chyba żle napisałam nazwę przyczepy/. A tak ogólnie były to powyżej 10 lat. Ta ostatnia TEC to widać po wpisie obok. Ale jedno trzeba powiedzieć: stare przyczepy były cięższe ale na pewno lepiej wykonane. Przewidywano dłuższą ich żywotność. Jednak wydaje mi się, że takie suszarki nic złego przyczepie nie zrobią jak człowiek sam nie dołoży swojej cegiełki. Te suszarki łapy są w sprzedaży w sklepach kempingowych za granicami naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam że 20-30% rozszczelnienia ścian są właśnie od "uchwytów manewrowych"...

Dlatego np ja przy remoncie ściany...pominąłem ten element...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam że 20-30% rozszczelnienia ścian są właśnie od "uchwytów manewrowych"...
Dlatego np ja przy remoncie ściany...pominąłem ten element...
Dlatego warto mieć mover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Misio napisał:

Domniemywam że 20-30% rozszczelnienia ścian są właśnie od "uchwytów manewrowych"...

Dlatego np ja przy remoncie ściany...pominąłem ten element...

W kamperze? Słabo palił? ?

 

33 minuty temu, jacek00 napisał:

Dlatego warto mieć mover emoji6.png

W kamperze? ?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że sznurek rozpięty pomiędzy dwoma drzewami działa jako suszarka wyśmienicie, mało waży, oraz nie ma mowy, aby nadwyrężał konstrukcję przyczepy. Ja rozpinam dosyć wysoko, aby człowiek poniżej 2 m wzrostu nie zrobił sobie krzywdy. Poza tym uważam na sposób mocowania, aby nie zrobić krzywdy także drzewom, pomiędzy którymi mocuję sznurek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.