Skocz do zawartości

Thetford, co z tym robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Masz kasetę WC Thetford "C 400".

 

attachicon.gifC400 zewn elementy zam.JPG

 

attachicon.gifC400 elementy zamienne.JPG

 

attachicon.gifC400 spis elementów.JPG

 

 

To czarne kółko, które pokazujesz na fotce, to tzw. "łopatka" zaworu głównego kasety (nr. 13 w zestawieniu elementów zamiennych). Możliwości są dwie: albo występ na łopatce się wyłamał / pękł, albo najzwyczajniej łopatka zsunęła się z "ramienia łopatki" (nr. 15) i wystarczy ją założyć na swoim miejscu. Przy okazji możesz oczyścić kasetę, a następnie nasmarować jej elementy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na "przesmarowanie" uszczelki zaworu głównego (nr. 7).

Najlepiej robi się to dedykowanym środkiem w spray'u (nie używasz oleju, środków silikonowych itp.):

 

attachicon.gifThetford seal lubricant.jpg

Przykładowa oferta:

http://allegro.pl/do-konserwacji-gumy-uszczelek-wc-thetford-mayer-i4243041703.html

 

Demontaż jest dziecinnie prosty, wszystko opisałem Ci na ilustracji:

 

attachicon.gifC400 demontaż.JPG

 

P.S.

Na Twojej fotce masz źle ustawiony mechanizm kasety (jest w pozycji "do wyjęcia mechanizmu"):

 

attachicon.gifPozycja do wyjęcia mechanizmu.JPG

 

Standardowo, czyli gdy kaseta jest już przygotowana do użytku, powinno być tak:

 

attachicon.gifC400 kaseta WC.JPG

Witam,

 

Podepnę się pod temat. Muszę wymienić - uszczelnić rurki płynu w spłuczce. Znalazłem zestaw naprawczy korek i rurkę z wężykiem, tylko nie wiem jaki mam model kasety. Gdzie jest to oznaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Podepnę się pod temat. Muszę wymienić - uszczelnić rurki płynu w spłuczce. Znalazłem zestaw naprawczy korek i rurkę z wężykiem, tylko nie wiem jaki mam model kasety. Gdzie jest to oznaczone?

Kaseta wygląda tak:

Kaseta wygląda tak:

post-16447-0-30524500-1403589341_thumb.jpg

post-16447-0-34471000-1403589372_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Thetforda. Wersja jeszcze z tych dawniejszych.
Konkretnie "Thetford C 2" lub C3 lub C4.
* Jeśli spłukiwanie masz elektryczne, to szukasz części do C 2.
* Jeśli woda do spłuczki podawana jest z ogólnej instalacji wody, to C 3.
* Jeśli zamiast spłukiwania elektryczną pompką jest ręczny mieszek, to C 4.

Przypuszczam jednak, że masz wer."Thetford C 2" :hmm:  , dlatego do niej zamieszczam rysunki:

 

 

post-8228-0-95938800-1403609606_thumb.jpg

post-8228-0-81752200-1403609607_thumb.jpg

post-8228-0-58776000-1403609608_thumb.jpg

post-8228-0-35928500-1403609609_thumb.jpg

post-8228-0-57914900-1403609610_thumb.jpg

post-8228-0-11868300-1403609612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasetaDziękuję Kristofer za bardzo wyczerpujące wyjaśnienie. Z tego wynika, że mam C2 i muszę zakupić części 48;49;50;51. Jeżeli mógłbyś jeszcze mi podpowiedzieć jaką rolę w tej kasecie spełniają elementy zaznaczone na czerwono.

post-16447-0-15582500-1403677211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy. Znalazłem to co muszę wymienić tylko, że w dwóch miejscach i jedno różni się od drugiego i nie wiem, które mam kupić.

 

http://sklep.kampi.pl/pl/p/Rurka-odplywowa-ze-spluczki-do-toalet-C2%2C-prawa-/648 - tu mocowanie do spłuczki wygląda tak jak by nachodziło na zewnątrz rurki wychodzącej ze spłuczki.

 

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Rurka-spustowa-toalety-Thetford-C2-Prawa/3790 - a tu wygląda jak by końcówka wchodziła do wewnątrz  tej rurki.

 

Może ktoś z was już to wymieniał i podpowie, który z tych elementów zdaje egzamin.

