Skocz do zawartości

Podpałka do grilla/ogniska


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

A ja .... naturalne twory, tzn igliwie, drobne patyczki i ... szyszki. Szyski to podstawa. Kiedyś zabrakło mi brykietu i pichciłem na szyszkach. Od tej pory, o ile mam taka mozliwość używam samych szyszek ... bajeczny smak i zapach potraw grilowo-ogniskowych. Polecam wszystkim.

Z chemią dajcie sobie spokój ... tylko natura, tak po harcersko-wojskowemu :klotnia:

 

Pichcenie i grillowanie na szyszkach i wogóle na choinko pochodnych drewnach wcale nie jest takie zdrowe jak Ci się wydaje. Drzewa iglaste, jak powszechnie wiadomo mają dużą zawartość żywicy przez co też się tak ładnie palą. Dym i smoła która powstaje ze spalanej żywicy jest dość mocno rakotwórcza. Dlatego też brykiet i węgiel drzewny robiony jest (przynajmniej w teorii ) z drzewa liściastego.

To samo tyczy się kory brzozy, w tym przypadku jednak sama kora ma te niezdrowe składniki, czyste drzewo już nie, dlatego można np wędzić na brzozie bo daje dobry smak, ale wpierw się ją koruje.

 

Widziałem kiedyś gościa używającego opalarki. B. skuteczne.

Jeżeli chodzi o opalarki faktycznie skuteczne, można również nabyć specjalny rozpalacz do grilla któy przypomina trochę połączenie opalarki z lutownicą. Wkładasz drut który z tego cuda wystaje między węgle i po chwili się już ładnie kopcą.

 

P.S. przepraszam jak popsułem Wam idee dodawania smaczku do grilla

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :-) Widziałem kiedyś gościa używającego opalarki. B. skuteczne.

 

 

Ja nie używam żadnych podpałek i innych śmierdzideł.

Używam palnika pistoletowego i małej butli z gazem , która na ten cel starcza mi na wiele wypadów. Praktycznie rzecz biorąc nie pamiętam teraz kiedy ją wymieniałem , chyba jakieś 3 lata temu.

 

U mnie ognisko nad wodą niemal codziennie wygląda tak że po obiadku układam sobie stosik na kolacyjne pieczenie kiełbasek lub okonia . Nakrywam stos brezentem i wypływam na ryby. Wieczorem jak przypływam z łowiska odkrywam ognisko i kładę obok odpalony palnik skierowany w stos .

W tym czasie przygotowuje sobie do kolacji picie a ognisko się pięknie rozpala nawet kiedy chrust jest wilgotny.

Zero podpałek, papieru ....samo drewno już od średnicy papierosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak lampa lutownicza, do rozpalania kominka, grilla, ogniska, przy odrobinie wprawy można tez nią zrobić creme brulee. jest poreczna, ma zapalnik piezo, kartusze są w smiesznew śmiesznej cenie 4 zł/szt. Polecam!

main.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas każdych zakupów w biedronce kupuję po 3-4 "tabliczki" ich podpałek. I do pieca/kominka w domu się przydaje i do grilla zostaje. Dobra, tania i warta uwagi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak lampa lutownicza, do rozpalania kominka, grilla, ogniska, przy odrobinie wprawy można tez nią zrobić creme brulee. jest poreczna, ma zapalnik piezo, kartusze są w smiesznew śmiesznej cenie 4 zł/szt. Polecam!

main.jpg

 

Na ile taki kartusz starcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pasjonat, mnie chodzi o opalarkę elektryczną, bezwonną.... opalarka :-)

 

Wiem co to opalarka hehe%281%29.gif To jedno z moich podstawowych narzędzi w pracy do formowania tworzyw w budowie reklam- liter przestrzennych :) A co śmieszniejsze to dokładnie ten model który jest w okienku reklamowym na stronie jaką zaprezentowałeś ( 2310 LCD ) :lol:(nie z filmiku)

"śmierdzidła" miałem na myśli wcześniejsze wypowiedzi , odniosłem się do Twojej wypowiedzi bo właśnie jest to dla mnie bezwonna alternatywa do przyjęcia z tym że na dziko nie mam 230v, :?

Dla mnie cała ta chemia do rozpalania grilla : podpałki kominkowe na bazie nafty. denaturaty czy tabliczki płyty pilśniowej nasączone śmierdzącym syfem to porażka . Miałem kiedyś serwis elektroniczny zaraz przy targowisku . codzienny smród z targowych grilli napawał mnie obrzydzeniem i odraza została do dziś :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.