Skocz do zawartości

przyczepa i na zimę....


reggie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie na forum!

Od zawsze marzyła mi się przyczepa campingowa. I nadszedł czas gdy marzenia mogą się ziścić... Ale nie jest to takie proste. Otóż chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym a pojęcia mam na ten temat niezbyt wiele.
Tak więc do rzeczy. Najprawdopodobniej pod koniec lata, wraz z narzeczoną, będziemy sprzedawać nasz dom. Następny się buduje ale będzie ukończony w przyszłym roku. Na działce - tej przyszłej - będzie prąd, woda i szambo. Pomyśleliśmy, że koszt wynajmu mieszkania można dołożyć do przyczepy i przekoczować w niej jesień i zimę. I teraz zaczną się moje pytania... choć może na początek podam nasze wymagania i możliwości.

A więc:
- budżet 40... może do 50 koła.... choć ta druga opcja to na prawdę ostateczność.
- mam Jeepa Grand Cherokee o masie 2235 kg - czyli kanciapka do 1265 kg.
- skoro mamy tam zamieszkać na ponad pół roku to najlepiej gdyby sypialnia była oddzielna, dla odrobiny prywaty.
- preferowana jednoosiowa - choć zamierzam kiedyś zrobić uprawnienia na 2.

Teraz pytania:

1. Jaka przyczepa ma solidną izolację - wystarczającą na zimę - wiem, że może trochę chochlować gazu - ale powiedzmy, że to nie jest aż tak duży kłopot - i tak za węgiel płaciliśmy za zimę koło 3 tys.

2. Jak to jest z podłączeniem do wody, szamba - czy ktoś tego próbował zimą - zamarza? jak to zabezpieczać? itp...

3. Czytałem o problemach z wilgocią - ale mam nadzieje, że jakiś model "zimowy" pozwala to rozwiązać?

4. Czy modele zimowe sprawdzają się również latem? Może są po prostu całoroczne..?


Czytałem o modelu LMC Scandia - ale nie widziałem go na rynku wtórnym. Poza tym nie ma tam oddzielnej sypialni. Jeżeli zbytnio bujam w obłokach to proszę o sprowadzenie na ziemię.

Czekam na jakiekolwiek porady.
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ortodoksyjne rozwiazanie przebywanie w przyczepie prze ok pol roku to jak cygan.....zamarzanie oczywiscie ze tak chyba ze bedziesz mial 24h na dobe ogrzewanie wlaczone karawaning to fajny pomysl na lato a w zimie to koczownictwo ....osobiscie gdybym sie budowal to na zime bym wynajal mieszkanie zreszta..... tez tak zrobisz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie na forum!

 

 

- preferowana jednoosiowa - choć zamierzam kiedyś zrobić uprawnienia na 2.

 

Witamy na 2 osie nie musisz mieć uprawnień,zalerzy tylko od masy

są na forum tematy o karawaningu w zime,są również tematy jak podłączone jest w oryginale i po przeróbkach wszystkich rzeczy,wystarczy poszukać :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mam Jeepa Grand Cherokee o masie 2235 kg - czyli kanciapka do 1265 kg.

 

 

Czyli co to jest DMC tego auta :look:  coś mi się nie wydaje. :hmm:

- preferowana jednoosiowa - choć zamierzam kiedyś zrobić uprawnienia na 2.

 

To nie zależy od uprawnień tylko od DMC zestawu.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co to jest DMC tego auta :look:  coś mi się nie wydaje. :hmm:

To nie zależy od uprawnień tylko od DMC zestawu.

 

Nie wiem.... tak to wygląda:

 

http://s6469.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=9ppfuf2BYsQKO1CyT-kN-jwul38f7ClhWbTruzB-RLPNxvCZZqR_noM01koX5O3e0xWaC7Zo4G9ANs6gV01s_UAAT5iIzfw85mSEQ52xYpQ&pv=2

 

I jak to czytać? Ile to może pociągnąć cepki ?

Edytowane przez reggie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jeżeli zbytnio bujam w obłokach to proszę o sprowadzenie na ziemię.

 

Czekam na jakiekolwiek porady.

Pzdr.

Spróbuję Cię nieco jednak sprowadzić na ziemię.

Karawaning zimowy. 

Owszem coś takiego istnieje , ale tylko dla " twardzieli "

A nawet najwięksi twardziele, jeśli go już uprawiają to raczej tylko na kilka, lub może kilkanaście dni.

Powiem życie w przyczepie przez całą zimę. A nie wiadomo jaka ona będzie. 

To delikatnie pisząc nie jest najlepszy pomysł. To zły pomysł.

