Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co sądzicie o nowości Becker Z98 ? 40 krajów Europy + Polska , zainstalowane mapy Navteq i Automapa. Co prawda wolę dokładne "papierowe" mapy , ale cena mnie kusi żeby zrobic sobie prezent na gwiazdkę :hehe:

 

BECKER w Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy, Automapa 5.2 jest dokładna i kto wie czy nie dokładniejsza od niektórych papierowych. O Becker Z98 nie powiem nic , nie znam tego , natomiast polecam automapę Europa plus PL v. 5.2 jest dokładna o czym sie przekonałem , na papierowej pokazano , że jest przeprawa przez Nysę Kłodzko koło Byczenia ,a na automapie tej przeprawy nie było i faktycznie gdy dojechałem , żadnego mostu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszyskich forumowiczów.

Mam mały dylemat i może ktoś mi poradzi co mam czynić.Zachciało mi się nawigacji GPS,ale z racji wieku oraz braku wyrobienia pod względem pełnego zrozumienia elektroniki nie wiem co za urządzenie kupić.Nie chcę przepłacać i szpanować.Wędrując po Allegro jestem w stanie wydać max.700 zetów.Te urządzenia mają na stałe wbudowaną pamięć i z jakąś kartą pamięci ale nie wiem czy one są wyjmowane.Mam niewielkie wymagania co do map.Na tyle co wyczytałem to po kraju najlepiej nawigować z Mapanap.Ale ja mam troszkę większy apetyt,bo przydała bu się mapa Niemiec ,Słowacji,Czech,Węgier no i może ale nie koniecznie Włoch.Kupić programy,to nie mieszczę się w cenie .Może wystarczy kupić jeśli to oczywiście możliwe kartę pamięci i jakoś przegrać.Doczytuje się że jedne urządzenie ma pojemność 512 MB.,inne 1 GB.Proszę poradzcie i odpiszcie na forum lub

 

Kup sobie Garmin NUVI 760 Europa

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pronet3. Jak pisałem wcześniej ja używam AKIRA 3518 z mapąmap ( mediamarkt za ok 350pln). Na stronie mapymap po zarejestrowaniu jest mozliwość uaktualniania map jednorazowo lub wykupuje sie subskrypcje na 14m-cy za 112pln ( teraz mniej bo jest promocja) i w tym sa 4 uaktualnienia. Ja dodadkowo odblokowałem AKIRKĘ i mam normalny komputerek. Zainstalowałem dodatkowo na karcie 2GB najnowszą AUTOMAPĘ EUROPA - wczesniej 5.0 teraz to 5.3( w tym POLSKA XL). Co do map to powiem tak. Nie ma idealnej mapy. Kazda oferowana na rynku ma swoje miejsze lub wieksze błędy. Ale przejechałem juz troche na obu swoich mapach i obie moge polecić !!!

AKIRA 3518 sprawuje się znakomicie !!!, ma fajny uchwyt na szybę. Dostępna jest również 3512 - róznica w stylistyce-cała czarna. Ja jestem zadowolony i już nie przewracam mapy jadąc w trasę i po miastach bo prowadzi pod drzwi.

Dodatkowym atutem GPS jest to że widać drogę na ekranie tam gdzie wzrok nie siega np. dojedżając do wzgórza lub w nocy lub pokonujac jeden zakręt juz wiem co bedzie dalej i czy czeka mnie prosta czy kolejne zakrety. Kto nie spróbował ten nie doceni kto spróbował już nie kupi mapy . Moja wyglada dokładnie tak http://www.allegro.pl/item528347163_akira_mm_3518_a3_odblokowana.html

 

tu nieco inny model - wiekszy ekran- http://www.allegro.pl/item525171912_nawigacja_akira_stadion_4_3_mapa_map_tanio.html

 

odblokowana http://www.allegro.pl/item520215999_akira_4_3_odblokowana_gratisy_powalajaca_cena.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach się bać:

Już wkrótce wszyscy kierowcy, którzy posiadają w swoich samochodach nawigację GPS będą musieli posiadać przy sobie certyfikat potwierdzający jej legalność - jak czytamy w dzienniku "Polska". Komenda Główna Policji już zapowiedziała wzmożone kontrole na drogach. Dla przypomnienia warto dodać, że za posługiwanie się piracką kopią automapy w samochodzie grozi do pięciu lat więzienia.

Funkcjonariusze policji już od dłuższego czasu przechodzą regularne szkolenia z zakresu ochrony praw autorskich - informuje Komenda Główna Policji. Kontrola legalności GPS będzie przeprowadzana na drogach w całym kraju. W akcji poza policją uczestniczy służba celna i inspektorat transportu drogowego.

 

"Kierowcy muszą brać pod uwagę, że podczas rutynowej kontroli może być także zakwestionowana legalność oprogramowania GPS. Sprzęt zostaje wówczas odebrany kierowcy za pokwitowaniem, zabezpieczony i poddany ocenie biegłych. Wybierając się w podróż, radzę zabrać ze sobą dokumentacje sprzedaży programu wraz z certyfikatem" - mówi Joanna Kącka, podinspektor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Kierowcy coraz chętniej korzystają z nawigacji GPS - niestety nie wszyscy wybierają do tego legalne oprogramowanie. Jak przewidują prawnicy, sprawy o korzystanie z "piratów" wkrótce wzrosną.

 

"Obawiać się mogą jedynie kierowcy, którzy posiadają automapy nielegalnie ściągnięte z Internetu. Przecież zabranie do samochodu karteczki z potwierdzeniem oryginalności produktu nie stanowi większego problemu, więc uczciwi kierowcy nie mają się czego obawiać" - mówi prawnik Adam Jaskóła.

 

Jak dodaje Jaskóła, operacja policji nie jest skierowana przeciwko kierowcom. Głównym celem są osoby handlujące automapami bez licencji producenta. Na terenie Łodzi z tego powodu już zatrzymano dwie osoby.

┼╣ródło: Polska Times

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... tylko jak ktoś bedzie mial czas to z takim patrolem policji pojedzie jak "po łysym kucu" bo zdejmie GPS z uchytu schowa w kieszen i po klopocie...wszak w aucie nikt mi nie zabroni wozić uchwytu do GPS czy też kabla zasilającego a nie kazdemu policjantowi bedzie chcialo sie robic przeszukania auta i kierowcy bo za duzo papierow do wypelnienia i jeszcze kazdy protokól musi zatwierdzic prokurator i tak dalej i tak dalej.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.