Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

A ja uważam że mamy tyle służb opłacanych z naszych pieniędzy (Policja, ITD, Straż Miejska) które bezlitośnie egzekwują przepisy bez względu na szkodliwosć czynu i rozmiar spowodowanego zagrożenmia, że akcja obywatelska powinna raczej zwócić uwagę na: malowanie po murach, picie w parkach i zaczepianie przechodniów itd...


Zmienisz zdanie jak Ciebie nagrają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mandat można złapać za przejście w niedozwolonym miejscu mimo ze nic nie jechało. Są przepisy do których należy się stosować. przepis to przepis i za złamanie jest kara a że wyda się w taki czy inny sposób... no cóż trzeba się z tym liczyć. Twoja znajoma miała pecha że ją właśnie ktoś przyłapał.

 

Cytowany tu wcześniej art. o pojeździe wyprzedzanym nic nie mówi o oznakowaniu jezdni podwójną ciągłą więc raczej nie będzie pomocny, odnosi się do normalnej sytuacji na drodze gdzie wyprzedzanie jest dozwolone.

W tej sytuacji nic się nie stało ale mogło być inaczej, nie bez przyczyny jestw tym miejscu podwójna ciągła. Pieszy widząc traktor poruszający się wolno mógł wejść na pasy niespodziewając się innego pojazdu, kierowca wyprzedzający mógł go nie zauważyć z za traktora podejmując manewr wyprzedzania w efekcie czego mogliby się spotkać w połowie przejścia.

Nie ma się też czemu oburzać że ktoś nagrał i doniósł. W innych krajach sąsiad na sąsiada "donosi" bo ten łamie prawo np. śmieci czy za głośno się zachowuje i nazywa się to postawą obywatelską a nie donosicielstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat. Kierowca wyprzedza na podwójnej linii ciągłej, w dodatku przed przejściem dla pieszych, a tu odbywa się sąd nad kierowcą, który to nagrał i zgłosił ??? Rozumiem, że czynnikiem łagodzącym, a nawet wyłączającym odpowiedzialność jest fakt, że ciągnęła przyczepkę? Ktoś nawet wspomniał Pawkę Morozowa? Ludzie! Ciekawe ilu z Was oburzonych łapie się za głowę oglądając w TV wyczyny takich "kierowców". Ja mam kamerkę, wiele takich nagrań, ale nigdy nie zgłosiłem. Te wpisy jednak ewidentnie świadczą, że źle robiłem nie zgłaszając. Linia ciągła całkowicie zabrania zjechania na sąsiedni pas, można w takim wypadku wyprzedzić inny pojazd TYLKO I WYŁĄCZNIE, gdy pas ruchu jest wystarczająco szeroki i nie przekracza się ani nie najeżdża na linię. Koniec i kropka. Drugi przypadek kiedy wolno to zrobić, to wtedy gdy policja kieruje ruchem lub pas jest zablokowany. I nie ma znaczenia jaki pojazd się wyprzedza. Przytoczony przepis dotyczy zachowania kierowcy pojazdu wolnobieżnego w miejscu, gdzie wyprzedzanie jest dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, to znaczy że jestem donosicielem. Kamerkę mam od 2 lat na szybie. Przeważnie służy do obrony przed wyłudzeniem kilkuset złotych przez Policję za przejazd na czerwonym świetle. Zdarzyło mi się raz kiedy wracając z Opola DK94 za Strzelcami Opolskimi jadąc grzecznie za TIRem przed wysepką koleś wyprzedził mnie, TIRa, wysepkę na którą od lewej strony wchodziła kobieta z dzieckiem. Widząc gościa przebiegła pas przeciwny i próbowała zmieścić się na wysepce z wózkiem. Przepraszam, ale nie odpuszczę takiej sytuacji. Podjechałem do Gliwic, skopiowałem nagranie, podpisałem się i 2 miesiące później byłem na rozprawie kolesia. Prawko mu zabrali na pół roku za spowodowanie szczególnego zagrożenia.