Nawet nie będę pisał o tych wszystkich uciążliwościach, o sposobach docieplania przyczepy i całej reszcie

związanej z karawaningiem zimowym na kilka, czy kilkanaście dni.

Bo to nie ma sensu.

To po prostu zły pomysł im szybciej od niego odejdziesz, tym lepiej dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem i to w naszym dziale motoryzacja.

 

- Grand Cherokee 2005; 2,7CRD 170KM 400Nm; MW 2000kg...; MMP z ham. 3500kg, bez ...
- Grand Cherokee 1997r 5,2V8 212KW(285KM); DMC 2432kg MW 1795kg; MMP z ham. 1500kg, bez...
- Cherokee XJ 4.0; MW 1543kg, DMC 2210kg; MMP z ham. 2210kg, bez 750kg
- Cherokee ZJ 5.2; MW 1815kg, DMC 2805kg; MMP z ham. 2510kg, bez 750kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm :oslabiony: .... no cóż.... zimowanie prawie już mi wybiliście.... jeszcze to kobicie to uświadomię, bo też się zapaliła.

 

Tom3653 - dzięki za wstawkę. Mój to Overland 3.0 CRD z 2007 r. Mam nadzieję, że wyżej wstawiony link się otwiera i coś się da z niego odczytać - w sensie sprecyzować co mogę pociągnąć. Jak nie to udam się do urzędu komunikacji, żeby nie było wtopki.

 

A przyczepke i tak kupię - nie zamierzałem tylko koczować i dlatego kupiłem też autko do przyczepy. Najwyżej pomieszkamy wiosnę-lato i część jesieni (przypilnujemy budowy)  i napewno nam się odechce zimy :miga: . Tymniemniej może znacie jakieś dobre komisy lub inne propozycje z przyczepami w okolicach W-wy. Pochodze z Pruszkowa ale obecnie mieszkam koło Wołomina.

 

Pzdr.

 

 

P.s.... Kurczę chyba się nie otwiera.... jak tu zamieścić .jpg'a ?

 (u mnie otwiera się pusta strona - ale jak stanę na pasku adresu, zaznaczając cały adres obrazka i wcisnę ENTER to się pokazuje).

Edytowane przez reggie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dane z dowodu rejestracyjnego czyli F1, F2, F3 (jeżeli posiadasz) oraz Q1 i Q2

DMC tego auta to 2750kg  a MW 2175kg, jeżeli tak jest to niewiele zapniesz do tego auta na kat. B

http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/jeep/grand-cherokee/iii-wk-2005-2010-suv/3-0-crd-diesel-5d-218km-skrzynia-automatyczna/

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam raz jeszcze i dla przypomnienia - jak pokaże się pusta strona to stańcie na adresie zaznaczając go i ENTER.

 

http://s6469.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=ccl0QYJIXrY35l0B9uk133ilbAas4ysIIXQVBn1DISN2U-SEhKRt1uyBdnJjTEsHSgBLz0s8iWUt1qyZSwfLwiqyK1kwS5DsY_ttoG_Q1pE&pv=2

 

A dane to:

 

F1: 2750

F2: 2750

F3: 6250

 

Q1: 3500

Q2: 750

 

 

Kurrr... załamka :oslabiony: . I cały misterny plan na marne. Tak to jest jak się zaczyna od d...y strony.

Edytowane przez reggie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, zostaje Ci Newiadówka N126 lub jakaś kombinowana angielka zarejestrowana do 750kg.

Tak czy siak w żadnej z nich zimy nie przetrwasz, ani nawet jednego miesiąca.


Czyli jaką kategorię potrzebuję? Jak to się zdaje - od nowa kurs, testy, psychotechnika i praktyka ?

Jeżeli chcesz E+B to idziesz na kurs około 1000zł a potem na egzamin, praktyczny bez teorii.

Jest jeszcze kat E96, na taką kategorię  nie musisz robić kursu tylko idziesz na egzamin.

Ale jako że egzamin na te kategorie jest taki sam, a prawko E96 ogranicza zestaw do 4250kg co w przypadku

Twojego auta nie jest trudne do przekroczenia z fajną przyczepka, to ja na Twoim miejscu zrobił bym E+B

i zaszalał z przyczepą na maxa :yay:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phahaha - sorka za śmiech ale tylko to mi pozostało :). Lepiej tak zareagować niż bić głową w mur...

A teraz idę się załamać i odreaguje na rowerze. Może mi co do głowy wpadnie. Dzięki Tom i wszystkim pozostałym za wszystkie podpowiedzi i za poczucie humoru :). Chyba musze zmienić światopogląd. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.