Skocz do zawartości

piec gazowy truma sl3002


Rekomendowane odpowiedzi

  teraz mam większą zagadkę niż wcześniej  :look:  możesz to opisać ... gdzie tą zapałkę mam przytknąć i w którą stronę uciekać ..?! :-) 

 

W temacie http://forum.karawaning.pl/topic/16491-jakie-ci%C5%9Bnienie-do-przedmuchania-instalacji-gazowej/page-2 w poście #18 jest zdjęcie Jak widać trzeba ściągnąć obudowe pieca, odkręcić szybke rewizyjną i za pomocą patyczka lub dużej zapałki podać płomień na palnik (taką siateczke) Potem pokrętło wdusić przekręcić i przytrzymać Jak gaz dochodzi to musi zapalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@ Kit - tak też zrobiłem .. gaz dochodzi grzejnik grzeje ,ale ma problem z przeskokiem płomienia na ten dłuższy palnik jak się przechodzi na większy nominał na skali pokrętła powyżej 6. -gaśnie piecyk . Przeczyściłem styki ,wymieniłem zasilanie i pstryczek elektryczek działa :-) . Odpala jakoś dziwnie bo między 0 - 1 daje iskrę i dalej już nie . Jak się przekręci na skali dalej i powróci za sekund parę spowrotem do 0 to zapali od pierwszej iskry i tak do 5 tki grzeje bez problemu ,a dalej to  j / w .

 Ogólnie sukces bo grzeje i wentylator chodzi ,a dalej te pokrętła to rozkminię czytając forum :-)  - Wielkie dzięki za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...
W dniu 10.08.2014 o 23:09, HarcerzStary napisał:

@ Kit - tak też zrobiłem .. gaz dochodzi grzejnik grzeje ,ale ma problem z przeskokiem płomienia na ten dłuższy palnik jak się przechodzi na większy nominał na skali pokrętła powyżej 6. -gaśnie piecyk . Przeczyściłem styki ,wymieniłem zasilanie i pstryczek elektryczek działa ? . Odpala jakoś dziwnie bo między 0 - 1 daje iskrę i dalej już nie . Jak się przekręci na skali dalej i powróci za sekund parę spowrotem do 0 to zapali od pierwszej iskry i tak do 5 tki grzeje bez problemu ,a dalej to  j / w .

 Ogólnie sukces bo grzeje i wentylator chodzi ,a dalej te pokrętła to rozkminię czytając forum ?  - Wielkie dzięki za pomoc !!!

Dzień dobry,

czy udało się Panu rozwiązać w/w problem? 

Mam dokładnie takie same objawy, pojawiły się po założeniu przez serwis nowego zaworu. Piec to S 3002 K

Był bym wdzięczny za jakąś podpowiedź. Mam już dość serwisu...strata pieniędzy i czasu :((

Z góry dziękuję za wskazówki

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.