Skocz do zawartości

Folia carbon , oklejanie frontu przyczepy.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy oklejaliście ściany  przyczepy folią karbonową? :przyczepa: Mam na myśli ściany zewnętrzne.

Zastanawiam się nad oklejeniem przedniej ściany przyczepy folią karbonową w celu jej odnowienia.

Nie jest ona tania ,ale wytrzymała i efektownie się prezentuje.Taki zamiar liftingu dojrzałej przyczepy.

Auta oklejane tą folią prezentują się dobrze.

Jak zapatrujecie się na ten pomysł?

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy oklejaliście ściany  przyczepy folią karbonową? :przyczepa: Mam na myśli ściany zewnętrzne.

Zastanawiam się nad oklejeniem przedniej ściany przyczepy folią karbonową w celu jej odnowienia.

Nie jest ona tania ,ale wytrzymała i efektownie się prezentuje.Taki zamiar liftingu dojrzałej przyczepy.

Auta oklejane tą folią prezentują się dobrze.

Jak zapatrujecie się na ten pomysł?

 

Niezły pomysł , jeśli Tobie taki efekt wizualny odpowiada.

Folia dość  mocna .

Nie podda się  łatwo kamykom spod holownika.

Może być alternatywą na spękane poszycie po niezbyt ekskluzywnej naprawie.

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbonem się łatwo okleja w porównaniu z innymi foliami. Mi osobiście wydaje się mocniejszy od innych. Ładnie okleisz, będzie ciekawy efekt, tyle że cepa będzie się bardziej nagrzewać. Powierzchnia pod folie musi być idealnie gładka i wolna od zanieczyszczeń. Carbon gorzej się rozciąga przy klejeniu. Traci fakturę i brzydko wtedy wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zapędziliście z tą nazwą "folia carbonowa". To tylko efekt wizualny. Dobra folia do oklejania f-my 3M. Są różne, nawet w odcieniach jasnych i białe. Cena trochę duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem folię na progi auta. Łatwo się rozciąga pod wpływem ciepłego powietrza z opalarki, ale na większej powierzchni nie będzie łatwo ładnie położyć folii bez wprawy. Gdy się za mocno pociągnie to trudno później wyprowadzić prosto.

Efekt na płaskiej ścianie może być ładny, ale raczej folia winna być biała lub jakaś inna jasna (może srebrny metalic?, może jasnobłękitny?).

 

Jak zrobisz to pokaż co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie można wybrać z ogromu kolorów i faktur ale jest dość kosztowna no i muszą to zrobić fachowcy, ogólnie biorąc koszty będą spore Wbrew pozorom nie jest to łatwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom kolorów do wyboru nie ma dużo. Do akceptacji na przód przyczepy pozostaje biały lub srebrny. Srebrny może być zbyt jaskrawy więc pozostaje biały -perłowy półmat .Wstępnie planuję wyklejenie przodu przyczepy od listwy okiennej do samego dołu przyczepy. Prawdopodobnie okleję także pokrywę bakisty jeżeli to nie będzie zbyt trudne. Przednia ściana budki wykonana jest z blachy aluminiowej tylko lekko karbowanej (nie rybia łuska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powierzchnie płaskie wystarczy folia polimerowa (ok 7-letnia) o strukturze karbonu - maksymalna szerokość to 152 cm. Są również z klejem kanalikowym ułatwiającym wyprowadzenie pęcherzyków powietrza.

 

@Lucek26 jak Twoja przyczepa ma powierzchnię inną niż płaska to tylko folia wylewana z klejem pernamentnym np Oracal'a.

Edytowane przez buszmen_wroc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Buszmen-wroc za podpowiedź . Jestem na etapie zamawiania folii. Zobaczymy w praktyce jak to wyjdzie. Mam zamiar oklejać budkę samemu ,najwięcej czasu pochłonie przygotowanie podłoża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to potrwa ,bo dopiero w piątek mam otrzymać folię. Poza tym na oklejenie frontu przyczepy mam czas do czerwca. Z samym oklejaniem nie powinno być kłopotów, natomiast trochę problemów będzie z demontażem bakisty ,świateł pozycyjnych ,uchwytów manewrowych oraz przygotowaniem samego podłoża.Mam nadzieję, że wyjdzie przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.