Skocz do zawartości

Antena SAT Kathrein


siwak

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Moja przyczepa jest fabrycznie wyposażona w antenę Kathrein BAS62 (lub 63 - instrukcja po niemiecku jest wspólna dla tych dwóch modeli). W zeszłym roku miałem okazję przetestować ją z powodzeniem w Chorwacji w połączeniu z dekoderem nc+. Zdaniem kolegi, który raczej zna niemiecki, antena ta powinna również odbierać naziemną telewizję cyfrową, jednak tym razem nie udało mi się tego osiągnąć. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tą anteną i czy można ją wykorzystać dla telewizji naziemnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Nie wiem, który z tych modeli anten posiadasz, ale w zasadzie to bez znaczenia, ponieważ z tego, co pamiętam, to zarówno BAS 62, jak i BAS 63 nie posiadają możliwości odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.
W zasadzie te modele są przewidziane wyłącznie do pracy stacjonarnej, mimo że czasem ktoś je zamontuje, jako mobilne (prawdopodobnie sugerując się płaskim wyglądem).
Do zastosowań mobilnych był przewidziany np. model BAS 60.
W przypadku konstrukcji tych anten, jesteśmy w okolicy roku 2002, 2003 a więc:
BAS 62 posiada typowy LNB o standardowych parametrach dla anteny planarnej, z zakresem częstotliwości 10.70-12.75 GHz.
BAS 63 różni się od BAS 62 jedynie konwerterem. W BAS 63 jest zamontowany Twin LNB, czyli konwerter dwu-wyjściowy, z możliwością odbioru analogowego i cyfrowego (wtedy jeszcze były transmisje analogowe z SAT). Z grubsza można powiedzieć, że w tym okresie przejściowym, wiele osób posiadało sprzęt analogowy, który odbierał programy, których w pasmie cyfrowym jeszcze nie było, więc posiadając ten typ anteny (z Twin LNB), mogli odbierać równocześnie dwa rodzaje transmisji SAT, oczywiście posiadając dodatkowy tuner SAT (cyfrowy) lub ew. jeden cyfrowo analogowy. Dawało to też możliwość nagrywania jakiegoś programu, a oglądania zupełnie innego.
Instrukcja dla tych dwóch anten może być wspólna, ponieważ różnią się wyłącznie tym, co opisałem. Jeśli w instrukcji jest mowa o możliwości odbioru analogowego i cyfrowego, to wyłącznie w opisanym znaczeniu.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.