Skocz do zawartości

dodatkowa kula haka do przewożenia rowerów na dyszlu


RedBird

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna wada to ograniczony skręt, gdy na dyszlu w taki sposób jak na zdjęciach jest to zamontowane. :laugh: Powinno być jak najbliżej klapy bagażowej przyczepy i na trzpieniu zakończonym kulą na wysokości uchwytów manewrowych przyczepy. Bagażnik wtedy montuje się na kuli odwrotnie (lampami w stronę kufra). Wtedy mamy dostęp do kufra i rowery nie przeszkadzają w skręcie.

Nie bardzo rozumiem. Zamontowanie na wysokości uchwytów to jakiś metr od ziemi. A zamontowanie bliżej kufra nie ułatwi jego otwierania. Tym bardziej "światłami" w stronę przyczepy. Przy tej głębokości bagażnika to było optimum. Zamontowanie bliżej zaczepu znacząco przenosi ciężar na hak, a w praktyce i tak jest niemożliwe. Z tego powodu i tak fragment bagażnika opiera się na osłonie plastikowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wygląda to tak jak w załączniku. Mocujesz bisko zaczepu i na kulę ten Twój bagażnik lampami do kufra. Rowery wtedy są blisko przyczepy i na takiej wysokości, że jest wygodniejszy dostęp do kufra, oraz skręt przez rowery nie jest ograniczony.

post-3622-0-55263900-1404203192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie, chciałbym odświeżyć temat bo chce zastosować takie rozwiązanie u siebie. Moim zdaniem same plusy w teorii, niestety nie wiem jak technicznie.  Dla mnie przede wszystkim to że mam jedną platformę i raz zakładam ją na przyczepę a raz na samochód. Nie muszę kupować kilku bagażnikow. Bagażnik na tył przyczepy mnie nie przekonuje. Rozwiązanie @RedBird wygląda super. Czy więcej osób korzysta z takiego rozwiązania?  Może od 2014 macie więcej doświadczeń? Z góry dzięki za opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. 

Używałem do zeszlego roku. Wszystko dzialalo. Tę listwe  ze swiatlami odkrecalem. Więc miescilo sie wszystko na styk. Nie widzę wad poza wspomnianym ograniczeniem skrętu. Najblizsza klapy rynienka przy zawracaniu na pelnym skrecie uszkodzila mi nadkole. Na szczecie tylko plastik a nie blachę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stu napisał:

Mam i używam. Dla mnie same plusy. Ja mam kulę zaraz nad ramą, przez co nie trzeba tak wysoko podnosić rowerów.

 

IMG_1359.JPG

A dla ilu rowów używasz? Ja niestety mam platformę na 4 rowery a wozić muszę 5, więc jeden w przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik mam na 4 rowery i da się je upchnąć (3 dorosłe i jeden chyba na 16"), ale trzeba się pobawić. Najczęściej jadą na nim dwie sztuki - wtedy jest komfortowo. Dla mnie największą zaletą jest możliwość zostawienia przyczepy na kempingu i przełożenia bagażnika na auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przekonywało podniesienie kuli wysoko, więc przyspawałem ją bezpośrednio do urządzenia najazdowe. Aby się zmieścić z bagażnikiem na dwa rowery, musiałem zdjąć rączkę z dźwigni stabilizatora, aby suwadło miało dość miejsca na ruch przy hamowaniu. Użytkuję to już trzy lata i nic się nie luzuje, ani nie wyrywa. Kula przyspawaną jest za kołnierz, po odcięcia części gwintowanej, bo była to taka do przykręcania.

20200326_143740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O mój stary zestaw. Kulę do zamocowania uchwytu można kupić w internecie. Sama konstrukcja do której zamocowałem kulę to rękodzieło ale wykonane jednorazowo przez profesjonalistę. Łatwiej będzie znaleźć mocowanie w kształcie kwadratowej rury jak na zdjęciu wyżej. Sama konstrukcja u mnie była bardzo mocna i stabilna. Niestety pracowała rama do której była przykręcona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jak ze stabilnością tego podniesionego zestawu? widomo środek ciężkości wysoko, to inna praca i inna reakcja na wibracje. Mam platformę na 4 rowery i raczej jej nie wcisnę na dyszel... Z koleji Zafira to też dość wyskie by taszczyć 4 rowery na dach. I odwieczny problem z wyważeniem zestawu? Mam zbiornik 50l na tyle więc powinno mi wagę rowerów zrównoważyć ale do tej pory jeździłem z pustym (by nie wyrwać mocowań).  Przyczepa Cjoy410QL

W dniu 4.06.2020 o 20:27, Jaskółki napisał:

O mój stary zestaw. Kulę do zamocowania uchwytu można kupić w internecie. Sama konstrukcja do której zamocowałem kulę to rękodzieło ale wykonane jednorazowo przez profesjonalistę. Łatwiej będzie znaleźć mocowanie w kształcie kwadratowej rury jak na zdjęciu wyżej. Sama konstrukcja u mnie była bardzo mocna i stabilna. Niestety pracowała rama do której była przykręcona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.