Skocz do zawartości

prośba o podpowiedź


madzia2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze; czy w wolnej chwili profesjonaliści mogliby rzucić okiem na takie ogłoszenie o  przyczepie http://olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-przyczepa-kempingowa-hobby-wroclaw-olawa-CID5-ID2PlJN.html#480a843865 Szukam dokładnie takiego układu z pojedynczymi łóżkami a samochód nie jest ważny, mogę się dostosować do wagi przyczepy. Ważny jest natomiast niezgnity spód (czyli zgodnie z radami, cztery rogi pod kanapami) - nawet się rymuje :hehe:  - proszę o radę, bo na wycieczkę w ciemno za daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Przyczepa wygląda ładnie, ale na podstawie tylko tych zamieszczonych fotek, nie sposób wypowiedzieć się na temat jej stanu, choćby nawet w bardzo ogólny sposób. Na sam początek poprosiłbym o pełny serwis fotograficzny w dobrej rozdzielczości, a dopiero później można rozważać możliwość ewentualnego wyjazdu (dotyczy to również uprzejmej propozycji, którą zaoferował Adam).

Jestem przekonany, że pisząc "pierwszy właściciel", sprzedający miał na myśli Polskę - wszystko na to wskazuje.

Gdyby doszło do oględzin, to poza oczywistymi sprawami do sprawdzenia, trzeba zwrócić uwagę na zapach.
Na myśli mam zapach nie tylko wilgoci, czy stęchlizny, ale dodatkowo bardzo trudny w pozbyciu się go, zapach psa.
Sprzedający posiada, bądź posiadał czworonogi, więc można spodziewać się śladów ich bytności w przyczepie :hmm:
Poziom tych wszystkich śladów należy oceniać pod kątem kosztów i możliwości ich likwidacji.
Pierwszorzędne znaczenie ma jednak szczelność, sprawność i ogólny stan przyczepy.

Cena pierwotna sugeruje bardzo dobry stan tej przyczepy (może nawet wyśmienity), ale na obecnym etapie tylko w domyśle, więc weryfikacja jest oczywista. Dobrze należy przyjrzeć się ramie i elementom układu jezdnego, ponieważ fotografie mówią, że przyczepa mogła pokonać w swoim życiu sporą ilość kilometrów. Sprawdzenie należy zacząć od miejsc, w których pojawiają się największe bolączki tych modeli (narożniki, obrzeża okien i drzwi, przednia bakista, parapet i naroża pod nim, jak i nad nim, całość poszycia w bezpośredniej bliskości ramy drzwi wejsciowych itd., czyli cała reszta, którą należy sprawdzić już tak, jak w każdej innej przyczepie).

P.S.
Myślę, że ta przyczepa może nie być w Oławie, a ok. 10 km od niej, czyli w miejscowości Chwalibożyce (trzeba by ustalić to telefonicznie).
Moje zdanie o powodach tej sprzedaży:  prawdopodobna sytuacja życiowa, która wymusza pozbycie się części posiadanych dóbr (sprzedaż lub zamianę na coś innego/mniejszego, z dopłatą), czyli dla kupującego to raczej dobry sygnał i duże prawdopodobieństwo oferty prywatnej (nie handlarz) :hmm:

To tylko moja pobieżna opinia, więc do oględzin i ew. zakupu należy podchodzić, jak zawsze - z należytą rozwagą, szeroko otwartymi oczami i "nosem", dosłownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli tanieje

http://olawa.lento.pl/sprzedam-okazyjnie-przyczepe-hobby,1093028.html

Garażowana (jest w Oławie przechowalnia przyczep?) i sprzedam lub zamienię na cokolwiek innego - jakoś to do mnie nie przemawia

Dzięki! Nie przyszłoby mi do głowy szukać jej w Internecie, teraz już wiem. A obniżka jest oczywiście podejrzana

Witam !

Przyczepa wygląda ładnie, ale na podstawie tylko tych zamieszczonych fotek, nie sposób wypowiedzieć się na temat jej stanu, choćby nawet w bardzo ogólny sposób. Na sam początek poprosiłbym o pełny serwis fotograficzny w dobrej rozdzielczości, a dopiero później można rozważać możliwość ewentualnego wyjazdu (dotyczy to również uprzejmej propozycji, którą zaoferował Adam).

Jestem przekonany, że pisząc "pierwszy właściciel", sprzedający miał na myśli Polskę - wszystko na to wskazuje.

Gdyby doszło do oględzin, to poza oczywistymi sprawami do sprawdzenia, trzeba zwrócić uwagę na zapach.

