Skocz do zawartości

Buerstner 4851


szymon79

Rekomendowane odpowiedzi

Buerstner 4851

co sadzicie na temat tych przyczep??

czekam na opinie - Mam zamiar taka nabyc ale... niewiem czy to jest to niewiem

Latem ma słuzyc do wyjazdow a zima ma stac w gorach na działce

Czy to cudo nadaje sie aby spac w temperaturach ponizej zera? hmm

Jak wyglada jakosc tych przyczep w stosunku do innych

Wiem ze napewno bedzie trzeba cos udoskonalic tymbardziej ze to co mam na oku to rocznik 86 -wiec swoje latka juz ma

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat przyczepy nic ci nie powiem bo sam szukam i cały czas czytam ale o spaniu w zimie chyba zapomnij mam znajomego co ma domek holenderski i strasznie zbiera się wilgoć i cieknie po szybach jak sie tam śpi zimą choć ogrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare słów mogę Wam napisać. Co prawda osobiście nie miałem takiej, ale spędziłem kilka nocy i dość dokładnie ją opukałem :hehe: (była to przyczepa przyszłego teścia). Była z 1981 roku. Ogólnie dość spora (2 sypialnie w tym jedna oddzielana, WC, ogrzewanie, kuchenka, lodówka...) niemniej super wyglądała. Mebelki dość gustowne, wydawały się dobrze spasowane. Poniżej zera stopni może nie spaliśmy, ale każda przyczepa z ogrzewaniem zapewni Ci to bezproblemowo (jedynie z wodą trzeba uważać). Po roku użytkowania owego burstnera sąsiad działkowy kupił dethlefsa podobnej wielkości i rocznika. Okazało się po oględzinach, że wewnątrz był niemal identyczny pod względem stylu. Jedynie materiałowo wydawał się tańszy (np. stół nie był opuszczany korbką, a składało się ręcznie nóżkę, delikatniejsze zawiasy, cieńsza tapicerka).

 

Owy burstnerek zaszczepił we mnie bakcyla :swieca: Jak jest w dobrym stanie i autko da radę je ciągnąć śmiało można brać :biwak:

 

A tak jeszcze wracając do korzeni - marka w przypadku roczników z lat 80 nie ma znaczenia. STAN jest ważny :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat tej konkretnej przyczepy nic Ci nie powiem ale o mieszkaniu zima moge sie podzielic spostrzezeniami (dwie zimy na jachcie i jedna w przyczepie)

kazda slabo izolowana konstrukcja bedzie zima nekac cie kondensacja, jest to dokladnie ten sam efekt co na szklance z zimnym piwkiem w upalny dzien - nic na to nie da sie poradzic

migiem dopada Cie plesn w wyniku tej wilgoci i ogolnie jest niesympatycznie (i chyba niezdrowo tez)

gwoli jasnosci zawsze uzywalem "odwilzacza" powietrza, grzanie webasto, powietrzem w obiegu zamknietym (jak wpuscisz przez nagrzewnice powietrze z zewnatrz nie jest lepiej ;-))

da sie ale po co? jak na krotko to moze byc ok ale pod warunkiem porzadnego suszenia wnetrza po powrocie (grzany garaz itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj szymon79,

miałem onegdaj inny model Buerstnera a mianowcie Buerstner Club 3603 z 1980 roku ... dla czteroosobowej rodzinki sprawdziła sie w trakcie wakacyjnych wypadów, na wyposażeniu miałą kuchnie 3 palnikową, lodówkę zasilaną na 12V, 220V i gaz, termę na 12V, 220V i gaz, wyciąg na 12V nad kuchenką, WC z toaletę turystczna... w sumie na wypady na pola kampingowe wyposażenie było wystarczające :serducha: mimo swojego wieku, a byłą pełnoletnia nie mozna było na nic narzekać, była szczelna, zero wilgoci czy obcych zapachów...

nie wiam jakie wyposazenia ma podana przez Ciebie przyczepka, jakie ogrzewanie, jaka szczelność, stan izolacji ale mocno zastanowiłbym się nad korzystaniem z niej w zimie szczególnie przy temperaturach dużo poniżej O stopni... bo tak koło 0 stopni to da się w przyczepce "przeżyć", ale nie na dłuższy czs. :swieca:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.