Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepka DMC do 1200 kg, najlepiej Swift lub inna angielka


arekrm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego najpierw chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Miałem już okazję rozmawiać telefonicznie z dwiema osobami z forum (ed i marco69), dziękuję za ciepłe przyjęcie i mam nadzieję, że zawitam tu na dłuuugo.

Tymczasem do rzeczy...

 

Poszukuję pierwszej w moim życiu przyczepki dla dwóch osób (+ 2 labradory :D  ) o DMC 1000-1200 kg, cena do 6000 zł (max 6500 zł jeżeli warto będzie się zapożyczyć i dorzucić do cepki).

Długo studiowałem forum i doszedłem do wnioski, że w tej cenie najlepiej mi podchodzą angielki (wyposażenie) - najlepiej Swift (ładny wygląd zewnętrzny, opływowe kształty, ładnie wkomponowane lampy tylne, itd.). Najbardziej zależy mi na dwóch aspektach:

1) rzecz jasna szczelność i brak wilgoci i brzydkich zapachów

2) wszystkie media (lodówka, ogrzewanie i ciepła woda) zasilane przede wszystkim gazem, ponieważ mam w planach krótkie wypady w "dzikie" miejsca z dala od prądu.

Oprócz tego mile widziana toaleta opróżniana z zewnątrz i (najmniej konieczne) dodatkowe łóżko piętrowe składane i przekształcane w stolik i dwa fotele (czyli przyczepa 2+2).

 

Powyższe wymagania spełniają np. Swift Corniche lub Swift Challenger. Te modele podobają mi się najbardziej. Mam na celowniku dwa ogłoszenia i jednocześnie prośbę o pomoc w ocenie i (do osób, które mają blisko, dysponują czasem i chęcią) w obejrzeniu tych przyczepek, gdyż ja do jednej z nich mam 290 km, a do drugiej 310 km.

 

1) Bielsko-Biała

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-i4233473647.html

 

W ogłoszeniu podane są Gliwice, ale przyczepka stoi w Bielsku-Białej.

Jedyne, co udało mi się dopatrzeć z rzeczy "wątpliwych", to oderwana okleina ścienna pod prysznicem i czarne wkręty na zewnątrz przyczepy nad lewym nadkolem. Wątpliwy jest też rok produkcji.

Z rozmowy telefonicznej: Właściciel przyciągnął ją dla siebie w 2011 r., był nią w Chorwacji, nie dostrzega przecieków, wszystkie media i sprzęty sprawne. Przyczepa zarejestrowana i opłacona.

 

2) Nowy Sącz

http://allegro.pl/przyczepa-campingowa-swift-corniche-14-2e-i4236695867.html

 

Na zdjeciach nie dostrzegłem większych mankamentów. Sprzedawca zapewnia, że przyczepka jest szczelna. Kupił ją 3,5 roku temu i postawił na podwórku. Pełniła rolę przyczepki do wynajęcia na nocleg w gospodarstwie agroturystycznym. Nie jest zarejestrowana, dokumenty potrzebne do rejestracji podobno są.

 

Bardzo proszę o podpowiedź i pomoc w wyborze wymarzonej przyczepki.

 

Mam też pytanie do znawców tej marki. Czym różnią się przyczepki Swift Corniche od Swift Challenger i co oznaczają napisy np. 440/2E?

Podejrzewam, że 440 to długość wewnętrzna, ale nie mam pojęcia co to jest to "2E". Czasem jest sama "2", czasem "2E", a innym razem "4" (np. 450/4).

 

I jeszcze na koniec... dysponuję dwoma holownikami: Chrysler 300M 3,5l Pb 254KM (DMC 2160 kg) i Renault Laguna I 1,6l Pb 110KM (DMC 1900 kg) i o ile z tym pierwszym nie będzie problemu o tyle mam wątpliwości, czy ta Lagunka da radę z tego typu przyczepką. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witaj.

 

Przyczepa z BB wygląda słabo, ma łazienkę oklejoną na nowo okleiną z marketu - już w PL, nie chciałbym wiedzieć co jest pod spodem.

 

Przyczepa druga wygląda zdecydowanie lepiej, jest nowsza (nie patrzałem na roczniki w ogłoszeniu). Jednak nie kupiłbym jej, jeżeli właściciel jej w PL nie zarejestruje. Może się okazać, że będzie problem z papierami i zostaniesz bez przyczepy.

