Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Problem mam z światłami zewnętrznymi w cepce hymer eriba. Polega na tym, że włączam światła pozycyjne (obrysówk, pozycje i podświetlenie tab. rej.) i działają normalnie ale włączam kierunkowskazy lub awaryjki lub światło hamulca i zaczyna robić się choinka. światła pozycyjne zaczynają przygasać gdy jakieś inne zaczyna się świecić. W samochodzie zauważam, że kontrola od światła przeciwmgłowego zaczyna się świecić w zależności czy np włącze kierunki czy hamulec czy awaryjki. Podczas hamowania i włączonego kierunkowskazu to mocno świeci się kontrolka świateł przeciwmgłowych.

 

W lampach styki czyściłem, Wtyczkę 9 pinowa nawet rozebrałem okazało się, że było tam dużo rdzy więc wtyczkę wymieniłem na nową ale dalej to samo. 

 

A jeszcze jedna istotna sprawa to, że gdy włączę światła kierunków, awaryjek lub hamulca bez włączania świateł pozycyjnych to jest wszystko dobrze. Nie przygaszają się. Zapewne ktoś mi odpisze, że nie ma masy na światłach pozycyjnych ale to co miałoby to wspólnego z innymi światłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampach styki czyściłem, Wtyczkę 9 pinowa nawet rozebrałem okazało się, że było tam dużo rdzy

Zostało jeszcze gniazdo. Trzeba popsikać WD-40 i płaskim śrubokrętem delikatnie porozginać bolce. Będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze gniazdo. Trzeba popsikać WD-40 i płaskim śrubokrętem delikatnie porozginać bolce. Będzie działało.

WD-40 to się nadaje aby furtkę na działce psiknąć ... 

Aby czym kolwiek "zaatakować " styki to trzeba być pewnym ,że chemia odparuje po krótkim czasie . WD takich właściwości nie posiada , co więcej  użycie tego specifiku w sprawną instalację spowoduje właśnie efekt o jakim rozmawiamy.

Do styków to śmiało można zastosować Kontakt 60

post-208-0-55407100-1401363537_thumb.png    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślicie, że nie ma masy gdzieś na lini świateł pozycyjnych? 

 

Lampy tylne i wtyczkę rozbierałem, pryskałem WD-40, zmieniałem żarówki...  i nic :(

 

Hmmm a może być, że nie ma masy np gdzieś przy podświetleniu tablicy rej albo na obrysówkach? Tylko wydaje mi się, ze jeśli coś ma słabą masę albo jej nie ma to nie będzie się świecić a tu wszystko świeci się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to przygasanie świadczy o braku masy  jak już Ci pisano poprzednio. Szukaj.

Połącz przyczepę z autem .Połącz dodatkowym przewodem ramy samochodu i przyczepy. Po zapaleniu świateł wszystko powinno działać prawidłowo .Powodem jest brak masy połączenia przyczepy .Wtyczka ,gniazdo ,instalacja,  tam trzeba szukać, Połącz i wszystko się wyjaśni .Powodzenia w diagnozie >naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz sprawdzić gdzie ginie ta masa - bo w końcu przecież to jej brakuje :)

 

jak masz możliwość to podłącz przyczepę do innego auta - i wtedy dowiesz się czy szukać przyczyny (masy :) ) w aucie czy przyczepie.

 

prawdopodobnie w okolicach bakisty pod podłogą lub wewnątrz przyczepy masz skrzynkę z rozdzieleniem kabli od haka - tam możesz też sprawdzić czy styki są ok.

 

obstawiam gniazdo w samochodzie lub kabel w przyczepie na pierwszych 150cm długości - nie jest tam łatany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.