Skocz do zawartości

Hobby 570 UK Collection


barte_mmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

chciałbym kupic przyczepę..

Znalazłęm ciekawe ogłoszenie Hobby 570 UK Collection z 2007r, do 2010 w UK póżniej użytkowana 4 lata w prywatnych rękach. Bardzo zadbana.

Czeko mogę spodziewać się po tej marce?

Jakie są plusy i minusy przyczep hobby?

Na co zwrócić szczególną uwagę?

 

z góry dzięki za pomoc!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barte_mmm jak na mój gust sprzedawca pokazał kilka zdjęć - typowej prezentacji przyczepy. Ze zdjęć nie wynika zupełnie nic. Jest to prezentacja układu, a nie prezentacja stanu przyczepy. Na wygląd rzeczywiście wygląda ładnie, ale żadne zdjęcie nie prezentuje miejsc istotnych z punktu widzenia kupującego. Przejrzyj wątki o kupnie przyczep. W szczególności co należy sprawdzić i poproś o odpowiednie zdjęcia.

 

A swoją drogą napisz trochę o sobie - skąd jesteś, jak masz daleko do niej, czy też może masz ją blisko siebie i szukasz kogoś, kto obejrzał by z Tobą tą przyczepę, a może szukasz kogoś, kto obejrzałby ją za Ciebie, bo masz daleko? Poza tym, że jest ciekawa, jakie masz potrzeby, jakie masz wymagania i ile możesz poświęcić na przyczepę.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

nie, nie sprzedaję. Chę kupić przyczepę. Swoją drogą ciekawe jestem skąd takie wsnioski koleżanki weterana?

Jestem z Rzeszowa,  na przyczepę mogę przeznaczyć do 35 tys. zł.Przyczepa jest w Dębicy i sugerowałem się odległością - po prostu wpadła mi w oko.

Moje wymagania:

-Maksymalne DMC to 1600 ale z miła chęcią 1350

- zadbana

- najlepiej z przedsionkiem

- minimalnie miejsca dla 5 osób

- klimatyzacja?

 

 

Przyczepę chcemy zaciągnąć w połowie maja na węgry i tam zostawić na strzeżonym campingu do początku września. Mamy niedaleko, więc na weekendy będziemy tam jeździć. I tak co roku.

 

 

Michalc3, co radzisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rzeszowa do Dębicy nie masz daleko. Warto poprosić o więcej fotek. A potem poszukać kogoś w okolicy. Na forum nie dopisał się nikt z okolic. Musisz popytać, żeby ktoś podjechał z Tobą. Piszesz, że chcesz do 35 kPLN, a pokazujesz taką za 39. Musisz mocno stargować, żeby się w budżecie zmieścić. Pewnie jeszcze będziesz chciał doposażyć. Jeśli przyczepa jest w porządku, to gostek wiele nie opuści z ceny. Przyczepa młoda, ale trzeba dokładnie się przyjrzeć. Wychodź zawsze z założenia, że jak ktoś sprzedaje przyczepę, to musi mieć powód. Rzadko się zdarza tak szczęśliwa sytuacja, że ktoś kupił sobie nową przyczepę i stwierdził, że mu się ten "sport" nie podoba. Sprzedawanie młodej przyczepy ma jakiś powód.

 

A ten wątek: http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwraca%C4%87-uwag%C4%99-przy-kupnie-przyczepy/ powinieneś sobie przyswoić. Co prawda dotyczył starszych przyczep, ale dotyczy równie dobrze młodszych. Specjaliści od roczników pewnie powiedzą więcej na temat tego kiedy co się w przyczepach zmieniało, czy to już 2007, czy może jeszcze wcześniejsza. Poproś też o numer VIN, poszukasz po necie, może się czegoś o przyczepie dowiesz... Najpierw więcej informacji szczegółowej o tej konkretnej przyczepie, a nie o układzie modelu.

 

A tak co do ceny, to np: http://www.ebay.co.uk/itm/HOBBY-570-VIP-2008-TOURING-CARAVAN-WITH-ISLAND-BED-/271468388867 po przemnożeniu przez 4,2 wychodzi poniżej 30 000. Wiem, trzeba sprowadzić, opłacić komis itp. Ale czy to okazyjna cena?

Nie mogę znaleźć info o DMC - źle szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem i dopytałem o DMC 1600 kg. Użytkownik chce zmienić przyczepę na kampera bo łódki za przyczepką już nie pociągnie. Argument racjonalny.

funt aktualnie 5,05 więc oferta robi się już mało atrakcyjna.

Przyczepka za 39 bo jak będzie w super stanie do jestem w stanie dopłacić ale swoje stargować też zamierzam.

Instrukcje już sobie przyswoiłem, ineteresuje mnie jeszcze opinia o przyczepach hobby i jak się sprawdzają w eksploatacji.

 

wiesz coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta Hobbyta i często spotykana na polskich kempingach. Po pobieżnych rozmowach z ich właścicielami raczej się nie uskarżają na nie.

Co nie zmienia faktu, że jej kupno będzie się jak zawsze wiązać z oglądaniem, macaniem, wąchaniem. Standard.

 

Skoro nie masz daleko, zrób sobie wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

funt aktualnie 5,05 więc oferta robi się już mało atrakcyjna.

...

Czy łączysz funta z typem budki , 570UK czy czegoś nie rozumiem?

.

Kliknij ODPOWIEDZ > WIĘCEJ OPCJI> DODAJ PLIKI.

Dalej sobie poradzisz.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.