Skocz do zawartości

Frankia-co to za cudo?


danielpoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co szanowne forum powie na coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=4281842039 ?

 

Marka dość mało znana. Sprzedawca to typowy "Mirek" ale też cena mała jak za rok i wielkość przyczepki. Widać coś złego na tych fotkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył dość poważnie przygnieciony. Trudno ocenić na podstawie samych zdjęć, ale mam wrażenie, że przyparkował tyłem w czymś dość szerokim. Jeśli faktycznie tak było, to może być potrzeba poważnego uszczelniania całego tyłu. Nie wspominając o tym, że ewentualne uszkodzenie konstrukcji może się zemścić również z przodu. W każdym bądź razie bardzo poważnie trzeba tył obejrzeć, z przodu poszukać ewentualnych uszkodzeń konstrukcji. Będą ciężkie do znalezienia, ale postaraj się znaleźć jakieś niedopasowania konstrukcji mebli do ścian, czy też tapety niedokładnie przylegające do ścian. Właśnie z przodu, czy uderzenie od tyłu nie odbiło się na całej konstrukcji.

 

Może się okazać, że gościu po prostu lekko oparł się przyczepą i całość w ogóle nie ucierpiała, ale... lepiej sprawdź 2 razy, niż potem masz szukać chętnego na zakup złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - jak piszą przedmówcy, dupsko oberwało aż listwy pogięło.

oprócz tego ubytki uszczelnień w listwach aluminiowych, woda działa...

i ostatnia rzecz - trudno mi uwierzyć że dla budy prawie 5 metrów bez dyszla DMC to tylko 1100kg...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył dość poważnie przygnieciony. Trudno ocenić na podstawie samych zdjęć, ale mam wrażenie, że przyparkował tyłem w czymś dość szerokim. Jeśli faktycznie tak było, to może być potrzeba poważnego uszczelniania całego tyłu. Nie wspominając o tym, że ewentualne uszkodzenie konstrukcji może się zemścić również z przodu. W każdym bądź razie bardzo poważnie trzeba tył obejrzeć, z przodu poszukać ewentualnych uszkodzeń konstrukcji. Będą ciężkie do znalezienia, ale postaraj się znaleźć jakieś niedopasowania konstrukcji mebli do ścian, czy też tapety niedokładnie przylegające do ścian. Właśnie z przodu, czy uderzenie od tyłu nie odbiło się na całej konstrukcji.

 

Może się okazać, że gościu po prostu lekko oparł się przyczepą i całość w ogóle nie ucierpiała, ale... lepiej sprawdź 2 razy, niż potem masz szukać chętnego na zakup złomu.

Wygląda na dotkniecie niż na wpakowanie się połowy osobówki w przyczepę. Tez nie sadze żeby ktoś to wstępnie naciągał i prostował do sprzedania bo to stara mało warta przyczepka. Oczywiście uwagę należy na to zwrócić.

Jeden właściciel od nowości ! Ciekawe, czy płakał jak sprzedawał?

Płakał płakał a jego żona goniła bude do samej granicy :]

aha - jak piszą przedmówcy, dupsko oberwało aż listwy pogięło.

oprócz tego ubytki uszczelnień w listwach aluminiowych, woda działa...

i ostatnia rzecz - trudno mi uwierzyć że dla budy prawie 5 metrów bez dyszla DMC to tylko 1100kg...............

Na której fotce widać te braki w listwach? nie mogę się jakoś dopatrzeć.

 

Z racji że mam stosowne auto i viatola to masy mnie zupełnie nie interesują. Właściwie czym większe DMC w papierach to dla mnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że mam stosowne auto i viatola to masy mnie zupełnie nie interesują. Właściwie czym większe DMC w papierach to dla mnie lepiej.

No to kup naczepę do TIRA :]   :]   :]

Hah żart oczywiście, :ok:  sprzedający napstrykał zdjęć w środku, ale ani jednego tyłu przyczepy tak z bliska, wiadomo dlaczego.

 

i ostatnia rzecz - trudno mi uwierzyć że dla budy prawie 5 metrów bez dyszla DMC to tylko 1100kg...............

Moja ma 590cm bez dyszla i DMC to 1200kg a MW 885kg, niestety ale to tylko w papierach bo waga na ostatnim ważeniu

zweryfikowała te dane :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam widzisz, ze z wagami nie ma żartów.

Koledzy w czapkach ze sztywnymi dachami mogą nie być tacy wyrozumiali.

Co do listew: zdjęcie 4 - uszczelki gumowe w listwie nadokiennej i nad bakistą - brak lub częściowy brak - widać łebki wkrętów.

Woda kapiąca po wkrętach jednak robi spustoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hehe: A ja myślę, że mieszkali w niej budowlańcy majowi, budowa posesji zakończona, pora odprowadzić przyczepkę i jeszcze przytulić parę groszy na ogrodzenie.

Sherlock H. mógłby się od Ciebie uczyć :fuck:   , ale hipoteza prawdopodobna... ewentualnie zabrakło ecie-pecie i tanio kupił drogo sprzedał - zawsze grosz wpadnie  :ok:  

budka gdyby nie ten tył nawet fajna i od pierwszego właściciela łał  :smirk:   prawdziwy fan karawaningu musiał się nią opiekować tyle lat ?

może warto obejrzeć i zbadać uszkodzenie ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.