Skocz do zawartości

Czy da rade pociągnąc przyczepe ...


camil3q

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie lubię za tirami jechać, bo nic nie widać i we wszystkie dziury na drodze sie wpada.

Lubie jechać sobie 80km/h i podziwiać widoczki.

A z tym cieniem to myślę, że ile mniej spali na 300 km- za 10 zeta ?

I będziemy 20 minut wcześniej ?

A jak nie będziemy ? :czerwona:

 

Co innego autostrada, 100, tempomat i do przodu...

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zeby wyjasnic, ja pisalem o autostradach, wiec zadne dziury, wyprzedzania i takie tam

a co do cienia aerodynamicznego to przeplyw jest zaburzony do 20 wysokosci przeszkody za nia dla malych predkosci i prawie 50 wysokosci dla predkosci powyzej 80km/h - oczywiscie im bardziej w tyl tym mniejsze ma to znaczenie ale ma

 

a oszczednosci? okolo 2 litrow na 100km przy probie utrzymania tej samej V, czyli przy 1500km robi sie 30ltr - miec a nie miec :-)

oczywiscie zwiedzanie preferuje ale tu pisalismy chyba o przelotach, a te wole miec jak najszybciej za soba (i relaksowac sie przy piwku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 - 50 metrów za tirem przy prędkości 80 km/h przy nagłym hamowaniu tira... gwarantuje że wjedziesz w d... naczepie a nawet wyprzedzi Cię Twoje żarcie z przyczepki!!! :czerwona:

Pozdrawiam

Filip :wpysk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zabijamy wątek naszymi przekomarzaniami. Generalnie jeśli czujesz się bezpiecznie za Tirem - Twoja sprawa. Jeśli jazda ma być również wypoczynkiem - rób tak - polecam. Najistotniejsze "czy da rade pociągnąć" - myślę, że wszystko co większe od "malucha" i zgodnie z tym co masz wbite w dowód (wartość max wagi przyczepki) zachowując zdrowy rozsądek - stworzy zestaw, którym będzie można się przemieścić wszędzie. Pewnie im więcej ułatwień: koni po maską ciągnika, napęd 4x4, stabilizator jazdy, tym łatwiej i przyjemniej będzie można pokonać trasę. Tylko co do jednego nie mam wątpliwości - Hamulec Najazdowy - to polecam w każdym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet wyprzedzi Cię Twoje żarcie z przyczepki!!!

 

 

NIe wyprzedzi :czerwona: Żarcie woże w samochodzie :wpysk: :wpysk: :wpysk:

 

Na poważnie, to nie miałem żadnych przygód przy tych prędkościach. Dla mnie wydała się ta odległość dość bezpieczna. Ale napewno trzeba mocno być skupionym na jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie nie przesadzajcie z tymi Tirami, ze od razu wjedzie sie w du**. Nawet na naszych drogach, nie mowiac o autostradach, Tiry zbijaja sie w 3 i to jada tak blisko siebie, ze osobowka sie nie wscisnie. A wyprzedz taki zestaw w lato np na naszej 1-dynce. Raz widzialem zestaw skladajacy sie z 6 tirow i zajelo mi 30 min zanim wystarczajca luka sie zrobila aby lyknac wszytkich. Tak wiec skoro Tirowcy jezdza tak cale zycie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Tak wiec skoro Tirowcy jezdza tak cale zycie......

Mają radyjka CB, i ostrzegają się wzajemnie..... Odpuście sobie Tir'y Oni też nie są zadowolenie z naszego ogonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają radyjka CB, i ostrzegają się wzajemnie.....

 

Słaby argument... nikt nie jest w stanie ostrzec przed awaryjnym hamowaniem przez radyjko. A jadąc (tak jak oni potrafią) 10-20m od siebie by się nikt nie wcisnął napewno nie zdążył by powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.