Jeszcze jedno pytanie: czy powinno się to zmontować na jakąś masę uszczelniającą, czy bez takiego uszczelniacza to będzie szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem są to te same rurki. Nic nie kleisz, nie uszczelniasz, zakładasz na wcisk.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale jak teraz temat rurki się pojawił, to widzę w wykazie elementów, że są dwie wersje: lewa i prawa.
Wiem, że są wersje toalet lewe i prawe, ale rurki ?
Tak sobie myślę, czym może się różnić taka rurka (zestaw) prawa, od lewej ?  :hmm:

 

post-8228-0-59381800-1403755723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer ja przekładałem taką samą toaletę z lewej na prawą stronę i w tych rurkach nie było różnicy i pasowały na drugą stronę nawet mam taką samą kasetę.Pozdrawiam

 

To było z mojej strony pytanie retoryczne ;)  Jak wspominałem, nie wiem, czym takie rurki mogłyby się różnić, jeśli przyjąć, że jest jednak jakiś szczegół :niewiem: Wyglądają identycznie (chyba). Myślałem, że może chodzi o jakieś mocowanie, uchwyt, ale to przecież też bez problemu pasuje. Pozostanie to chyba słodką tajemnicą Thetford'a.

 

Z drugiej strony, każda z tych rurek ma swój (inny) nr katalogowy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na ten temat w sklepie i sprzedawca miał przed sobą rurki prawą i lewą. Powiedział, że nie widzi żadnej różnicy - również nie maił pojęcia dlaczego Thetford oznacza je jako prawa-lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Moim zdaniem nie powinna być klejona.

 

Dzięki. Pytałem bo coś białego, podobnego do skrystalizowanego kleju tam znalazłem. Ale może to było g...?

Zauważyłem że nie trzeba rozkręcać nr 19, a wystarczy trochę odgiąć i przesunąć 15 względem 18.

Ale może u mnie jest zbyt duży luz na osi 17?

 

Nie było mnie, wróciłem i kontynuuję temat.

Życie jest piękne gdy WC działa nawet na ,,pół gwizdka" Dziękuję.

Drugą "połowę" czyli spłuczkę nie zdążyłem zreperować ale i tak polewanie butelką daje komfort...

A teraz proszę poradżcie co zrobić dalej aby spłuczka też działała bo chyba powinna?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są pytania gdzie byłem jak mnie nie było? Więc kolejno: Słowacja,Austria,Słowenia,Chorwacja, Bośnia i Hercegowina,Dubrownik,Czarnogóra,Albania,Grecja, Macedonia, Serbia, Węgry,Słowacja,Czechy.

22 dni zwiedzania, 4100 km, Focus 2,0 TDCi i TEC /dmc 1500/ bez najmniejszych strat i żadnych kłopotów!

Już się chce wyruszać na nowa włóczęgę! Tylko może warto uruchomić tą spłuczkę? Pomóżcie dziękuję.

Największe rozczarowanie? Nie spotkałem Polaków z cepkami na trasie, a tak sobie obiecywałem że osobiście a nie tylko na forum będę mógł porozmawiać o cepkach. A byli Niemcy, Włosi, Duńczycy, Szwedzi, itp..Szkoda.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 24.06.2014 o 13:33, Kristofer napisał:

Masz Thetforda. Wersja jeszcze z tych dawniejszych.
Konkretnie "Thetford C 2" lub C3 lub C4.
* Jeśli spłukiwanie masz elektryczne, to szukasz części do C 2.
* Jeśli woda do spłuczki podawana jest z ogólnej instalacji wody, to C 3.
* Jeśli zamiast spłukiwania elektryczną pompką jest ręczny mieszek, to C 4.

Przypuszczam jednak, że masz wer."Thetford C 2" :hmm:  , dlatego do niej zamieszczam rysunki:

 

 

post-8228-0-95938800-1403609606_thumb.jpg

post-8228-0-81752200-1403609607_thumb.jpg

post-8228-0-58776000-1403609608_thumb.jpg

post-8228-0-35928500-1403609609_thumb.jpg

post-8228-0-57914900-1403609610_thumb.jpg

post-8228-0-11868300-1403609612_thumb.jpg

Mam toaletę C2 lewą, bezpiecznik płaski. Rys. 2. Z brakiem spłuczki mocuję się już trochę. Wiem że pompka jest sprawna. Pozostają kwestie mikrowłączników. Czemu są 2 ? Który odpowiada za napięcie po naciśnięciu pokrętła spłuczki ? Wydaje się że ten przy pokrętle otwierania kasety to tylko zamyka obwód jak kaseta jest wsunięta.....Jak je sprawdzić, jak się do nich dobrać bo wyciąganie całej toalety mnie przeraża.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.