Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem że WojtEwa , Gusia  jeżdżą tylko i wyłącznie super przepisowo.

 

Mogę odp. za siebie, tak jeżdżę przepisowo a jak kiedyś zdarzy mi się coś

przeskrobac to napewno nie będę miała pretensji do kogoś ze mnie przyłapał jedynie do siebie. Większość ma pretensję do "donosiciela" a nie do osoby która popełniła wykroczenie, tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Rozumiem że WojtEwa , Gusia  jeżdżą tylko i wyłącznie super przepisowo.

...

Możesz Kolego wskazać gdzie tak się określiłem/zadeklarowałem?

Znów zauważam błąd interpretacyjny. 

Napisałem "staram się" (i nie jet to blef) - warto byłoby poznać precyzyjne znaczenie tego określenia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że takie kamery to jest fajna rzecz w rękach osób "normalnych" tzn takich którzy nagrają film z sytuacją ukazującą jakiś  wypadek, kradzież auta lub towaru z przyczepy /naczepy ogólnie sytuacje w której ktoś ucierpi (chodzi tu tylko i wyłącznie o pomoc poszkodowanym). Ale w pozostałych przypadkach jest to faktycznie donosicielstwo i służy to tylko do tego żeby się dowartościować, wydaje mi się ze większość osób wysyłających filmy na policje jest chora może przez trudne dzieciństwo lub inne przeżycia które zostawiły ślad na psychice, obejrzałem kilka takich filmów i dochodzę do wniosku że osobom które mają takie kamerki wydaje się ,że stoją ponad prawem. Pozostaje takim tylko współczuć. A jeżeli ktoś jedzie faktycznie jak debil lub jest podejrzenie ,że jest pijany to można albo takiego zatrzymać i zabrać mu kluczyki albo zatrzymać się i zadzwonić na policje żeby go sprawdzili!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli debil jeździ jak debil, to nie dlatego, że się zagapił, niechcący, tylko dlatego, że jest debilem i tego żadna pigułka (poza strychniną) nie wyleczy. Nie piszę, o przypadkach, kiedy ktoś złamie przepisy, bo się zagapił, nikt nie jest święty. Chodzi tu o przypadki ewidentnego i celowego łamania przepisów, żeby pokazać, jakim to się jest cwaniakiem i super kierowcą.

...

To jest to, to jest sedno!!!

Dokładnie takie zachowania mam na myśli w zwalczaniu za pomocą "donosicielskich" filmików a nie jak niektórzy sądzą by urąbać "starających się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że powinno się takie filmiki wysyłać. Szczególnie te związane z ciągłymi liniami i przejściami dla pieszych.
Za dużo widziałem "ściągniętych" z przejścia pieszych... głupota kierowców czasami nie ma granic.

Co do tego czy łamię przepisy... czasami, ale z pełną odpowiedzialnością za to. Jeżeli ktoś mnie nagra
to nie będę go nazywał kapusiem czy coś koło tego. Jedynie puknę się w swoją głowę i wezmę to na klatę.
 

Trochę odwagi obywatelskiej, odpowiedzialności za swoje czyny jest mile widziane.

Co do "odwagi" by zatrzymywać się koło takich kierowców i im mówić to prosto w twarz... po co?
By wysłuchać bluzgania? Albo jeszcze czegoś gorszego? Druga sprawa, jadąc w przeciwnym kierunku niż sprawca,
zawracać i go gonić by mu powiedzieć, że coś źle zrobił na drodze? Raczej nie.


Edit:
Nie mam kamery w aucie, ale poważnie się zastanawiam nad kupnem.
Mając nagrania wiele spraw było by prostszych.
 

Edytowane przez marekp750 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 'ku przestrodze"?

 

No jak to dlaczego? Nie rozrabiaj na drodze, bo ktoś Cię nagra i będziesz miał kłopoty - ja tak odbieram post kolegi marko6. Taka to jest przestroga. Każdy popełnia błędy, mniejsze lub większe - nie będę się odnosił do tej konkretnej sytuacji, bo wiele słów już padło i nie uważam, żeby kolejne były potrzebne - i każdy taki błąd może być wykorzystany przez kogoś, kto go udokumentuje.

 

A że ciśnienie podnosi się, kiedy widzę w TV łysą pałę wymądrzającą się, że prędkość zabija... No cóż, palenie podobno również, ale tego nikt nie ściga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię ok. 100-120 tys km rocznie. Byłem niestety świadkiem wielu wypadków równiez smiertelnych. Przepisy łamię jak każdy ale NIGDY nie wyprzedzam na ciągłej (poza ciągnikami i innymi pojazdami wolnobieznymi- przyznaję się), nie przejeżdżam na czerwonym świetle, nawet o 3 w nocy kiedy nikt i nic nie przechodzi/ przejezdża na druga stronę. Moje mandaty to w 100% wynik przekroczenia prędkości. Nie dyskutuję z Policją. Przepisy odnoszą się do ogółu kierowców. Jedni jeżdżą dobrze inni ledwie jeżdżą i sami o tym wiecie. 

Natomiast jeśli chodzi o piratów i gówniarzy za kółkiem to tępiłem tępię i będę tępić bo przy wypadku zawsze słyszę to samo: "Ja nie chciałem.....". 

