Skocz do zawartości

Czy da rade pociągnąc przyczepe ...


camil3q

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mi nie chodzilo o to czy da sie ciagnac, tylko czy mozna ciagnac... z ciekawosci wrzucilam do przeliczenia. Nie moglam przeliczyc n-ki na fiata uno bo do niego danych niet, ale wzielam podobne czyli Opla Corse 1.0.

I piesze ze przyczepa jest za ciezka w stosunku do auta i zeby sprawdzic czy przepisy w danym kraju dopuszczaja poruszanie sie takim zestawem... ale jest to tabela EU.

 

ale byka strzelilam :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy nie pamiętają jak onegdaj 126p (maluszki) z n-ką śmigały nawet do Bułgarii i dawały radę? camil3q, będzie ciężko ale da radę, tylko raczej w Alpy takim zestawem bym się nie wybierał :serducha:

Co do masy jest OK przecież Unochod ma DMC 1200kg a n-ka bodajże 800kg więc pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. z tego co wiem to n126n to wazy 610kg a n126 okolo 400-450kg DUZA ROZNICA

 

haki do uno robia do 11ookg ale to pewnie chodzi o ta wersje z silnikiem 1.7 diesel

 

wg. mnie to troszke za slaby ten uniak

ja felicja 1.3 taka przyczepke targalem i cienko bylo a jechalem bez bagazy i solo ( moze dlatego ze nie lubie na wysokich obrotach jezdzic- strasznie mnie to wkurza ze silnik wyje...)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy nie pamiętają jak onegdaj 126p (maluszki) z n-ką śmigały nawet do Bułgarii i dawały radę? camil3q, będzie ciężko ale da radę, tylko raczej w Alpy takim zestawem bym się nie wybierał :serducha:

Co do masy jest OK przecież Unochod ma DMC 1200kg a n-ka bodajże 800kg więc pasuje.

 

OJ tu bym sie sprzeczal czy nie da rady. Nigdy nie zapomne malucha+n126 w bulgari na takim podjezdzie ze FSO 1500 na 2 podjezdzal. Wszystko kwestia predkosci. Nie wiem ile stare jelcze mialy konikow, ale nie wiecej niz 150 a wazyly z 35 ton z ladunkiem+ przyczepa i jadac 20 km/h pod kazda prawie gorke podjezdzaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać o tym by DMC budki nie przekroczyło MW auta mówiąc o przepisach. Osobiście na dłuższe trasy nie ustawiałbym się. Fiaciki lubią się przegrzewać więc z tym napewno będziesz się borykał. Lewarkiem również nawahlujesz się niemało.

 

Z drugiej strony nie szarżując i nie śpiesząc się samochód będzie jechał i powinien do celów dowozić. Motorek jest mały i nie będzie mu lekko ale pojechać się da :serducha:

 

Dbaj o układ chłodzenia i wiatrak chłodnicy - to jest ważne dla obciążanych fiacików. I staraj się zdala od korków. To wspólne jest dla motorków z rodziny 'fire'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy samochód da rade pociągnąc przyczepe typu n126n Niewiadów z rocznika 1990.

Fiat Uno jest z silnikiem 1,0 benzyna na wtrysku rocznik 99. Planuje zakup takowej przyczepy i mam wątpliwości czy samochód nie okaze sie zbyt słaby. Chodzi mi przemieszczanie sie na dalsze odległosci i podrózowanie.

 

Witaj!

Mojej bratowej brat jeździ takim samym unolkiem z przyczepą n126 od kilku lat, byłi nawet w Grecji.... także autko wytrzyma i da radę pociągnąć, jedyny minus to niestety wzrost zużycia paliwa... zreszta w każdym aucie ciągnącym przyczepę tak jest :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.