 

Ogółem przy takiej kwocie będzie niesamowicie ciężko nie utopić pieniędzy, bo dobra angielka powinna po prostu kosztować więcej. Nie zmienia to faktu, że warto oglądać i szukać. Może trafi się jakiś kompromis jakość / cena.

 

440 to mniej więcej rozmiar podłogi przyczepy, a 2E to moim zdaniem ilość miejsc do spania i wersja układu przyczepy.

 

Laguna jakoś tam pojedzie, ale szału nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakaś taka niechlujna ta budka. Łazienka typu majsterklepka. Oczywiście jest to do zaakceptowania jeśli poradzisz sobie z tą estetyką. Rok produkcji 89/90. Wkręty nad błotnikiem to często stosowane zatrzaski na osłonę koła.

Challenger a Corniche to różne modele, Corniche obłożony jest panelami.

Symbol oznacza np 14 stóp / 2 spania stałe. Z reguły tworzy się z nich jedno wielkie łóżko dla 2+1.

2. Nic złego nie widać, przyciąga uwagę. Zdecydowanie ładniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec i WojtEwa, dziękuję za cenne wskazówki. Właśnie w tej z BB zauważyłem tą okleinę w pomieszczeniu z prysznicem, ale... dopóki nie zobaczy się na żywo, to nie będzie się wiedziało.

Z zarejestrowaniem to słuszna uwaga. Wykorzystam ją na przyszłość.

 

W międzyczasie znalazłem jeszcze jedno ciekawe ogłoszenie:

Koluszki k. Łodzi

 

http://allegro.pl/swift-corniche-14-2-zarejestrowana-duzo-zdjec-i4215433472.html

 

Ta wydaje mi się najlepsza z tych, które wymieniłem, ale to moja ocena tylko ze zdjęć.

Czy jest ktoś z okolicy Łodzi, aby mógł ją dla mnie obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię dziś do tego sprzedające i spróbuję się z nim ustawić na dziś lub jutro. 

Jak się uda to dam znać wraz z relacją :)

myślę, że będzie to dobra lekcja dla kupującego - na co zwracać uwagę. Tak więc po kolei :

 

- dyszel wisi w powietrzu bez kola podporowego - całym ciężarem obciąża to ramę i przednią ścianę - proponuję zacząć sprawdzanie przyczepy od 1 ściany - deska między bakistą a wnętrzem przyczepy na 80% będzie luźna.

 

- ściana w łazience - wydaje mi się że jest odbudowywana. Nie pasuje kolorem do reszty, ma też dwie aluminiowe poprzeczki

 

- wypada sprawdzić co się kryje pod tekturą na podłodze - może to tylko dbałość o porządek a może metoda maskowania zonków.

 

Powodzenia

 

Edycja

 

- brak klinów maskujących wkręty na całej przyczepie... nie wierze, że tak wyjechała z fabryki.  Powiedziałbym, że szkoda czasu na inspekcję, ale róbcie jak uważacie

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mogę otworzyć teraz większych zdjęć (blokowanie serwera na którym są umieszczone), dla tego wielkie dzięki za pierwsze podpowiedzi, klinów z małych zdjęć nie widzę i nie potrafię określić czy są czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Arku masz niedaleko(?) Ciebie w Odrowążku koło Skarżyska komis z przyczepami. Byłem tam 2 razy i oceniam sprzedawców dobrze konkretnie i bez naciągania - brat kupił przyczepę i bardzo jest zadowolony. Co do tego komisu są podzielone zadnia jedni chwalą drudzy ganią (jak zawsze). Ja wywiozłem pozytywne wrażenie. Popatrz na tą stronę   Najlepiej pojechać do komisu i wybrać jedną z wielu, a może coś znajdziesz.

Pozdrawiam

 

http://www.stamserwis.pl/oferta.htm

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, umówiłem się dziś na 19:00 i ją obejrzę.

Właściciel ma ją od 2012 i był tylko w 2012 roku 1 raz na wyjeździe. 

Opiszę co zastanę na miejscu w wątku.

Telefon do mnie puściłem Ci na PW (zadzwoń jak możesz przed 19:00, zawsze warto porozmawiać przed czy po ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i oglądałem.

A więc jak to jeden z userów forum określił "strusiowy paluch był i dotknął".

 

Zacznijmy od dokumentów i pierwszej uwagi: MW = DMC = 855kg.

