Skocz do zawartości

Czy jest sens sprowadzac Motorhome ze Stanow?


Pollacco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy moglibyscie mnie uswiadomic jakie przeszkody napotkam chcac kupic w Stanach duzy Motorhome?

Chodzi mi o taki najwiekszy z mozliwych, czyli dwie osie z tylu, 13 metrow dlugosci, rozsuwany na dwie strony...jednym slowem chodzi mi o to dlaczego w Europie nie ma (albo sa tylko nigdy nie widzialem) takich wielkich ciezarowek campingowych..typu jak tu:

http://www.motorhomesusa.com/home.htm

Czy to jest sprawa homologacji czy kosztow transportu morskiego czy ogolnie kosztow albo braku serwisu...

Nawet bedac kiedys w Anglii na wakacjach widzialem jedynie takie male campery na Fiatach Ducato albo na Fordach...

z gory przepraszam jesli to pytanie sie juz pojawialo na Waszym forum lub wydaje sie Wam trywialne, ewentualnie prosze o odeslanie do odpowiedniego watka.

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie robi się kampery na bazie autokarów, ale są one mało popularne. Np firma Concorde- www.concorde.eu . W sprowadzaniu podstawową barierą będzie cena transportu morskiego, ale to już zależy od twoich możliwości finansowych. Musisz pamiętać, że potrzebna jest kategoria C żeby prowadzić taki pojazd.

 

Kampery sprowadzane z USA można też kupić w Europie (np ebay), ale oczywiście jest tu nieporównywalnie mniejszy wybór niż na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Piotr napisał główną barierą jest cena; cena w zakupie tego "smoka", koszty transportu morskiego oraz opłaty ( niekoniecznie w Polsce, ponieważ możesz odbierać te autko we Francji, ale w momencie wprowadzenia jego na obszar wspólnotowy tam bedziesz płacił wymagane opłaty ) oraz serwis i części zamienne, ( np. do jeżdzących na polskich drogach Lanos-ów - w wersji eurpoejskiej - błotnik kosztował coś kolo 100 złoty, natomiast do wersji na rynek amerykanskiej okolo 650 do 700 złotych ) i jeszcze trzeba było czekac na taki błotnik okolo 2 tygodni + koszty transportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kamperek wielkości autobusu to mały nie jest i trzeba także wziąść pod uwage możliwość wjazdu na pola campingowe ,manewrowanie i ustawienie na małych (europejskich ) parcelach .Wjazd takiego wielkogabarytowego autka poruszy wszystkich nawet tych w recepcji co napisali cennik :klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje ze wszystkie odpowiedzi.

A wiec rozumiem ze glownym powodem ograniczajacym ilosc takich samochodow w Europie jest oplacalnosc ich sprowadzenia. Czyli kwestie roznicy standartow takich jak nacisk na os, roznice w "olampowaniu" (do przerobienia), dlugosc, szerokosc, wysokosc, nie maja tutaj wiekszego znaczenia.

No wlasnie, dlugosc...na amerykanskich drogach jezdza niekiedy ciezarowki z dwoma przyczepami. Widzialem takze Motorhome ktory dodatkowo ciagnie za soba spora przyczepe. Czy polskie prawo mowi cos na temat maksymalnej dlugosci takiego zestawu?

Dziekuje jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się kiedyś o uszy obiło chyba pojazd może mieć maksymalnie 15 metrów. Tyle że totalnie nie wiem gdzie to usłyszałem :klotnia: i czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego maksymalne długości wynoszą:

 

- pojazd silnikowy inny niż autobus 12,00 m

 

- przyczepa 12,00 m

 

- pojazd przegubowy 16,50 m

 

- pociąg drogowy (zespół pojazdów) 18,75 m

 

- autobus przegubowy 18,75 m

 

- autobus dwuosiowy 13,50 m

 

- autobus o więcej niż dwu osiach 15,00 m

 

- autobus + przyczepa 18,75 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.