Skocz do zawartości

Podpałka do grilla/ogniska


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosuję do rozpalania grila i ognisk olej parafinowy .Jest on dostępny jako paliwo do różnych lamp. W podobnych butelkach jak rozpałka do grila .Jest troszkę droższy jak rozpałka do grila ale o niebo lepszy .Nie śmierdzi ,nie wybucha tak jak rozpałka .Zapala się powoli i świetnie zdaje egzamin przy rozpalaniu ognisk gdyż wsiąka w drewno i po zapaleniu pali się spokojniej niż różne rozpałki spirytusowe i inne wynalazki. Najtańszy jest ten bezbarwny 1 L około 15zł i wystarcza na bardzo długo-wakacje śmiało obskoczy na takim zapasie :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz w jakiej sieci sklepów jest ona dostepna

 

 

Kupione w Auchan jeszcze w listopadzie :serducha: Ale niedawno dopiero wypróbowane.

 

Osobiście polecam. Kiedyś miałem do czynienia z podobną podpałką tylko bez siarki to wydawała się znacznie słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest pare szczapek i odrobina kory brzozowej / nie mylić z wodą brzozową /. Momentalnie sie rozpala . Wszystkie inne chemiczne wynalazki są ropopochodne i powodują odruch wymiotny a w szczególności podpałka z Orlenu ! śmierdzi jak z rury wydechowej u starego Dizla ! Najbardziej szlachetną rozpałką jest czysty spirytus ! Oczywiście ten normalny pełne C2H50H a nie ten bezalkoholowy Lepciaka ! :serducha::swieca::biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja często stosowałem tzw "jagodziankę" do rozpalania grila, ale za szybko się spala. lubię rozpałki takie jakieś gęstsze nie wiem jak to się nazywa, olejowe czy parafinowe, ale są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja .... naturalne twory, tzn igliwie, drobne patyczki i ... szyszki. Szyski to podstawa. Kiedyś zabrakło mi brykietu i pichciłem na szyszkach. Od tej pory, o ile mam taka mozliwość używam samych szyszek ... bajeczny smak i zapach potraw grilowo-ogniskowych. Polecam wszystkim.

Z chemią dajcie sobie spokój ... tylko natura, tak po harcersko-wojskowemu :klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez lubię palić szyszkami, ale jak trochę wilgotnawe to dym straszliwy,

lepiej po zachodzie słońca... :klotnia:

 

Jacek.

 

Za to komarów wtedy wcale nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę polecić rozpałkę do grilli i kominków:

 

http://allegro.pl/item299912312_zapalacze_rozpalka_do_pieca_kominka_itp_2zl_szt.html

 

są to kulki z trociny i parafiny, my używamy do rozpalania w kominku i się sprawdza :ok:

post-36163-imported-25f0060a-4976-4895-8611-81a7892ea7a0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dodam swoje trzy grosze - bardzo dobrą podpałką (i bezpieczną!) jest żelowe paliwo na bazie etanolu do fondue/kominka. Dostępne w Selgrosie, ok.7-8pln/litr. Dobra wydajność, przy rozsądnym "podlewaniu" wystarcza na kilkanaście podpaleń. Inny środek, to obecnie dostępne w Lidlu "zwitki wiórów drewnianych nasączone woskiem(!)". Jest ich w pudełku 32 sztuki. B. ładnie pachnie przy paleniu. BTW - staram się stosować rozpałki całkowicie bezwonne. Cywilizacja zobowiązuje :-) Ponadto, warto przypomnieć, że skuteczność rozpalania gwałtownie rośnie po zastosowaniu wymuszonego nadmuchu. Albo ręcznym/nożnym mieszkiem, także takim do pompowania materaców lub elektrycznym - akumulatorowym lub na 230V/12V "z kabla". Uwaga na ewentualne iskry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozpalamy tym:

 

 

Butel z gazem plus długi przewód plus opalarka dekarska. Nie ma bata, wszystko się w mig rozpali :-]

 

edit: tu foto rozpalarka Maćka, ja mam długą dekarską:-)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.