Skocz do zawartości

Grill gazowy walizkowy


andrewife

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić przenośny gazowy grill do kucharzenia poza przyczepą.

Wybór padł na sprawdzone klasyczne rozwiązanie czyli grill walizkowy z górnymi palnikami służącymi też jako fajerki.

Na stronie:

http://www.fritz-berger.de/fbonline/__shop__/category/fritzberger_katalog/Gasgrills/detail.jsf

znalazłem 3-palnikowy grill Berger kosztujący 99 EUR + wysyłka do Polski 9.50 EUR.

Pytanie czym różni się Berger od Cramer Classic 1? Podejzewam ze niczy więcej niż ceną? Produkt robiony przez Dometic i brandowany dla firmy Berger? 

Po drugie czy mam brać wersję na 30 czy 50 Mbar? Czym to się różni?

W opisie stoi: 

Bitte beachten Sie, dass die 30 mbar Version nur an eine Gassteckdose angeschlossen werden kann.

Zum Betrieb mit einer Gasflasche wählen Sie bitte die 50 mbar Version plus entsprechenden DIN-Campingregler.

 

Rozumiem że 30 mbar jest tylko do podłączenia do "gniazdka" w przyczepie lub kamperze?

W mojej cepce nie ma gniazda gazowego zewnętrznego. Instalacja jest na 30. Grill chciałem podłączyć pod butlę wykorzystywaną też do zasilania instalacji w przyczepie. Jak to rozwiązać? Reduktor-rozgałęziacz na 2 różne ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Irek W , rozglądaj się na allegro .

Ja też kupiłem (używany) , poczyściłem , umyłem i "robi robotę" . 

W zaokrągleniu 100 Euro to chyba zbytek .

Mój trochę przekroczył 100zł z małym haczykiem .

Lepiej chyba ten z trzema , nazwijmy to , palnikami .

post-1836-0-80841100-1400783404_thumb.jpg

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za porady. Grill w końcu kupiłem używany na allegro za 150zł+ wysyłłka 18zł. Firma Einhell, ale koncepcja jest dokładnie taka sama jak w innych tego typu rozwiązaniach.

Mam tylko pytanko dot. reduktora. Na grillu na tabliczce napisane jest 50mbar a otrzymałem przewód z dyszą i reduktorem na 37mbar (prawdopodobnie reduktor był zmieniany).

Jak widać na fotce od sprzedawcy, płomień jest tylko czy w praktyce będzie różnica w mocy palenia przy mniejszym ciśnieniu maksymalnym? Czy nie ma to większego znaczenia?

 

post-2252-0-56324200-1401894837_thumb.jpg

post-2252-0-09408900-1401894839_thumb.jpg

post-2252-0-76060100-1401894840_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.