Możecie mnie uważać za donosiciela, ale dość często dzwonię na Policję zgłaszając niepewnego kierowcę, albo głupia matkę wiozącą dziecko na kolanach gdzie oboje są przepięci jednym pasem. Niezapięte dziecko w foteliku chodzące po samochodzie na autostradzie. Donosicielstwo? Byc może ale uwielbiam dzieci i na samą myśl że brak mojej reakcji może doprowadzić do smierci dzieciaka powoduje u mnie ciarki. Wszystko zapewne po wypadku którego bylem świadkiem, kiedy przy nieduzych prędkościach 8- letnia dziewczynka umierała na rękach swojej matki która wyszła bez szwanku z kolizji. Przepraszam, ale za duzo widziałem żeby nie reagować z jedną zasadą "przesada w granicach rozsądku". Tym się kierujmy zawsze. Jeśli facet wyprzedzał ciągnik na ciągłej to nie dajmy się zwariować. To rzeczywiście frustraci zgłaszający takie historie na Policję.

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temat powinien sie nazywac "ku pokrzepieniu" - swiatelko w tunelu, ze bedzie w Polsce normalniej. A ze policja daje ciala i zwykli ludzie musza brac sprawy w swoje rece? To sie nazywa postawa obywatelska. 

Jedze zawodowo po Irlandii (tzw "tirem") i mam wrazenie, ze im wiecej robie kilometrow "na zachod od Odry" tym potem mam wiekszego stresa jadac przez Polske :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy Ty z tych co drą sie HWDP, JP etc. a jak krzywda im się dzieje to kreci 112?

Nie. Nie jestem z tych i nie drę się w ten sposób. A Ty z tych, co sąsiada denuncjujesz do US, bo po godzinach dorabia sobie naprawianiem samochodów w garażu?

Mówimy tu o konkretnej sytuacji. Ktoś, kto nagrał i wysłał ten film musi być upośledzony umysłowo albo mieć jakiś inny defekt!!! Prawdopodobnie jest obrażony na cały świat i ma do wszystkich pretensje o to że mu się w życiu nie układa, że sąsiad zarabia więcej itp. Wszyscy są winni i robią źle, tylko on jeden jest najlepszy.

Kamerka w aucie jest dobrą rzeczą, w sytuacjach kiedy faktycznie coś się stanie. Jest dowód czarno na białym i właśnie w takich sytuacjach powinny być te nagrania wykorzystywane.

Co to, jakieś wielkie halo, że kobitka wyprzedziła ciągnik rolniczy?!?! Pewnie autor nagrania nie mógł znieść presji psychicznej że ktoś tak zgrabnie ten manewr wykonał, a on z racji że ma pedał gazu z jajami powiązany i nie może sobie poradzić z takim wyzwaniem, ze złości obiecał krwawą zemstę i doniósł o tak skandalicznym zachowaniu na drodze.

A co w sytuacji, kiedy jedziecie za gogusiem który nie może się sam zdecydować co ze sobą zrobić, czy jechać,czy nie, czy skręcić w lewo, a może w prawo. W pewnym momencie gość hamuje bez żadnego powodu (sam często nie wie dlaczego) a my go wyprzedzamy w przypływie zdenerwowania i bezsilności, na nieszczęście na podwójnej ciągłej poprzedzonej jeszcze znakiem zakazu wyprzedzania. Ktoś jedzie z tyłu z kamerką nagrywa zdarzenie i wysyła do najwyższej władzy.

Który ze zwolenników tej "permanentnej inwigilacji" chciałby się znaleźć w takiej sytuacji?

Tak jak napisał Kristofer: Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem".

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jestem z tych i nie drę się w ten sposób. A Ty z tych, co sąsiada denuncjujesz do US, bo po godzinach dorabia sobie naprawianiem samochodów w garażu?

Mówimy tu o konkretnej sytuacji. Ktoś, kto nagrał i wysłał ten film musi być upośledzony umysłowo albo mieć jakiś inny defekt!!! Prawdopodobnie jest obrażony na cały świat i ma do wszystkich pretensje o to że mu się w życiu nie układa, że sąsiad zarabia więcej itp. Wszyscy są winni i robią źle, tylko on jeden jest najlepszy.

Kamerka w aucie jest dobrą rzeczą, w sytuacjach kiedy faktycznie coś się stanie. Jest dowód czarno na białym i właśnie w takich sytuacjach powinny być te nagrania wykorzystywane.

Co to, jakieś wielkie halo, że kobitka wyprzedziła ciągnik rolniczy?!?! Pewnie autor nagrania nie mógł znieść presji psychicznej że ktoś tak zgrabnie ten manewr wykonał, a on z racji że ma pedał gazu z jajami powiązany i nie może sobie poradzić z takim wyzwaniem, ze złości obiecał krwawą zemstę i doniósł o tak skandalicznym zachowaniu na drodze.

A co w sytuacji, kiedy jedziecie za gogusiem który nie może się sam zdecydować co ze sobą zrobić, czy jechać,czy nie, czy skręcić w lewo, a może w prawo. W pewnym momencie gość hamuje bez żadnego powodu (sam często nie wie dlaczego) a my go wyprzedzamy w przypływie zdenerwowania i bezsilności, na nieszczęście na podwójnej ciągłej poprzedzonej jeszcze znakiem zakazu wyprzedzania. Ktoś jedzie z tyłu z kamerką nagrywa zdarzenie i wysyła do najwyższej władzy.

Który ze zwolenników tej "permanentnej inwigilacji" chciałby się znaleźć w takiej sytuacji?

Tak jak napisał Kristofer: Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem".

 

Lubię to  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.