Oględziny trwały około 10 minut (szkoda było czasu mojego i sprzedawcy).

- ściany boczne (prawa i lewa) przynajmniej do połowy są z gąbki.

- prawa ściana jest już ruchoma.

- podłoga dziwnie podzielona ale wygląda na starą (jedna płyta to przednia połowa przyczepy a tył podzielony na kolejne 2 płyty) czyli składa się z trzech płyt przy czym przednia i jedna tylna są mokre (już zrobiły się czarne).

- przednia ściana już w dużej ilości większych i dużych pajączków.

- wykładzina w przyczepie dokładana na fabryczne linoleum (nie docięte do końca poprawnie), ale czysta a karto są ku ochronie.

 

Mając na uwadze powyższe, przerwałem oględziny ze względu na czas.

 

Sprzedający po moich uwagach poprosił abym mu pokazał o co chodzi i skąd wiem że jest mokra. Na odchodne podziękował (chociaż zadowolony ze zdobytej wiedzy nie był) i powiedział, że w tym układzie musi się zastanowić co dalej z ogłoszeniem. Zobaczymy.

 

fotek nie pstrykałem ponieważ nie chciałem odrywać tapety to raz a dwa chyba każdy z Nas wie jak wyglądają mokre ściany (nowym kolegom polecam lekturę kilku tematów z kącika kupujących lub z Naszych pojazdów i również zobaczą jak to wygląda).

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i oglądałem.

 "strusiowy paluch był i dotknął".

chyba pazur...?  :>

jak tak będziesz "dotykał" to załamiesz rynek przyczep używanych  :-]  nikt nie sprzeda, he he

 

ale brawo za bezinteresowną pomoc, poświęcony czas, profesjonalizm :palacz:   i rzetelną informację. :dzieki:    :brawo:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden problem, mogłem to pomogłem :). Sam też kiedyś doświadczyłem takiej pomocy i kto wie co byłoby dziś gdyby nie tamta pomoc. 

Struś, niezmiernie dziękuję Ci za poświęcony czas i chęci.

Oprócz tego, że dzięki Tobie dowiedziałem się, że ten egzemplarz odpada, to na dodatek mogę porównać zdjęcia z ogłoszenia i Twój opis i czegoś się nauczyć na przyszłość.

Już zapisuję w notesiku: "strus251 ==> browar" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thank:  jak coś będzie w okolicy a będę mógł to dawaj znać śmiało :).

 

A i tak przy okazji (aby uzupełnić opis cepki), w przyczepie zaraz po otworzeniu jest wyczówlna delikatna woń "octu". Ale wydobywa się ze ścian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Arku masz niedaleko(?) Ciebie w Odrowążku koło Skarżyska komis z przyczepami.

Pozdrawiam

 

http://www.stamserwis.pl/oferta.htm

Niestety, w tym przedziale cenowym nie mają dużego wyboru.

 

Przeczytałem Wasze uwagi i komentarze na temat tych cepek, które zaproponowałem w powyższych ogłoszeniach, porównałem ze zdjęciami (klin maskujący wkręty, kolor ścian) i coraz więcej zaczynam dostrzegać w kolejnych ogłoszeniach.

 

Dość interesująca wydaje mi się ta:

Gdańsk / Żukowo

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-wynajme-sprzedam-i4245085116.html

 

Z rozmowy telefonicznej: Cepka aktualnie została wynajęta i pojechała do Niemiec. W posiadaniu właściciela od 4 lat, zarejestrowana w PL i opłacona. Po remoncie tylnej ściany (wilgoć). Podobno teraz już jest sucha, nie pojawiają się nowe ogniska. Wszystkie media sprawne, jedynie lodówka działa tylko na 230V (jest opcja zasilania gazem, ale "z jakiegoś powodu" nie działa). Namiotu brak. Zawieszenie, zaczep, hamulec - Ok. Dach nie jest dzielony. Do obejrzenia w środę/czwartek 21-22 maja.

 

Poprosiłem o więcej zdjęć na maila. Jak znajdzie, to prześle.

Czy ktoś ma jakieś sugestie odnośnie powyższej cepki? Do Żukowa mam 450 km, dlatego Wasza pomoc - każde spostrzeżenie, podpowiedź tu na forum i ewentualnie oględziny, będzie bardzo cenna. Jeśli ze zdjęć i opisu warto się nią zainteresować, to może ktoś z Was ma blisko, żeby ją oglądnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.