Skocz do zawartości

1-szy wyjazd z wypożyczoną przyczepą


frisco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.


W tym roku planuję wraz z rodziną (2+2) wyjazd z wypożyczoną przyczepą do Chorwacji.


Przyczepę wypożyczę z wypożyczalni.


Wyjazd z okolic Rybnika do Rovinij - trasę w miarę znam bo byliśmy już w Rovinij 2x na kwaterach.


Z racji tego, że temacie karawaningu nie mam praktyki będę Was prosił w niniejszym temacie o kilka porad.


Na początek pytanie:


- jak bezpieczne dowieźć zamrożoną żywność do Chorwacji ?


- czy jeździcie z pracującą lodówką na gazie ? 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie wolno używać podczas jazdy, chyba że masz zamontowane specjalne urządzenie które odcina dopływ gazu w przypadku zdmuchnięcia płomienia. Zawsze powinno się zakręcać gaz przy butli na czas podróży. Wiem, że niektórzy podróżują z lodówka pracującą na gazie... ale ja widziałem kilka pożarów i nie polecam !!

A co do lodówki to schładzasz lodówkę przed wyjazdem, pakujesz zamrożona żywność, włączasz lodówkę na 12V i jedziesz. Na postojach uruchamiasz gaz. 

Powodzenia i miłych wakacji !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podaj jakieś tam parametry auta i przyczepy - to się dowiesz, czy w ogóle możesz jechać...

 

o lodówkę na 12V zapytaj w wypożyczalni czy działa i czy wtyczka 7 czy 13 pinów...

 

tak jak radzi kolega Stef - tylko 12V, a butlę lpg jak jedziesz przez Austrię - to odepnij reduktor, bo przeglądu gazowego nie masz i lepiej żeby się nie czepiali - ja przynajmniej tak w tym roku zrobię.

 

lodówkę schłodź minimum 12 godzin przed już zapakowaną jeżeli masz taką możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ZAWSZE odpinam butlę na czas jazdy, gaz to gaz.

 

Myslę, że można wspomóc lodówkę wkładami do lodówki turystycznej zamrożonymi w zamrażarce do -30C i włożonymi do schłodzonej lodówki w przyczepi tuż przed odjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.