Skocz do zawartości

prośba o ocenę i pomoc


junior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich powitać.

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupienia pierwszej przyczepy i nie ukrywam, że jestem kompletnie zielony w temacie. Stąd prośba o ocenę moich (naszych - brałem demokratycznie pod uwagę sugestie rodziny) pierwszych wyborów.

Jeżeli chodzi o kryteria, które bierzemy pod uwagę:

- 2 spania ( w tym dobrze aby jedno było zamykane - drugie nie musi być megawielkie - ma być dla 1 osoby)

- łazienka - niekoniecznie z prysznicem (jak zdąrzyłem zauważyć - kąpiel w przyczepie nie jest zalecana)

-rocznik od 1990

-budżet 8000 max 8500zł.

 

Z góry ogłoszeń wybraliśmy

 

hobby z Kalisza

http://otomoto.pl/hobby-classic-430-classic-430-brodzik-wc-prze-T4266116.html

 

oraz

 

caravelair z Sulechowa

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-caravelair-bamba-z-holandii-i4252933867.html

 

Chcemy też wybrac się na rekonesans do Wiórka pod Poznaniem (J-Trans) tylko czytając opinie o tym miejscu coraz poważniej zaczynam się zastanawiać nad sensem tego wyjazdu.

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale ze zdjęć trudno coś zobaczyć chyba że fachowcy coś zobaczą. Szczególnie zdjęcia tej drugiej

przyczepy zrobione z dosyć daleka. poza tym ta druga nie ma kibelka stacjonarnego, oczywiście jeżeli Ci to

nie przeszkadza. Za taką kasę lub podobną znajomy miał przyczepkę do sprzedania ale nie wiem czy jeszcze ją ma. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli chodzi o Hobby bardzo chętnie pomogę, gdyż znam bolączki tych modeli na wylot, niestety zdjęcia które są w ofercie nie pokazują absolutnie żadnego drażliwego elementu. Napisz do sprzedawcy, poproś o zdjęcia narożników od środka i od spodu, uszczelek okna przedniego i tylnego, bakisty od środka i od góry (pod przednim oknem). Jeśli je wstawisz będzie można ocenić. Jeśli sprzedający nie wyśle Ci tych zdjęć, od razu skreślaj tę przyczepkę.

Pozdrawiam.

Edit. Jeśli chodzi o tę drugą, to nie mam pojęcia, ale waląca w gały kolorowa czcionka i rozbudowany opis źle mi się jakoś kojarzy w kontekście ostatnich wydarzeń handlowych na forum.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką reakcję.

 

TOM3653 - widziałem, że nie ma kibelka stacjonarnego. Powiem, szczerze mamy zamiar traktować kibelek jako "awaryjny", więc chyba nie będzie to problem - aczkolwiek oczywiście wszystko wyjdzie w tzw praniu.

Jeżeli to nie problem i możesz zapytać znajomego czy ją jeszcze ma to będę wdzięczny. Jaki ma/miał model przyczepki??

 

Robak70 - juz piszę do sprzedawcy.

Edytowane przez junior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem

AUTOHANDEL CZYNNY OD PONIEDZIALKU DO NIEDZIELI. W GODZ OD 08:00 DO 20:00

 

ale 

 

OGLADANIE PRZYCZEPY PO WCZESNIEJSZYM UMÓWIENIU WIZYTY

 

to co on, orkiestrę dętą i dzieci z kwiatami będzie ściągał?

 

Czyli jak przyjadę do tego komisu bez zapowiedzi to usłyszę "Spieprzaj dziadu, nie umówiony, nie mam czasu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może bardziej, przykro mi ale jej nie wygraliśmy i nie wywietrzyliśmy więc nie możemy pokazać je w takim stanie?  :hmm:

no i pytanie co by było gdybyś zadzwonił i się umówił, "tak za 10 minut"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mòwiąc wolę tą orkiestrę i kwiaty ale bardziej prawdopodobna jest wersja z brakiem wywietrzenia. Zobaczymy czy przyślą zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę moje trzy grosze, junior - w roczniku od 1990, dwa pokoje, z łazienką, w budżecie ośmiu tysięcy? wtopisz. prawdopodobieństwo kupienia zdrowej, suchej przyczepy, może jeszcze z przedsionkiem, w tych wymaganiach - to jak wygrana w totka. Jeżeli jesteś w stanie pogodzić się z budką 2+1 (bo tak piszesz), to taką na pewno będzie Ci łatwiej znaleźć, niż 2+2. z łazienką oczywiście.