Na myśli mam zapach nie tylko wilgoci, czy stęchlizny, ale dodatkowo bardzo trudny w pozbyciu się go, zapach psa.

Sprzedający posiada, bądź posiadał czworonogi, więc można spodziewać się śladów ich bytności w przyczepie :hmm:

Poziom tych wszystkich śladów należy oceniać pod kątem kosztów i możliwości ich likwidacji.

Pierwszorzędne znaczenie ma jednak szczelność, sprawność i ogólny stan przyczepy.

Cena pierwotna sugeruje bardzo dobry stan tej przyczepy (może nawet wyśmienity), ale na obecnym etapie tylko w domyśle, więc weryfikacja jest oczywista. Dobrze należy przyjrzeć się ramie i elementom układu jezdnego, ponieważ fotografie mówią, że przyczepa mogła pokonać w swoim życiu sporą ilość kilometrów. Sprawdzenie należy zacząć od miejsc, w których pojawiają się największe bolączki tych modeli (narożniki, obrzeża okien i drzwi, przednia bakista, parapet i naroża pod nim, jak i nad nim, całość poszycia w bezpośredniej bliskości ramy drzwi wejsciowych itd., czyli cała reszta, którą należy sprawdzić już tak, jak w każdej innej przyczepie).

 

P.S.

Myślę, że ta przyczepa może nie być w Oławie, a ok. 10 km od niej, czyli w miejscowości Chwalibożyce (trzeba by ustalić to telefonicznie).

Moje zdanie o powodach tej sprzedaży:  prawdopodobna sytuacja życiowa, która wymusza pozbycie się części posiadanych dóbr (sprzedaż lub zamianę na coś innego/mniejszego, z dopłatą), czyli dla kupującego to raczej dobry sygnał i duże prawdopodobieństwo oferty prywatnej (nie handlarz) :hmm:

 

To tylko moja pobieżna opinia, więc do oględzin i ew. zakupu należy podchodzić, jak zawsze - z należytą rozwagą, szeroko otwartymi oczami i "nosem", dosłownie ;)

Dzięki za informacje, ale dlaczego pies??? A Chwalibożyce, bo tam są firmy związane z handlem przyczepami i akcesoriami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !
Internet dzisiaj, to kopalnia różnych wiadomości, więc jeśli choć trochę ruszymy głową i potrafimy skojarzyć pewne informacje, to wnioski same się pojawią.
Chwalibożyce dlatego, ponieważ po innych ofertach , w których podawany jest ten sam nr telefonu, można przypuszczać, że ta sama osoba sprzedaje m.in. dom w tej właśnie miejscowości. Jako, że Chwalibożyce nie są zbyt znanym miejscem, to można również przypuszczać, że z tego powodu dla przybliżonej lokalizacji podawana jest nazwa bardziej znanej miejscowości (Oława).
Gdy poszpera się głębiej, to wyjdzie, że ta osoba sprzedawała przez net pieski, a to może z kolei dawać podstawy do przypuszczeń, o których poprzednio pisałem. Sposobów na wstępne rozeznanie się w temacie jest mnóstwo, ale potrzeba czasem własnej inwencji. W wielu przypadkach, takie szczątkowe informacje potrafią nawet zdyskwalifikować oferenta (lub wręcz przeciwnie). W każdym razie, lepiej już na wstępie mieć więcej informacji i dzięki temu pozycjonować interesujące nas oferty. Oczywiście od razu wszystkiego się nie wie, i to właśnie jest doświadczenie, które przychodzi po wielu latach i po dziesiątkach, setkach, czy nawet tysiącach przejrzanych ofert (wielu, nie tylko na fotografiach).
Każdemu początkującemu karawaningowcowi, poszukującemu własnej przyczepki, życzę zdobycia tego doświadczenia, ale jest to możliwe wyłącznie przy aktywnej postawie zainteresowanego i chęci do przyswojenia sobie tych zasobów wiedzy, które w większości stworzyli użytkownicy tego forum i która jest tu spisana punkt, po punkcie. Zapewniam, że lektura choćby tylko jednego miejsca, będzie bardzo pouczająca (Kącik kupującego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, właśnie otrzymałem informację, że najwcześniej będzie można ją zobaczyć na przyszły weekend, a wtedy mnie nie będzie, także mimo szczerych chęci nie ma jak. Może ktoś inny podjedzie, albo trzeba szukać dalej :)

Dzięki, jutro zadzwonię do niej i dopytam co i jak, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.