Skocz do zawartości

Osłona na koło hobby


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Będąc w ubiegłym tygodniu na majówce w Chłapowie pomyślałem, że oprócz fartucha przeciw wietrznego w przedsionku przyda się osłona na koło.

Znalazłem na allegro taki do Hobby 

http://allegro.pl/oslona-pokrowiec-kola-przyczepy-hobby-i4193117725.html

I teraz moje pytanie :)

Czy montuje się to w uszczelkę między skorupą a błotnikiem przyczepki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

 

to ma normalną kedre jak fartuch i aby zamontować osłonę na koło - musisz mieć nad nim listwę alu - pół okrągłą do wepchnięcia osłony.

 

możesz alternatywnie zakupić prostokątną osłonę - fartuch i zawieszać na dorobionych napach lub listwie alu nad kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Będąc w ubiegłym tygodniu na majówce w Chłapowie pomyślałem, że oprócz fartucha przeciw wietrznego w przedsionku przyda się osłona na koło.

Znalazłem na allegro taki do Hobby 

http://allegro.pl/oslona-pokrowiec-kola-przyczepy-hobby-i4193117725.html

I teraz moje pytanie :)

Czy montuje się to w uszczelkę między skorupą a błotnikiem przyczepki ?

COLLINS18 , zalinkowany z aal pokrowiec to IMO jest pokrowcem na lewe koło * ,które ma za zadanie chronić oponę od słońca. Mam takie coś u siebie w budzie i jest bardzo podobny.Szkoda ,że nie widzę "pleców" na fotce. Można go założyć na oponę lub przełożyć przez listwę przypominającą kedrę  która jest nad błotnikiem.

Zaś osłona koła od strony przedsionka przy fartuchu to mam to rozwiązane  w taki oto sposób .Tylko napy mam inne.

  http://www.youtube.com/watch?v=8kO4qukY4-g

* buda europejska czyli drzwi po prawej stronie :)

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

 

to ma normalną kedre jak fartuch i aby zamontować osłonę na koło - musisz mieć nad nim listwę alu - pół okrągłą do wepchnięcia osłony.

 

możesz alternatywnie zakupić prostokątną osłonę - fartuch i zawieszać na dorobionych napach lub listwie alu nad kołem.

Maarec, ja mam hobby i akurat tu sie mylisz. Jest mniej więcej tak jak kolega pisze. Jest to osłona koła do przedsionka. Zakładasz jak wspomniano, a luźny pas nadole zakrywasz fartuchem, który idzie przez całą długość przyczepy. Nad plastikowym nadkolem jest taka jakby uszczelka z tworzywa sztucznego, która jest nieco elastyczna. Po między nią a nadkolem jest szpara taka jak w aluminiowej listwoe na kedrę, tylko że w listwie aluminiowej cały szpara jest cały czas widoczna, a tu kiedy nieuzywana to przylega do nadkola. Oto zdjęcie. czerwona strzałka na dole wskazuje miejsce wprowadzania osłony( sie akurat uszczelka nieco odsunęła, a szlaczek pokazuje dalej miejsce gdzie idzie kedra. 

post-10085-0-93256300-1401191416_thumb.jpg

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, ja mam hobby i akurat tu sie mylisz. Jest mniej więcej tak jak kolega pisze. Jest to osłona koła do przedsionka. Zakładasz jak wspomniano, a luźny pas nadole zakrywasz fartuchem, który idzie przez całą długość przyczepy. Nad plastikowym nadkolem jest taka jakby uszczelka z tworzywa sztucznego, która jest nieco elastyczna. Po między nią a nadkolem jest szpara taka jak w aluminiowej listwoe na kedrę, tylko że w listwie aluminiowej cały szpara jest cały czas widoczna, a tu kiedy nieuzywana to przylega do nadkola. Oto zdjęcie. czerwona strzałka na dole wskazuje miejsce wprowadzania osłony( sie akurat uszczelka nieco odsunęła, a szlaczek pokazuje dalej miejsce gdzie idzie kedra. 

 

Też tak właśnie myślałem :) Hobby wymyśliło swój patent na taką osłonę. Zamiast profilu alu zastosowali ala uszczelkę :) i tam zapewne montuje się osłonę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, człowiek się czasem myli :) nie wiedziałem o takim patencie w hobbitkach :)

 

pozdrawiam

 

P.S - taka osłona na koło jest bardzo przydatna przy rozłożonym szczelnie przedsionku - w zimne dni a głównie wieczory. Bez takiej osłony bardzo wieje spod przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S - taka osłona na koło jest bardzo przydatna przy rozłożonym szczelnie przedsionku - w zimne dni a głównie wieczory. Bez takiej osłony bardzo wieje spod przyczepy

I taka sytuacja zmusiła mnie do szukania pokrowca na koło :)

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec kupiony i dostarczony :) fajny i szybki montaż :) pasuje jak ulał ;)

 

10420181_260875097437694_205362299153577

Kupiłeś od tych ludzi z linka? Bo w aukcji jest napisane, że sprzedaż się nie odbyła. Drugiej ich aukcji nie ma z tym pokrowcem, a ja w zasadzie chętnie bym tez kupił do siebie. Zwykle zakładałem prosty, ale tak pomarszczony to mi się nie podoba. Więc chetnie kupię dedykowany..... 

A w Klaji to w ogóle zonk, bo maja dwa rodzaje    89x79   i 77x60 i jestem w kropce.... Możesz zmierzyć ten swój?? 

Sorry, właśnie spojrzałem, że ta Twoja aukcja to też Klaja. i jest wymiar..Czyli masz ten większy.... 

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie się wydaje, że trochę pomarszczone ;) ale mnie jakoś to nie przeszkadza ;) po zamontowaniu dolnego fartucha widać niewielką część tej osłony :) jak dla mnie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie się wydaje, że trochę pomarszczone ;) ale mnie jakoś to nie przeszkadza ;) po zamontowaniu dolnego fartucha widać niewielką część tej osłony :) jak dla mnie ok ;)

Miałem na myśli, że ja mam u siebie w przyczepie taki kawałek fartucha z prostym odcinkiem kedry( nie z łukiem), który wsuwam w tę szpare nad kołem i on się marszczy. Dlatego chciałem go zmienić na taki z łukiem. A u Ciebie jest Ok. Chciałem też kupić, ale się u Klaji skończyły i mają mieć za miesiąc. Twierdzą, że zapas leżał przez cala zimę, a teraz wszystkie zeszły w dwa tygodnie. Muszę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.