Skocz do zawartości

Monitor + tuner DVB-t = TV w budce


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam zbędny monitor 17' z głośnikami i złączem DVI zastanawiam się nad dokupieniem tunera DVB-t + jakaś antena i zbudowaniem takiego zestawiku do odbioru TV cyfrowej aby obejrzeć mecze mundialowe na urlopie :)

 

- Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie u siebie w budce? A może stacjonarnie?

- zadziała coś takiego?

- Słyszałem o kablu DVI-HDMI da radę spiąć to czymś takim?

- Jaki tuner DVB-t polecacie?

- jaką antenę polecacie? - i jak najlepiej to zamontować (wersja przenośna lub na stałe na budce)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

- Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie u siebie w budce? A może stacjonarnie?

- zadziała coś takiego?

- Słyszałem o kablu DVI-HDMI da radę spiąć to czymś takim?

- Jaki tuner DVB-t polecacie?

- jaką antenę polecacie? - i jak najlepiej to zamontować (wersja przenośna lub na stałe na budce)

. ja nie mam, ale koledzy mają. Zwróć uwagę czy monitor zasilany jest napięciem 12V czy 19V

. tak, zadziała

. tak, stosuje się redukcję/przejściówkę

. najlepiej z zewnętrznym zasilaczem aby można było podpiąć pod 12V

. oj, o antenach jest tutaj duuuużo.

Kilka tematów niżej jest o antenach wszystko.

Wybierz PL produkcję. Maszt wysuwany jest chyba najwygodniejszy, ale np dookólną antenę koledzy montują na stałe. Brak możliwości manewrowania anteną jest trochę nie komfortowe bowiem nieraz pół metra w górę lub w dół robi ogromną różnicę w jakości pozyskiwania sygnału.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. ja nie mam, ale koledzy mają. Zwróć uwagę czy monitor zasilany jest napięciem 12V czy 19V

. tak, zadziała

. tak, stosuje się redukcję/przejściówkę

. najlepiej z zewnętrznym zasilaczem aby można było podpiąć pod 12V

. oj, o antenach jest tutaj duuuużo.

Kilka tematów niżej jest o antenach wszystko.

Wybierz PL produkcję. Maszt wysuwany jest chyba najwygodniejszy, ale np dookólną antenę koledzy montują na stałe. Brak możliwości manewrowania anteną jest trochę nie komfortowe bowiem nieraz pół metra w górę lub w dół robi ogromną różnicę w jakości pozyskiwania sygnału.

Dzięki WojtEwa za szybką odpowiedź.

 

- Mój monitor zasilany jest 230V. :( - fajnie byłoby jakby dało się go użytkować na 12V ale niestety

- Właśnie przeczytałem temat o antenach i chyba zdecyduje się na antenę dookólną.

- Jeżeli chodzi o tuner, to słyszałem, że są takie które mają od razu wyjście na wzmacniacz. - co na ten temat sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego gdybyś użył wyszukiwarki na stronie to byś znalazł ten temat gdzie wszystko jest opisane sfotografowane 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/15980-telewizor/page-17,

 

miłej lektury nie warto robić dwu tematów na jeden temat :)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California faktycznie dokopałem się do Twoich zdjęć "zintegrowanej multifunkcyjnej stacji odbiorczej sygnału telewizyjnego" bo inaczej nie mogę nazwać tego co zobaczyłem. :):):) Dałeś czadu.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam cyfrowy polsat dekoder i stary tv:-) ale polecam polsat koszt 149zl ale warto. Masz wejscie na pena jeszcze i fajne jest to ze jak potrzebujesz to masz wiecej kanalow na jaki potrzebujesz okres np.wakacje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tuner, to słyszałem, że są takie które mają od razu wyjście na wzmacniacz. - co na ten temat sądzicie

 

Witam !

Może nie tyle wyjście na wzmacniacz, co wyjście napięcia zasilającego dla wzmacniacza.

Jeśli masz taki właśnie wybór, to od przybytku głowa nie boli i warto mieć tuner z takim wyjściem.

W razie awarii zasilacza który był oryginalnie ze wzmacniaczem, będziesz miał alternatywę zasilania.

Możesz się też od razu pozbyć tego zasilacza i zasilać wzmacniacz anteny z tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.