Skocz do zawartości

Peugeot 807


habus9

Rekomendowane odpowiedzi

Matheus napisz coś więcej o tych silnikach. Który proponujesz (do przyczepy 1600 - 1700 kg). Byłbym wdzięczny, gdybyś zasugerował, na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie tych aut (mam na myśli wszystkie trzy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz wybierać także w fordach galaxy motor 2.0 140km od 2006 w zależności na jaki rynek to ma lub nie dpf. Na haku 1700 a dmc auta 2505

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120km i 140 to to samo, różnica tylko w dpf. Najlepiej wybrać wersję 163. Ma euro5 więc tańszy wiatoll.

Moje scudo 140km z budą 1200 jedzie prawie jak solo. Także jaki silnik wybierzesz to i tak będzie ok. Skrzynia stosunkowo krotka. Fabryczny ogranicznik na 170km/h ;) zawieszenie trwale.

Nie kupuj z zawieszeniem pneumatycznym-brak części zamiennych.

Pierwsze roczniki miały elektronikę i wtryski siemensa-tylko wymiana, nie da się regenerowac aczkolwiek ja takie mam i nic się nie dzieje. Warto szukać wersji z nawiewami w podsufitce ale nie wymagane.ja nie mam. Wersja z jednymi drzwiami odsuwanymi ma problem z pekaniem poszycia z drugiej strony na zgrzewach więc warto kupić z drzwiami z obu stron, też dużo wygodniejsze przy dzieciach. Aha i lepiej wybrać wersję z 2 a nie 3miejscami z przodu. Przy 3 jest ciasno. Wszystkie 3auta sa jednakowe, różnią się tylko znaczkami. Wersja L2 jest dużo większa. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Moje scudo l2h1 8osobowy dmc chyba 2900 na haku 2000

Edytowane przez Matheus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............wtryski siemensa-tylko wymiana, nie da się regenerowac................

No co ty- już ze dwa lata temu chłopaki z forum Peugeota pisali że regenerują swoje.

http://regeneracjawtryskiwaczy24.pl/wtryskiwacze-cennik.html

Też takie mam.

 

Silniki 2.2 na w/w forum też nie mają najlepszej opinii.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dorzucę, posiadam już drugiego P807, tym razem 2.0 HDi, niestety trwałość turbiny pozostawia wiele do życzenia. Pierwsza to 100 kkm, następne już co ok. 50 kkm.

Jutro odbieram auto z serwisu, z nową turbina i EGR.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matheus napisz coś więcej o tych silnikach. Który proponujesz (do przyczepy 1600 - 1700 kg). Byłbym wdzięczny, gdybyś zasugerował, na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie tych aut (mam na myśli wszystkie trzy).

 

Jako były użytkownik C8 a obecnie Scudo mogę Ci śmiało doradzić-bierz Scudo lub któregoś z "braci".

Auto zmieniłem bo mam potrzeby podobne do Twoich (ponton,silnik do niego itd). C8 było bardzo pojemne ale dopiero przy Scudo przestałem się martwić o miejsce w bagażniku :-) .

Auto technicznie bardzo proste i dużo lepiej się prowadzące od C8.

Do Twoich potrzeb polecałbym wersję 120 KM bez DPF (mniej cudów techniki = większy spokój w trasie za granicą ☺).

 

Ja ze względu na brak czasu na poszukiwania mam wersję 1,6 HDI i użytkuję ją z przyczepą 1300 DMC przeważnie w Norwegii - daję radę ale w tych warunkach jest słabiutko.

 

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.