takie jest moje zdanie. a odnośnie linkowanych przyczep:
Hobby z Kalisza ma naprawianą przednią bakistę (od strony drzwi wejściowych jest naklejone gniazdo przyłączeniowe do sieci 230V, takie, jak fabrycznie jest na lewej ścianie przyczepy - tej bez drzwi).
Tylnie lampy obrysowe są nieoryginalne, z przodu na wysokości kolan też są jakieś dokręcone dziwne.
Ponadto wnętrze - na zdjęciu przedniej ściany lewa zasłonka jest jakby "przypadkiem" wyciągnięta, i zasłania rączkę manewrową i narożnik (żadna inna firana nie jest wyciągnięta), a od prawej rączki manewrowej firanka jest pomarszczona dokładnie tam gdzie rączka manewrowa.
Dodatkowo założę się o dobre piwo, że w lodówce tak śmierdzi, że strach tam głowę włożyć :-)
Stół w pomieszczeniu od strony dyszla ma popsutą "podporę" dzienną (pojedynczą) i/lub nocną (dwie mniejsze, krótkie)- jednocześnie jedna i druga jest rozłożona.
Blaty kuchenne są mocno powgniatane (patrz na zdjęciu ze zlewem, zaraz nad nim widać).
W łazience brakuje drzwiczek od szafek.
Byłoby dobrze przyjrzeć się zbiornikowi na wodę pod kanapą w pokoju po lewej od wejścia, bo wlot od zewnątrz jest na fotkach.
A na koniec - koniecznie sprawdź kompletność dokumentów z Belgii, łatwo wtopić.

a Caravelair: przestałem czytać aukcję, gdy dotarłem do:

  • KLUCZ DO UNOSZENIA STUP KEMPINGU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych zdjęciach Hobby w odróżnieniu od kolegi poprzednika nie widzę nic, co by ją dyskwalifikowało. Zarówno przednie jak i tylne lampy są oryginalne. Ta przyczepa ma 22 lata, trudno więc wymagać, żeby była w stanie idealnym. To co kol. Frafer wymienił nie stanowi żadnego problemu, naprawa tych uszkodzeń jest dziecinnie prosta. O to czy śmierdzi w lodówce nie będę się zakładał, ale może sobie z tym poradzić środek do czyszczenia nawet z Biedronki. To, że na bakiście znajduje się gniazdo nie świadczy o naprawie bakisty, a raczej o ulepszeniu jej konstrukcji. Jeśli przyczepa nie ma wad o których nic nie wiemy z tych zdjęć (dlatego radziłem o nie poprosić), to uważam, że cena jest całkiem całkiem, zwłaszcza, że sądzę iż będzie jeszcze możliwość negocjacji.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi - oczywiście nie oczekuję, że za tą kwotę dostanę "złote klamki" itp.. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobieństwo wtopy jest całkiem duże stąd moja prośba o pomoc.

Oczywiście każda uwaga jest bezcenna, bo moje oko laika na nic oprócz zasyfionej lodówki nie zwróciło uwagi. Sama lodówka nie wydaje mi się problemem - kupowałem już lodówki turystyczne na "alledrogo" i stan w jakich je otrzymywałem wołał o pomstę do nieba i nie odbiegał zbytnio od tej w Hobby. Kilka środków do czyszczenie plus metody "babcine" oraz perfekcyjnej pani domu i sprawę da się opanować :yes:

 

Co do polszczyzny w ogłoszeniu Caravelair-a to w sumie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

 

Co do wielkości przyczepki - oczywiście może być 2+1 - być może jeszcze na taki model nie trafiłem dlatego nie poddałem go pod ocenę na forum. Z tego co widzę to tzw przyczepy 3-osobowe to tak naprawdę jedno wielkie wielkie łoże od strony dyszla a tego chcemy uniknąć (odrobina prywatności się przyda).

 

 

Poczekam na zdjęcia od sprzedawcy Hobby (o ile je przyśle) a w międzyczasie oczywiście szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.