Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepka DMC do 950 kg – Francuz ?


mysliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

W końcu nadszedł ten upragniony czas,  w którym zapadła decyzja zakupu pierwszej własnej przyczepki.

Jako że od dłuższego czasu śledzę i edukuję się na Waszym forum, postanowiłem przejść od słów do czynów i poprosić szanowne grono o wsparcie .

Założenia i ograniczenia :

- przyczepka rodzinna dla 2 + 2

- masa przyczepki DMC do około 950, 

- DMC holownika 2505 (s-max  2,0 diesel ) (kat. B więc musimy się „upchać” do 3500)

- budżet około 20 tyś oczywiście im mniej tym lepiej szukam w miarę młodej przyczepki,

- wyposażenie zdaje sobie sprawę że do 950 kg cudów nie można oczekiwać ale super gdyby była toaleta opróżniana z zewnątrz, ogrzewanie i ciepła woda.

 

Kierując się przede wszystkim ograniczeniem do DMC 950kg padło na przyczepki rodem z Francji wyczytałem, że charakteryzują się mniejsza masą i w jakimś stopniu spełniają moje oczekiwanie co do wyposażenia.

Bardzo proszę o wsparcie i pomoc w wyborze , na tą chwilę wyszukałem wstępnie dwie propozcyje: 

  1. Caravelair AMBIANCE 400 http://otomoto.pl/caravelair-ambiance-400-bdb-stan-wc-gaz-lodowka-T4274839.html   /Krzeszowice /
  2. EMERAUDE II http://otomoto.pl/inny-emeraude-2-T4200448.html młodszy rocznik  z tego co mówi sprzedający z komisu "lekko" uszkodzona ( na zdjęciach widać tył oraz przód ) i trochę zmaltretowana w środku z tym że cena atrakcyjna /Warszawa/

Jaka jest Wasza ocena za dużo informacji o tych modelach nie znalazłem , oprócz opinii że są "delikatniejsze" - cokolwiek to znaczy

Jako że sporo jeżdżę i w jednym i drugim wypadku jestem w stanie dokonać oględzin osobiście ale po lekturze Waszego forum wiem, że lepiej od razu zapytać ekspertów bo może nie warto gonić się w tych przypadkach.

 

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z doświadczenia mogę podpowiedzieć byś szukał przyczepy w której są co najmniej dwa oddzielne łóżka. I nawet nie chodzi tu o spanie, bo zawsze można się pomieścić, ale o komfort użytkowania. Jedno łóżko traktujesz jako skład pościeli i dzienne legowisko a drugie w dzień składasz i traktujesz jako salon (obiady, dzienne zabawy dzieciaków itd.) Naprawdę zupełnie inny komfort.

 

Co do przyczep. To nie wypowiadam się czy to francuz czy holender. Ale uważaj na te "lekko" uszkodzone. Bo części kosztują niemało, a do tego nie wiesz kiedy było uszkodzenie i jak długo przyczepa stała i czy zalewało ją woda do wewnątrz.

 Ta przyczepa z Warszawy jest chyba raczej w złym stanie. Nawet wewnątrz - urwany uchwyt w szufladzie, porysowana ściana... ale niech się wypowie ktoś z wawy kto może podjechać i pooglądać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład obu przyczep jest taki sam. Ja mem też taki układ i jestem bardzo zadowolony. Usytuowanie poszczególnych mebli i spań jest dla mnie idealne. Załoga czteroosobowa ma dużo przestrzeni, a od biedy i pięć osób może w niej funkcjonować. Tak jak wspomniał Stef duże łóżko z przodu w czasie dnia jest magazynem pościeli, a to na środku może służyć po rozłożeniu stolika jako jadalnia czy aneksik do gier albo kącik do wypicia kawki. Jeszcze sprawa na deszczowe dni... montując TV na ścianie łazienkowej spokojnie cztery osoby mogą go oglądać. dwie przy stoliku i dwie z sypialni. Zasuwane drzwi do sypialni też fajna sprawa dla śpiochów. Zasuwasz, kto chce to śpi w spokoju, a reszta załogi funkcjonuje normalnie. Dla mnie idealny rozkład przyczepki dla załogi 2 + 2, 4, czy 3 + 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza ma strasznie małą ładowność, ani się obejrzysz a już ją przekroczysz tym bardziej jak piszesz 2+2. Trochę ciuchów, jedzenia w lodówce, wody i już przeładowana. Poczytaj wątek ile wasza przyczepa waży?

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki zgodzę się z Wami, że nie jest to przyczepa na wieki ale na jakiś czas parę lat wystarczy.( mam dwójkę maluchów 5 i 2 latka) Poza tym tez planuje szybkie krótkie wypady po Polsce i jeden w roku  gdzieś dalej wiec powinniśmy się upchać. Przedsionek też dużo daje zazwyczaj tam robiliśmy jadalnie i graciarnie. Jak rodzinna liczyła jeszcze 2+1,  wypożyczałem i ciągnąłem BEYERLAND-a 4043 nie duża fajna przyczepka, ale też miałem inny samochód. Teraz stety/niestety holownik DCM 2505kg, kategoria B , ( kategoria E dojrzewam) i chciało by sie miec już swoja cepke :-) z tym,  że mieszkam w Gliwicach i gdziekolwiek się nie ruszę powyżej 3500 mam viatoll-a i to boli :( . Niezależnie od tego  zapoznam się z lekturą wskazaną  przez ed. Co do przyczepy Emeraude  sprzedawca wspomniał że trzeba  ogarnąć środek - uszkodzone są meble oberwane drzwi  +  to co widać na zdjęciach , uszkodzony materac tez dziwie się, że taki zły stan ma przyczepa o takim młodym roczniku. Rozważę jeszcze  Wasze sugestię co do koncepcji na większą,  ale póki co wskazane modele przyczep są ok ?, sporo na sieci jest ofert z Francji nie wiem jaka może być alternatywa w tym przedziale DCM dla tych modeli ?

Dziękuje i pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje BartekM , super propozycja rozejrze sie za takimi modelemi,

super sprawa z tymi łóżkami pietrowymi a dla dzieciaków jeszcze większy fun :-)

miedzy czasie namierzyłem https://sprzedajemy.pl/przyczepa-burstner-luxus-amara-440,248585

ciekawa spora objetościowo przyczepka jak na mase całkowita 990,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.