Skocz do zawartości

piec gazowy truma sl3002


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc  :ok: .

Skoro może się grzać to mnie uspokoiłeś. Na razie działa więc nie będę cię specjalnie niepokoił. Jak będą jakieś problemy to się zgadamy. Dzięki.  :piwo:

 

Co do piecyka to testowałem go na różnych ustawieniach i faktycznie jak załączony vent to można spokojnie dotknąć.

Myślę że wtedy gdy był tak gorący to była wina otwartych drzwi w budce. Na zewnątrz było dosyć chłodno i termostat dostawał "fałszywą" temperaturę dlatego zbyt mocno piecyk dogrzewał.

Edytowane przez Gregorov (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Ogrzewanie trumatic sl3002 wszystko bylo super na majowce teraz jestem nw weekendzie. No i mam problem. Nie moge odpalic ogrzewania:(( gaz czasem bucha zapala sie maly plomyk i dupa. Przy odpalaniu ogien bucha pod przyczepe komin sprawdzilem od dachu do pieca przedluzaczem i jest drozny no chyba ze przy samym piecu cos sie zapchalo ale bez rozebrania chyb calosci sie nie da. Prosze o pomoc szybka bo nie chce aby moj roczniak zmarz w nocy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej całości? Ściągasz zewnętrzną osłonę i masz dostęp do rury. Z dołu osłonę podciągasz do góry i górę odchylasz do siebie. Musi zejść.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli odpali mały płomyk ,a po puszczeniu pokrętła gaśnie ! sprawdż  odległośc  termopary od palnika .Może się odsunęła i nie zdąży się nagrzać aby załączył się zawór elektrostatyczny i dlatego zamyka dopływ gazy i gaśnie.Tyle na odległość można pomódz ,a  reszte  sam musisz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak mały się zapałał a czasem nawet nie. ewidentnie coś się przepchało.sprawdziłem wyjście z pieca ok no to zostało wejście .rozebrałem oczyściłem sitko zasysania umyłem i przedmuchałem od spodu palnik i odpaliło ale coś buchało, stwierdziłam że może za dużo powietrza ma i poskładałem wszystko do kupy. próba odpalenia no i z problemami ale po chwili zaskoczył, później po nagrzaniu jakoś piec nie chciał startować i coś buchało i tak buchło przy kolejnym odpaleniu że piec się oczyścił samoczynnie:) po tym wystrzale piec pali od jednego strzała i działa cały palnik. tak że temat chwilowo zamknięty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są różne wersje, nie zamieściłeś fotki.

Jeśli masz przycisk, który wygląda, jak czerwony trzpień o średnicy ok. 8 mm i długości 17 mm., a do tego, podczas naciskania wydaje dźwięk podobny do głośniejszego stuknięcia (uderzenia), to masz zapalacz piezoelektryczny i nie potrzebne są baterie.
Jeśli zapłon działał u Ciebie dzięki naciśnięciu pokrętła głównego zaworu regulacyjnego na piecyku, to masz zapłonnik bateryjny.
Pojemniczka z bateriami (2 x R6) szukaj w lewym, dolnym rogu, przedniej (metalowej) obudowy pieca, tuż przy podłodze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemniczka z bateriami (2 x R6) szukaj w lewym, dolnym rogu, przedniej (metalowej) obudowy pieca, tuż przy podłodze.

 

Tylko sprecyzuję, że musisz zdjąć przednią pokrywę, a jak znajdziesz pojemniczek (zapewne brązowy), to musisz wysunąć go przodu (pieca, nie przyczepy ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprecyzuję, że musisz zdjąć przednią pokrywę, a jak znajdziesz pojemniczek (zapewne brązowy), to musisz wysunąć go przodu (pieca, nie przyczepy ;) ).

 

Skoro ma być precyzyjnie, to trzeba dodać, ze nie wszystkie piece  wymagają zdejmowania przedniej osłony (obudowy), aby wymienić baterie. Są wersje, w których pojemnik nie jest wbudowany na stałe, a jest wysuwany z zespołu generatora iskry i w takich przypadkach wyjmuje się go bez demontażu obudowy. Kolor najczęściej czarny, ale bywa i brązowy.

 

post-8228-0-95456400-1405797323_thumb.jpg

 

post-8228-0-06457300-1405797325_thumb.jpg

 

post-8228-0-81469000-1405797343_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne wersje, nie zamieściłeś fotki.

 

Posta pisałem jeszcze będąc w pracy, a przyczepa jest na Mazurach - stąd brak zdjęcia.

Tak czy inaczej mam Trumę zapalacz piezoelektrycznym :skromny:

A sprężone powietrze rozwiało problemy :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam .......

      troszkę zagadam bo se poradzić nie mogę ... mam trumę sl 3002 i za jasny gwint nie mogę jej odpalić, wymieniłem baterie , przeczyściłem z wierzchu bo reszty się nie tknąłem - brak wiedzy jak na razie. Wciskam  wielokrotnie pokrętło  do odpalenia z cyferblatem przytrzymuję i nic... , To pokrętło jakoś ciężko się wciska  i żadnego przeskoku iskry nie słychać... Nadmienię ,że poprzedni właściciel prawdopodobnie tego nie odpalał i tak rok stało to nie ruszane .  Jesień się zbliża,a chciałbym to uruchomić ale, nie wiem jak .. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .......

       Wciskam  wielokrotnie pokrętło  do odpalenia z cyferblatem przytrzymuję i nic... , To pokrętło jakoś ciężko się wciska  i żadnego przeskoku iskry nie słychać... 

Wciskasz i przekręcasz,potem powinno być słychać cicho cykanie,wyczyść kasetę z bateriami ,zdarza się że tam nie łączy

jak ściągniesz obudowę pieca,to tam gdzie ten długi pręt wchodzi od sterowania,kapnij troszkę oleju,powinno lżej pracować

i omieć radiatory,bo jak odpali to smród pozabija muchy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.