Skocz do zawartości

JEZIORO KASTORIA I WĄWÓZ VICOS


wiluś

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wzorem poprzedniego w sierpniu znowu wybieramy sie do Grecji noclegi wyłącznie na dziko. Planując trase pomyslałem że warto by wjechać do grecji inna drogą niż droga do salonik, a mianowicie zobaczyć po drodze jezioro Kastoria i przepiękny ponoć Wąwóz Vicos i zacząć plazowanie od zachodniej strony ponizej Igumenisty.

Moje pytanie jest odnosnie drogi czy ktos  przemierzał tan odcinek zestawem z przyczeką  bo z informacji jakie do mnie dotarły to teren jest ciężki i bardzo górzysty???????

 

https://www.google.pl/maps/dir/41.5640734,21.9507501/39.5968985,20.8555889/@40.3357556,21.2428569,8z/data=!4m19!4m18!1m15!3m4!1m2!1d21.2224602!2d40.5037381!3s0x1359fc45df3ac3e5:0x8f41853c3d202471!3m4!1m2!1d21.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to przejedziesz. Żadnych problemów. Po drodze obowiązkowo zalicz Meteory. (Kalampaka)

Absolutnie natomiast odradzam jazdę drogą nr 30 Trikala-Arta. Przejechanie nią to ekstremalny wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to przejedziesz. Żadnych problemów. Po drodze obowiązkowo zalicz Meteory. (Kalampaka)

Absolutnie natomiast odradzam jazdę drogą nr 30 Trikala-Arta. Przejechanie nią to ekstremalny wyczyn.

Dzięki Marek uspokoiłes mnie troszeczke bo bedąc w zeszłym roku w grecji spotkałem Polaków i rozmawialismy na temat wawozu Vicos i mówili ze może byc ciężko z przyczepką. A masz moze jakąś wiedzę na temat od której strony zacząć przejście i gdzie stanąć zestawem ( a raczej dwoma bo jadę ze szwagrem ) oczywiście tylko na dziko :) Co do ekstremalnych tras to mam dość wrażeń zroku ubiegłego a wtym ze względu na towarzystwo szwagra z rodzinką wolałbymtakowych unikać tym bardziej że jest to jego pierwszy wyjazd WOGÓLE z przyczeką :)

 

 

My planujemy również wąwóz Vikos, ale wcześniej jezioro Ohrydzkie, przekroczyć granicę chcemy na Albania/Grecja w Bilisth, potem do Joaniny.

A w jakim terminie się wybieracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiluś.

 Ta trasa to autostrada, częściowo płatna ale opłaty nie były wysokie. Ja przejechałem odcinek od skrzyżowania z drogą nr 29 do Joaniny (tak jak chce jechać Szaraja). Jeśli nie byłeś w Meteorach to jedź koniecznie bo warto. Tam też znajdziesz darmowe miejsce koło pensjonatu Arsenis. Namiary GPS znajdziesz w moich wspomnieniach z r 2011. 

Ja też jadę do Grecji ale tym razem samochodem. Wyjeżdżamy 28.06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiluś.

 Ta trasa to autostrada, częściowo płatna ale opłaty nie były wysokie. Ja przejechałem odcinek od skrzyżowania z drogą nr 29 do Joaniny (tak jak chce jechać Szaraja). Jeśli nie byłeś w Meteorach to jedź koniecznie bo warto. Tam też znajdziesz darmowe miejsce koło pensjonatu Arsenis. Namiary GPS znajdziesz w moich wspomnieniach z r 2011. 

Ja też jadę do Grecji ale tym razem samochodem. Wyjeżdżamy 28.06.

Wiem Marek w zeszłym roku jechałem od Joaniny w kierunku Salonik własnie przez Metory SUPER!!! obok Monewasji najbardziej chyba nam się podobały :bravo: Nie zobaczyliśmy wawozu bo czas już nas gonił ado meteorów jechaliśmy jak było już ciemno i niewiele było widać :czerwona: A pytając o jazdę chodzło mi konkratnie o drogi wokół wąwozu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w zeszłym roku jechałem z Salonik na Lefkadę tą drogą E90... Moim zdaniem nie jest to jednak łatwa droga dla przyczepki... Są tam bardzo dłuuuugie podjazdy również w tunelach, wskaźnik temperatury wariował, po drodze mijałem dwa kamperki (ducato i iveco), które "dymiły" na poboczu, a kogoś z przyczepką na tej autostradzie to naliczyłem tylko jednego - no ale on ciągnął przyczepkę VW Transporterem z jakimś mega dużym silnikiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

, ale też i go nie szukałem, bo tym razem jedziemy solo, bez przyczepki.Witam

Właśnie jestem w Grecji

Dziś zaliczyliśmy wąwóz Vikos.

Za namową miejscowych gospodarzy pojechaliśmy do miejscowości MONODENDRI.

Wszędzie spokojnie można wybrać się z przyczepką, choć przejazdy przez niektóre miejscowości są bardzo wąskie. Podjazdy bez większych problemów. Wszystkie drogi asfaltowe. Nie spotkałem w okolicy żadnego kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem do wąwozu od miejscowości Zitsa (ok 35km). Po drodze specjalnie interesujących miejsc nie spotkałem, ale na siłę coś by się znalazło.

Natomiast w samej Zitsie, w okolicach miejscowego monastyru były fajne parkingi (przygotowane na okoliczność festiwalu wina). 

 

post-1214-0-85291100-1405164712_thumb.jpg

post-1214-0-24256300-1405164840_thumb.jpg

post-1214-0-59987600-1405164948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.