Mogę od dziś być donosicielem bo nie żałuję co zrobiłem, zrobiłbym to jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przytoczony przepis dotyczy zachowania kierowcy pojazdu wolnobieżnego w miejscu, gdzie wyprzedzanie jest dozwolone.

Dokładnie, przecież podwójna ciągła nie jest zakazem wyprzedzania a tylko zakazem przekraczania osi jezdni. 

Jak napisałem nie wiem bo nie widziałem nagrania ale być może pojazd wolnobieżny nie zjechał do prawej jak powinien w myśl artykułu i wyprzedzająca "musiała" przekroczyć oś jezdni. 

Ale to by pokazało dopiero nagarnie i ten art. nie musi być pomocny, co więcej w zależności co jest nagrane może okazać się dodatkową karą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy w każdej innej dziedzinie też jesteś taki uczciwy Wojtku i kierujesz się poczuciem moralnego obowiązku? Czy po prostu przemawia przez Ciebie zawiść i zazdrość nie wiadomo o co i wobec kogo. Tacy ludzie mają swoją nazwę. Są to DONOSICIELE.

Czy ja wiem... Jeśli jakiś filmik miałby oszczędzić jedno życie to jak to powiązać z donosicielstwem?

Jeśli chodzi o moją uczciwość, jest taka sam jak każdego innego obywatela/Kolegi. 

Nikt nie jest idealny, ja też, ale są tacy którzy chociaż się starają i w tej grupie jestem.

I proszę na wszelki wypadek, nie nawiązuj do wątpliwie przyjemnej niedawnej historii.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, że raczej żaden z was nie podejdzie do takiego kierowcy np na swiatłach żeby mu powiedziec, "człowieku zaraz kogoś zabijesz, wyluzuj". Lepiej dowalić z partyzanta...może więc i wy bedziecie wkrótce bohaterami filmów bardzo "krótko metrażowych".

 

Gusia od takiej postawy obywatelskiej magazyny IPN pękają w szwach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze wytyczne do zapisu cyfrowego stanowią z grubsza że: nośnik i urzadzenie powinny byc przekazane do ekspertyzy a zapis może byc jako materiał dodatkowy a nie główny( na jego podstawie nie powinien zapaść wyrok chyba że jest to urządzenie homologowane i atestowane) jak widać chłop swoje diabeł swoje.

Comander zdarzało się i tak że "prostowałem" kogoś, podejdziesz do pijanych karków ,ktorzy komuś ubliżają, czy puścisz się w poscig za idiotą ktory przejechał wysepke po lewej 180km/h lub 200. Mierz siły na zamiary i od sytuacji

Edytowane przez marcinek94 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mówiłem, że Polak nie potrzebuje żadnych wrogów, wystarczą mu rodacy... :zlo:   

dożyliśmy czasów, gdzie w laptopie muszę mieć kamerkę zaklejoną taśmą, bo nie wiem, czy ktoś na mnie nie patrzy ?  :policja:

gdzie nie pojadę wszędzie kamery, monitoringi nie wspomnę i GPS w komórce, transakcje kartą i zakupy w necie. WSZĘDZIE ŚLADY

teraz jeszcze uprzejmi inaczej z filmami spełniają "obowiązek obywatelski", co się dzieje ? :?  

no, ale przecież ktoś musi, bo powołane do tego służby zajęci są czym ważniejszym np. pilnowaniem fotoradaru w szczerym polu.

 

temat rzeka, nie widziałem filmu, ale pewnie i tym razem rozpędzony zestaw auto + krwiożercza przyczepa próbując wyprzedzić pędzący 25km/h ciągnik leciała przez 3km lewym pasem, zmuszając jadące auta do ucieczki po rowach ? 

 

i oczywiście wszyscy są bez winy jeżdżąc zawsze - zawsze, bez względu na okoliczności i sytuację na drodze - przepisowo

 

"by żyło się lepiej..."

