Skocz do zawartości

Zbiornik na czystą wodę FIAMMA a czujniki poziomu i pompka


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani:

 

Wszystkiego dobrego w Nowym roczku - życzę dużo sposobności do podróży i radości z ich odbywania!

 

Właśnie z myślą o zbliżającym się sezonie, pomny negatywnych doświadczeń ciągle brakującej wody w mojej kochanej cycepce HOBBY Excellent Easy 495 - postanowiłem poprosić Mikołaja o piękny, 40-to litrowy zbiornik na czystą wodę - chodzi o ten:

 

http://przyczepytam.com.pl/sklep/product_info.php/cPath/14_50/products_id/202?topSsid=793377597d70615e13d892cd2510ad79

 

Podeksytowany wielką paczką - popędziłem czym prędzej do mojej kochanej...przyczepy, wdrapałem się pod plandekę pod śniegiem i z radością umieściłem zbiornik pod siedziskiem - gdzie jego miejsce. Co do rozmiarów - zmieścił się idealnie. Niestety po wykręceniu "starego" ale sprawnego systemu pompki z mniejszego fabrycznego zbiornika - z żalem stwierdziłem,że nie pasują średnice otworów ani głębokośćc do nowego.

W fabrycznym, 21 litrowym zestawie pompka i wężyk oraz te druciki- czujniki mieściły się idealnie na głębokość, niestety w nowym, większym zbiorniku - niestety już nie, bo nowy, większy zbiornik jest...płytszy w tym miejscu i nawet nie ma gwintu, tylko taki półskrętny zatrzask jak na zdjęciu.

 

Prosze o radę: Czy można uciąć te druciki - skrócić je? - Przecież to jest część jakiegoś czujnika co pokazuje poziom wody? - Ja się nie podjąłem!

Drugie pytanie: jak umieścić cały zestaw ( pompka, wężyk, druty z czujnikiem) w za dużym otworze nowego zbiornika? - czym proponujecie to uszczelnić?

Macie jakieś doświadczenia?

Generalnie moją intencją całego zamieszania jest podwojenie ilości wody bieżącej na czas podróży, bo ostatnio mi brakowało.

Zależy mi zatem na tym , aby nie latać co chwilę i nie dolewać wody czy szukać stacji na bezdrożu z wodą.

 

RATUNKUUU:

pozdrawiam:

abart

Gdynia

 


Po umieszczeniu nowego, większego zbiornika nie pasują wlewy ani gwint=NIC do ch...oinki nie pasuje!

post-34439-imported-28fb3d73-b8fe-4afa-b644-3b277b3f2daa_thumb.jpg

 

Tutaj widok - jak było ze starym , mniejszym zbiornikiem

post-34439-imported-0d29ac40-de39-4ac8-ac30-f036e180cc43_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie eksperymentowałbym ze skracaniem czujników .A pomyślałbym o dorobieniu tuleji dystansowej z tworzywa sztucznego może -

teflonowa ?. Z jednej strony wkręcana w nowy zbiornik a z drugiej aby można było zakręcić korek .Każdy tokarz zrobi coś takiego bez problemu aby tylko miał odpowiedni materiał a uszczelki to już pikuś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem. Też zakładałem większy zbiornik i pompa nie pasowała. Założyłem nową, wydajniejszą i cichszą pompkę, a z czujnika zrezygnowałem. Założyłem na stałe zewnętrzny wlew wody i zawór spustowy ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Dzięki za kilka celnych podpowiedzi:

Maras chyba przedstawił najtańsze i najprostsze rozwiązanie - do którego się chyba przychylę ( dorobić tuleję/przedłużkę), za to Paweł67 podszedł do sprawy ambitnie,ale widać, miał zaplecze techniczne do takich - jak dla mnie, skomplikowanych przeróbek. Oczywiście to by było coś,ale chyba technicznie nie podołam koncepcji Pawła67 ( tym bardziej bez fotek). Chętnie bym to komuś zlecił, nawet kosztem delegacji do Gdyni, bo problem jest upierdliwy, szczególnie w trasie, czy na postoju na bezludziu.

 

dziekuję za wszystkie dotychczasowe posty i czekam z nadzieją na cud...

 

Pozdarwiam.

abart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.