Skocz do zawartości

uszkodzony hamulec (foto)


kranik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) dzisiaj wszedłem pod przyczepę aby zakonserwować podłogę, a tu patrzę linka z jednej strony hamulca jest zerwana. czy ktoś z szanownych kolegów mógłby zerknąć na zdjęcie w załączniku i powiedzieć jak mam naprawić ta zerwana linkę? wydaje mi się, że ktoś ja do tego uchwytu wcześniej przyspawał... 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ebb199c99356f66.html

Edytowane przez kranik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odkręć z cięgna głównego stary orczyk następnie odkręć z linek pozostałe elementy.Kup pojedyńczy orczyk np.KNOTTA koniecznie z zaokrąglonymi nakrętkami i wszystko złóż do kupy.

Stan linek- tak jak Tomek napisał do sprawdzenia . Na koniec regulacja hamulcy i szerokości .

 

http://allegro.pl/orczyk-pojedynczy-knott-alko-zestaw-z-nakretkami-i4238920347.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Trzeba stare rozebrać i wziąć na wzór, to i tak do niczego się nie nadaje. Obawiam się, że patrząc na zdjęcie ciężko będzie poradzić. Myślę, że w każdym sklepie z częściami do przyczep towarowych będą w stanie coś dobrać. Chyba, że podasz typ osi i wtedy w sklepach internetowych napewno coś będzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób mogę sprawdzić jaki mam typ osi? :)

Na osi powinieneś mieć tabliczke znamionową , logo producenta typ,model.

IMO masz oś PEITZ-a.

Tu możesz mieć problem z zakupem lub zaporową ceną.

Proponuje wykręcić jedną linkę i dorobić na wzór w zakładzie gdzie takie linki dorabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Kolego Kranik - czy udało się Tobie naprawić hamulce.

Z tego co widzę mam taki sam problem - lecz linki są jeszcze OK

Ale typ orczyka wydaje mi się nie do zdobycia

i nie wiem czy da się go czymś zastąpić

czy ten orczyk, który proponował kolega - przypasował do Twojej?

Potrzebuję pilnej pomocy - bo za tydzień wyjazd a ja stoję bez hamulców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Kolego Kranik - czy udało się Tobie naprawić hamulce.

Z tego co widzę mam taki sam problem - lecz linki są jeszcze OK

Ale typ orczyka wydaje mi się nie do zdobycia

i nie wiem czy da się go czymś zastąpić

czy ten orczyk, który proponował kolega - przypasował do Twojej?

Potrzebuję pilnej pomocy - bo za tydzień wyjazd a ja stoję bez hamulców

 

Hamulce mi naprawiał Pan Klaja z Center Camp. Linki też wymieniał, więc chyba nie były ok :) Orczyk zamontował mi jakiś używany inny niż ten który miałem przedtem. Jak ktoś potrzebuje coś podobnego to proszę tam dzwonić, Pan Mirosław pewnie coś dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod post żeby nie tworzyc nowych bytów.

 

Wczoraj zaparkowałem przyczepę po dłuzszej podróży, po zaparkwoaniu i odpięciu stwierdziłem że stoi troche pod skosem więc postanowiłem wyprostować. Chwyciłem za zaczep i chciałem go przesunąć w prawoo jakies 50cm, niestety zrobiłem to na zaciągniętym ręcznym. Coś strzeliło w prawym kole, linka z  tego koła się poluzowała. Nie miałem juz czasu tego dokaldnie oglądać, ale przed rozebraniem tego w weekend chciabym coś się dowiedzieć, co tam mogło strzelić w kole? Czy takie przesuwanie na ręcznym naprawdę może uszkodzic hamulce? Robiłem to jedną ręką! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec działa jak koła kręcą się do przodu (przyczepa jedzie do przodu). w twoim wypadku hamulec prawego koła się odblokował bo jechało do tyłu. jeżeli pociągniesz za dyszel w drugą stronę to powinno odblokować się lewe koło. Jeżeli nie byłoby tych mechanizmów to musiałbyś przy każdym cofaniu z przyczepą wysiadać i blokować hamulec najazdowy. Pamiętaj zawsze o klinach pod koła bo jak kiedyś odepniesz przyczepę a będzie spadek terenu do tyłu to możesz jej nie dogonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.