Skocz do zawartości

Przyczepa lekka z łazienką


ipy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem Forum. Planuję zakup używanej przyczepy kempingowej lekkiej, wyposażonej w łazienkę i WC. Przyczepa będzie używana przez 2 osoby i ciągnięta przez auto z turbodieslem 110KM. Zakup planuję na "po sezonie" 2014.

 

Oferta przyczep lekkich z łazienką i WC jest bardzo skromna. Czytałem o przebudowie przyczep polegającej na dodaniu takiego wyposażenia wymontowanego z innych przyczep, ale jak na sam początek, może być to dla mnie zbyt duże wyzwanie.

 

Proszę o informację, gdzie mógłbym poszukać takiego typu przyczepy (mogę pojechać po nią za granicę) i jakie modele są najbardziej godne uwagi.

 

Dziękuję i pozdrawiam, Tomek

Edytowane przez ipy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Interesuje mnie przyczepa w cenie około 5000pln, jak na początek. Widziałem przyczepy marki Ardia- czy warto się nimi interesować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem adrię i polecam ją bardzo ale musisz wziąć pod uwagę że lekka budla o do 750kg DMC a z toaletą przeważnie są cięższe około 900DMC więc jak będziesz oglądać musisz na to zwrócić również szczególną uwagę ja szukając ostatnio swoojej nowej spotkałem się z tym że cepka miała obniżone DMC o 300kg a to bardzo dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam artykuły o remontach Niewiadówek i odnoszę wrażenie, że ich konstrukcja jest inna niż przyczep zagranicznych- sklejona w jedną bryłę skorupa z laminatu, a nie szkielet drewniany z panelami aluminiowymi.

 

Czy Niewiadówka jest trwalsza niż przyczepy zagraniczne? Przyczepa, którą kupię będzie starszawa, nie chciałbym, aby była zmurszała.

 

Czy DMC przyczepy może być zaniżone w dowodzie względem rzeczywistości? Czy zdarza się, że w trasie Policja lub ITD ważą przyczepę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jest inna. Jest to laminat a nie tzw. sandwich jak w "zagranicznych".

2. Czy jest trwalsza, :hmm: może inaczej, nie zgnije konstrukcja ale też ma swoje minusy. Więc pewnie prościej kupić suchą ale czy mebelki, wykładzina itd będą ok, to już zależy od konkretnej sztuki. Według mnie nie rozpatrywałbym tego w ten sposób.

3. Tak, DMC może być zaniżone i to czasem tak potężnie, że już sama przyczepa na pusto waży więcej niż ma DMC w papierach. Czasem ludzie tak robią bo chcą mieć do 750kg bo nie musza robić przeglądu za 70zł rocznie czy z innych niezrozumiałych powodów.  :oslabiony: Oczywiście zaniżenie o kilka kg aby zmieścić się np do 3,5T czy z możliwościami holownika nie jest jeszcze tragiczne, ale to musi być z głową. Tak aby jeszcze jakaś sensowna ładowność pozostawała. Pamiętaj tylko, że podniesienie DMC jest już dużo, dużo trudniejsze niż jej obniżenie. Więc zastanów się najpierw kilka razy zanim podejmiesz decyzję. 

4. Tak, ITD zaczyna powoli i temu się przyglądać w PL. Bo również wiedzą, że przyczepy są przeładowywane lub maja "bałagan" w papierach. A w innych krajach takich jak Niemcy czy Austria to już są szeroko zakrojone akcje w wakacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy pomysł z karawaningiem chwyci na dłuższą metę, więc nie chcę od razu rzucać się na głęboką wodę.

 

Nie zamierzam też chwilowo zmieniać kategorii prawa jazdy (mam tylko B).

 

Chcę, aby przyczepa była malutka i lekka- mam starszawe auto, o które pieczołowicie dbam i nie zamierzam obciążać go zanadto. To najważniejsza przyczyna.

 

Przyczepa w moim przypadku ma służyć tylko do tego, żeby się przespać, a nie w niej mieszkać- na zasadzie podjeżdżam na jakieś miejsce, cały dzień spędzam wędrując, więc duża powierzchnia i ekstra wygody nie są mi potrzebne. Raczej małe wymiary i zwrotność.

 

Coraz bardziej interesuje mnie opcja urządzenia przyczepki pod swój gust- przebudowy wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.