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinek wtedy właśnie dzwonię po policję, opisuję delikwentów i mówie że czekam na patrol aby precyzyjnie wskazać sprawców, a uwierz mi reaguję często na wszelkie chamstwo z wyrzucaniem petów włacznie.

 

A jak wspomnieł ryba... skoro tylu jest poprawnych kierowców w Polsce to czemu na drogach jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż moje podejście do tej konkretnej opisywanej sprawy jest nieco inne.

Mnie jeszcze nikt na całe szczęście nie nagrał, ale........  robiąc trasę 600 czy więcej km.

Pewno kilka a może kilkanaście razy nie jestem w zgodzie z przepisami.

Pomijam tu jakieś ekstremalne wyczyny na drodze, tu jeszcze może zaakceptowałbym 

takie postępowanie.

Mogę rozumieć, że nagranie jest pomocne i wykorzystane jeśli dzieje się komuś ewidentna krzywda.

Wszyscy wieszali psy na gminach, które polowały na kierowców w miejscach gdzie można i jeździło się

Więcej niż 50 km/h.

Rozumiem że WojtEwa , Gusia  jeżdżą tylko i wyłącznie super przepisowo.

Mnie zdarzy się czasem te przepisy nieco przekroczyć.

Opisywana sprawa mnie osobiście nie dotyczy. Więc powiem obiektywnie.

Na filmiku nie widziałem żadnego zagrożenia i pewno sam bym ten ciągnik wyprzedził.

Jasne, że podobało by mi się życie w społeczeństwie OBYWATELSKIM 

Takim gdzie większość reaguje zdecydowanie jak komuś dzieje się krzywda.

Jednak, życie w społeczeństwie DONOSICIELSKIM to już raczej nie.

Punkt widzenia zwykle zależy od punktu siedzenia. 

Jak pojawi się więcej nadgorliwców, dla mnie niespełnionych frustratów.

I ktoś jeżdżący normalnie, taki który nie traktuje ortodoksyjnie przepisów.

Taki któremu coś się czasem zdarzy, dostanie zaproszenie do obejrzenia filmiku.

To chętnie go wtedy spytam, czy to postawa obywatelska, czy może jednak

skrajne donosicielstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, że raczej żaden z was nie podejdzie do takiego kierowcy np na swiatłach żeby mu powiedziec, "człowieku zaraz kogoś zabijesz, wyluzuj".

Commander, robiłem to wielokrotnie, i wyobraź sobie, że tylko raz ( słownie: jeden raz ) kierowca powiedział, że się wygłupił i autentycznie było widać, że jest mu głupio. Mam napisać jakie były pozostałe reakcje? Gdyby nie to, że jestem dość duży to jeszcze bym pewnie nie raz po mordzie dostał :) Jeśli debil jeździ jak debil, to nie dlatego, że się zagapił, niechcący, tylko dlatego, że jest debilem i tego żadna pigułka (poza strychniną) nie wyleczy. Nie piszę, o przypadkach, kiedy ktoś złamie przepisy, bo się zagapił, nikt nie jest święty. Chodzi tu o przypadki ewidentnego i celowego łamania przepisów, żeby pokazać, jakim to się jest cwaniakiem i super kierowcą. Inna sprawa, że jak debilowi zabiora prawo jazdy to i tak będzie jeździł jak debil, tylko bez prawa jazdy. Jak go złapią to dostanie 500 złotych mandatu, którego i tak nie zapłaci bo ma to w dupie :) Jak to debil.

I na koniec jeszcze jedna sytuacja: przestałem zatrzymywać się na drodze jezdni, gdzie sa dwa pasy ruchu, aby przepuścić pieszych, dlatego, że nigdy jadący pasem lewym jeszcze się nie zatrzymał widząc zatrzymujące się auto przed przejściem. To jest ta sytuacja która notorycznie dzieje się w Gdańsku na Hallera chyba. Nie chcę mieć pieszych na sumieniu. Zatrzymuję się tylko jadąc pasem lewym.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.