Jump to content
RedBird

dodatkowa kula haka do przewożenia rowerów na dyszlu

Recommended Posts

RedBird

Jedyna wada to ograniczony skręt, gdy na dyszlu w taki sposób jak na zdjęciach jest to zamontowane. :laugh: Powinno być jak najbliżej klapy bagażowej przyczepy i na trzpieniu zakończonym kulą na wysokości uchwytów manewrowych przyczepy. Bagażnik wtedy montuje się na kuli odwrotnie (lampami w stronę kufra). Wtedy mamy dostęp do kufra i rowery nie przeszkadzają w skręcie.

Nie bardzo rozumiem. Zamontowanie na wysokości uchwytów to jakiś metr od ziemi. A zamontowanie bliżej kufra nie ułatwi jego otwierania. Tym bardziej "światłami" w stronę przyczepy. Przy tej głębokości bagażnika to było optimum. Zamontowanie bliżej zaczepu znacząco przenosi ciężar na hak, a w praktyce i tak jest niemożliwe. Z tego powodu i tak fragment bagażnika opiera się na osłonie plastikowej.  

kmtaxi

Wygląda to tak jak w załączniku. Mocujesz bisko zaczepu i na kulę ten Twój bagażnik lampami do kufra. Rowery wtedy są blisko przyczepy i na takiej wysokości, że jest wygodniejszy dostęp do kufra, oraz skręt przez rowery nie jest ograniczony.

post-3622-0-55263900-1404203192_thumb.jpg

miloszb

Witajcie, chciałbym odświeżyć temat bo chce zastosować takie rozwiązanie u siebie. Moim zdaniem same plusy w teorii, niestety nie wiem jak technicznie.  Dla mnie przede wszystkim to że mam jedną platformę i raz zakładam ją na przyczepę a raz na samochód. Nie muszę kupować kilku bagażnikow. Bagażnik na tył przyczepy mnie nie przekonuje. Rozwiązanie @RedBird wygląda super. Czy więcej osób korzysta z takiego rozwiązania?  Może od 2014 macie więcej doświadczeń? Z góry dzięki za opinie. 

RedBird

Hejka. 

Używałem do zeszlego roku. Wszystko dzialalo. Tę listwe  ze swiatlami odkrecalem. Więc miescilo sie wszystko na styk. Nie widzę wad poza wspomnianym ograniczeniem skrętu. Najblizsza klapy rynienka przy zawracaniu na pelnym skrecie uszkodzila mi nadkole. Na szczecie tylko plastik a nie blachę. 

Stu

Mam i używam. Dla mnie same plusy. Ja mam kulę zaraz nad ramą, przez co nie trzeba tak wysoko podnosić rowerów.

IMG_1359.JPG

miloszb
Godzinę temu, Stu napisał:

Mam i używam. Dla mnie same plusy. Ja mam kulę zaraz nad ramą, przez co nie trzeba tak wysoko podnosić rowerów.

IMG_1359.JPG

A dla ilu rowów używasz? Ja niestety mam platformę na 4 rowery a wozić muszę 5, więc jeden w przyczepie. 

Stu

Bagażnik mam na 4 rowery i da się je upchnąć (3 dorosłe i jeden chyba na 16"), ale trzeba się pobawić. Najczęściej jadą na nim dwie sztuki - wtedy jest komfortowo. Dla mnie największą zaletą jest możliwość zostawienia przyczepy na kempingu i przełożenia bagażnika na auto.

Wojtekpolmarko

Mnie nie przekonywało podniesienie kuli wysoko, więc przyspawałem ją bezpośrednio do urządzenia najazdowe. Aby się zmieścić z bagażnikiem na dwa rowery, musiałem zdjąć rączkę z dźwigni stabilizatora, aby suwadło miało dość miejsca na ruch przy hamowaniu. Użytkuję to już trzy lata i nic się nie luzuje, ani nie wyrywa. Kula przyspawaną jest za kołnierz, po odcięcia części gwintowanej, bo była to taka do przykręcania.

20200326_143740.jpg

mundek28

Bliskość auta nie przeszkadza przy manewrowaniu?

Wojtekpolmarko

Trzeba o tym pamiętać, ale ograniczenia nie są jakieś drastyczne. Najczęściej przy manewrowaniu pomaga mi żona, która wysiada z auta i podpowiada przez telefon.