Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obecnie używam Manta GPS 060. Z tesco czy carrefoura za jakies 280 zł.

Całkiem fajny model, fabrycznie zainstalowana Mapa Map Easy (okrojona ciutek wersja). Miasta dobrze zaulicowane, pokrycie dość spore. Można kupi Mapa MAp Top za 99 zł - wtedy ma się najaktualniejszą wersję.

Wystarczy wgrać na kartę SD inną mapkę, (stworzyć katalog explorer.exe), włożyć do manty i można używać innej nawigacji. Nie trzeba nic kombinować. Po wyjęciu SD wraca oryginalna mapaMap Easy.

 

Wcześniej używałem Asusa z Mapamap 4.0... nie polecam. Nie współpracowało to ze sobą, częste zwisy.

 

Jeszcze wcześniej używałem Nokia E50 + odbiornik GPS + nawigacja online (pobierałem GPRSem daną trasę z naviexpert.pl - zawsze najaktualniejsze dane, a koszty praktycznie minimalne). Wada to na pewno mały wyświetlacz. Ale głosowo było można sobie dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Ja używam AKIRA 3518 z mapąmap. Na stronie mapy po zarejestrowaniu jest mozliwość uaktualniania map jednorazowo lub wykupuje sie subskrypcje na 14m-cy za 112pln i w tym sa 4 uaktualnienia. Ja dodadkowo odblokowałem AKIRKĘ i mam normalny komputerek. Zainstalowałem dodatkowo na karcie najnowszą AUTOMAPĘ EUROPA ( w tym POLSKA XL). Co do map to powiem tak. Nie ma idealnej mapy. Kazda oferowana na rynku ma swoje miejsze lub wieksze błędy. Ale przejechałem juz troche na obu swoich mapach i obie moge polecić !!!

AKIRA 3518 sprawuje się znakomicie, ma fajny uchwyt na szybę. Dostępna jest również 3512 - róznica w stylistyce. Ja jestem zadowolony i już nie przewracam mapy jadąc w trasę i po miastach bo prowadzi pod drzwi.

Dodatkowym atutem GPS jest to że widać drogę na ekranie tam gdzie wzrok nie siega np. dojedżając do wzgórza lub w nocy lub pokonujac jeden zakręt juz wiem co bedzie dalej i czy czeka mnie prosta czy kolejne zakrety. Kto nie sptóbował ten nie doceni kto spróbował już nie kupi mapy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keradi6 od dwóch lat korzystam z GPS i faktycznie nie potrzebne są juz mapy a ma dwie sztuki GPS , dlatego, ze zmieniłem na wiekszy ekran 7 calowy obecnie NavRoad NR 750F , jak to pieknie na duzym ekranie widac .

Pozostał mi paltop asus z ekranem 3, 5 cala , a tego wykorzystuje na wypaddy na rowerku lub gdy łaże po lesie za grzybkami.

Czy ktos jak ja używał GPS podczas grzybobrania?? jak tak i stwierdzam ze fajna sprawa , idę w las nie patrze gdzie moge się nawet zgubić, klucze po lesie przechodząć nawet do 5 km , gdy chce wracać ustawiam GPS na punkt do którego chce wrócic ( wcześniej go zaznaczam) na trasę przełajową ( używam automapy) i GPS prowadzi mnie najkrótsza droga do celu . Czasami okazuje sie po takim kluczeniu , że do celu jest 2 km , gdybym chciał bez GPS wracać ta sama droga było by te 5 km co przebyłem .

Jest ważna sprawa przez wyjściem na grzybobranie w las naładować baterie na full, bo gdy padnie a my w srodku lasu , moga byc kłopoty.

Ktoś zapyta, czy jest sygnal z satelit , otóz tak bywa , ze zanika ( rzadko mi sie do zdarzyło) , proponuje wyjśc na jakaś leśna ścieżke i sygnal się odnajdzie i mozna wracać. Tak , wiec GPS ma tez inne zastosowanie , a może ktoś tez używa GPS też w innych celach, niż tylko podczas jazdy autem , pochwalcie sie , może i ja skorzystam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad6 na początek proponuje wejśc w las z GPS , tak abys wiedział jak wrócic bez GPS i przetestować , jak to z tym urządzeniem wracac do celu , nie wiem jakiej mapy korzystasz , ja z automapy i tzrba zwrócić uwage , że glos z GPS mówi skręc w prawo , bo ty w tym momencie sie obrociłem w lewo , lub GPS , wiec trzeba popatrzec na ekran automapa najkrótsza droge pokazuje linia ciągłą , a przerywana prowadzi do tej linii. Zycze dużo grzybów no i miłego łażenei po lesie z GPS>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to : Becker Traffic Assist 7977

Czytelny, panoramiczny ekran 4.3 cala

Panoramiczny ekran 4,3 cala gwarantuje czytelny i wyraźny widok mapy oraz pozwala na umieszczenie dodatkowych, ważnych dla kierowcy informacji m.in. drogowskazy lub limity prędkości. Urządzenie posiada elegancką budowę, z lakierowanym czarnym frontem. Dodatkowo wyposażone jest w wejście na pamięć przenośną USB. Pliki muzyczne lub filmy video mogą być odczytywane bezpośrednio z zewnętrznego źródła pamięci.

