Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

ps. jak ktoś wie gdzie jest Dębno koło Jarocina, gdzie pływa prom to tam była sytuacja gdzie starszy pan zza Odry jechał ciężarówką i chciał na prom wjechać z prędkością około 70 km/h odało mu się wyhamować przed samą Wartą. Jak się okazało kierowaca w nawigacji nie miał promu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Każdy program do nawigacji ma mniej lub więcej błędów, jednak mimo wszystko w większości przypadków doprowadzi dokładnie pod wskazany adres. Nie należy jednak ślepo wierzyć w to co tam pokazuje, bo od weryfikacji każdy ma swój własny mózg, a nawigacja tylko pomaga w dojechaniu do celu. Miałem kilka przypadków, że poprowadził mnie na sąsiednią ulicę, niby pod dom którego szukałem, ale od tyłu. Zdarza się to gdy są małe uliczki i gęsta zabudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podam moje przypadki jazdy wg. Krzysia nad morzem koło Kamienia Pomorskiego Krzysiu prowadził nas drogą lokalną i dojechaliśmy na koniec wsi a tam droga polna i trawa 40 cm na środku tej drogi, straciliśmy chyba godzinę, żeby wrócić na normalną droę a drugi raz prowadził nas przez lasy a droga wyglądała jak na rajdzie 4x4 i jeszcze po deszczu i od tego dnia krzysiu leży w schowku i tam smacznie śpi :bukiet:

 

Piszesz Krzysiu wiec domyślam się ze masz automape i jeśli ustawisz w niej aby prowadziła Ciebie droga krótka , właśnie takie sytuacje moga Ciebie spotkać , że nawigacja poprowadzi przez drogi polne i inne gorszej jakości. Ustawiaj opcje optymalna lub szybka nie bedziesz miał takich niespodzianek . Warto ustawić takie opcje bo szybciej dojedziesz lepszymi drogami , jak tymi najkrótszymi, choć czasami nadłożysz wiecej km , ale nie bedzie niespodzianek.

Tak wiec ze schowka wyciągnij "Krzysia" i odpowiednie ustawienie navi , a bedzie oki.

A jak ciągniesz przyczepke to juz koniecznie opcje "optymalna" lub "szybka" , bo inaczej z opcją "krótka" z zestawej wylądujesz w polu i nie ma jak nawrócić .

Są błedy w navi , wiec czazsami warto przed podróża sprawdzic w atlasie jaką droge nam ustawiła nawigacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe szczęście , że jest 4x4 , bo ja pewnie bym sie utopił ze swoim.

Fakt sa błedy , nie ukrywam i nawet bywa, że gubi trase . Jadac prosto słyszysz "jesteś po za trasą - ustawiam nową" , choc niegdzie sie nie skręcało i po chwili ustawia ta samą i po co ??? by przestraszyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa, że gubi trase . Jadac prosto słyszysz "jesteś po za trasą - ustawiam nową" , choc niegdzie sie nie skręcało i po chwili ustawia ta samą i po co ???

 

Bo GPS stracił sygnał i po ponownym ustaleniu pozycji musi wyznaczyć (wyliczyć) ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa, że gubi trase . Jadac prosto słyszysz "jesteś po za trasą - ustawiam nową" , choc niegdzie sie nie skręcało i po chwili ustawia ta samą i po co ???

 

Bo GPS stracił sygnał i po ponownym ustaleniu pozycji musi wyznaczyć (wyliczyć) ponownie.

 

 

Nie gubi sygnału ( byłby komunikat - "brak sygnały GPS"

 

Po prostu są niedokładności ( błędy)

 

Jakby gubił sie sygnał widac by było na ekranie i głosem info , że szuka sygnału.

 

Zdarza się cos takiego gdy np. wjedziemy w tunel, pod most

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat pojawia się po dłuższym zaniku sygnału. Chwilowe przerwy nie są uwzględniane.

Przyczyną częstych ponownych wyliczeń trasy może być także ustawione zbyt słabe przyciąganie do drogi.

U mnie ponowne przeliczanie trasy zdarza się sporadycznie (1-2 razy na 500km, nie licząc zjechania z wyznaczonej drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zainstalowałem aktualizacje automapy wersja 5.2.0.a i co ciekawego w niej a to że pokazuje słupki kilometrowe na drodze , przydatne jak sie posiada CB radio , bo czesto słysze na CB , że na jakims kilometrze drogi jest jakieś wydarzenie - znaczy misiaczki i juz nie trzeba zerkać na słupki przy drodze a w ekran :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie trzeba zerkać na słupki przy drodze a w ekran

no no zerkaj tak w ten ekran to pojedziesz tak jak ten co do rzeki wiechał bo nawigacja tak go prowadziła :blagac:

A tak poważnie to oprócz tych słupków to jakieś konkretne zmniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie wierze nawigacji, często sie kłóce z nią :blagac: gdy mówi mi , że np mam skręcić w prawo , a ja wiem , że lepiej będzie prosto , no i zaczyna sie : słysze zawróć ,a ja uparcie swoje , aż w końcu nawigacja sie poddaje i ustala nową trase :blagac:

 

 

A zmiany są: nowe drogi np. obwodnica Nowej Soli , gdzie poprzednia wersja 5.1 nie widziała tej obwodnicy , więcej miast pokazywanych w 3D i inne

opis zmian na stronie http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=85799

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam clariona 770 z mapamap oraz mapą całej europy clariona. w ubiegłym tygodniu zaktualizowałem mapamap i powiem szczerze ze jestem zadowolony tego sprzetu, nawet zestaw glosnomowiacy dziala ok. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.