 

Panoramiczny, duży ekran o przekątnej 4.3 cala jest wyjątkowo czytelny, a wysoki kontrast wyświetlacza pozwala na wyraźny obraz mapy nawet podczas dużego nasłonecznienia. Nazwy ulic lub informacje o mijanych punktach specjalnych POI pojawiają się na horyzoncie, a w miarę zbliżania się do celu stają się coraz lepiej widoczne. Funkcja ta gwarantuje idealną czytelność mapy.

 

Niezwykle prosta, intuicyjna obsługa

Nawigacja jest gotowa do pracy natychmiast po wyjęciu z pudełka. Wprowadzanie celu podróży oraz jego wybór odbywa się przy użyciu dotykowego ekranu, a dzięki intuicyjnemu menu jest to wyjątkowo proste. Szereg możliwości wprowadzania celu: kod pocztowy, numer domu, skrzyżowanie, punkt POI lub koordynaty geograficzne, gwarantuje łatwiejsze odnalezienie interesującego nas punktu docelowego.

 

Nawigacja jest produktem w pełni przygotowanym do sprzedaży na rynku polskim, posiada menu oraz komunikaty głosowe w języku polskim oraz kilkunastu innych do wyboru.

 

Widok mapy

Użytkownik w zależności od preferencji ma możliwość wyboru widoku mapy z lotu ptaka oraz realistycznego widoku trójwymiarowego 3D, przedstawiającego obraz zbliżony do tego, który widzi kierowca podczas jazdy. Na wyświetlaczu dostępne są informacje o: przewidywanym czasie jazdy, odległości oraz czasie dojazdu do celu (również w przypadku uwzględnienia punktów postojowych). Dodatkową bardzo pomocną funkcją jest przedstawienie realistycznego widoku skrzyżowań oraz rozjazdów podczas jazdy. Obraz mapy jest bardzo zbliżony do rzeczywistego widoku, co znacznie ułatwia orientację nawet na najbardziej skomplikowanych rozjazdach.

 

Wyznaczanie trasy

W zależności od preferencji kierowca ma do wyboru różne kryteria wyboru trasy: oprócz trasy najkrótszej lub najszybszej istnieje możliwości wybrania trasy optymalnej, która jest ekonomiczną alternatywą do trasy najszybszej. Interesującą opcją, szczególnie podczas zwiedzania nowych terenów, jest możliwość wyboru trasy ciekawej. Istnieje również opcja unikania lub preferowania: autostrad, dróg płatnych lub przepraw promowych.

 

Do wyboru pozostaje kilka profili użytkownika: pojazd zwykły/szybki/wolny, samochód ciężarowy, motocykl, rower, pieszy.

 

Wbudowana bateria litowo-jonowa, której czas działania dochodzi nawet do 4 godzin, pozwala na korzystanie z nawigacji podczas pieszej wędrówki lub wycieczki rowerowej.

 

Mam , sprawdziłem i POLECAM :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej czasie jestem w trakcie testowania sprzętu:

automapa 5 pracująca na laptopie z 17" ekranem,

a ogólnie korzystam z automapy 5 na MDA Compak.

Automapa 5 z drobnymi błędami ,ale potrafi zaprowadzić faktycznie od drzwi do drzwi ,dotyczy to miast , :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o spacery po lesie to znalazłem programik NoniGPSPlot. Wydaje się, ze jest to dośc faja sprawa, ale jakoś nie mam czasu się z nim dogadać, a nigdzie nie mogę dorwać jakiejś konkretnej instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam palmtopa Mio 550m z ekranem 3,5" (2,5 G B) z Automapami v.: 3,0 i 5,0.

Korzystam z GPS w autku (na dach wystawiam dodatkową antenkę na magnes - bo łapie prędzej i więcej satelitów), na rowerku gdy z żoną włóczymy się po lasach oraz podczas wędrówek pieszych w nieznanym terenie i na grzybobraniu.

W każdej sytuacji GPS pracuje idealnie i wskazuje to co chcę widzieć - w lasach na grzybobraniu wybieram opcję drogi na skróty (na przełaj) i idealnie prowadzony jestem do celu. Denerwuje trochę ciągłe gadanie Hołowczyca w stylu "skręć w lewo" "skręć w prawo", "zboczyłeś z trasy" ilekrość zrobi się kilka kroków w bok by ominąć drzewo lub chce się dojść do rosnącego nie opodal grzybka.

Są w Automapie pewne niedoróbki i nieścisłości w wyznaczaniu trasy lub niedokładności w mapie, ale są to rzeczy naprawdę drobne i nie ma co na nie narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.