Skocz do zawartości

Mała i tania przyczepa dla 2 osób


neversoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od jakiegoś czasu szukam przyczepki dla dwóch młodych osób. Nie przewidujemy póki co więcej użytkowników. Namiot na campingu już nam się trochę odwidział.

Chcielibyśmy pójść trochę dalej i kupić jakaś przyczepkę.

Oczywiście największym ograniczeniem jest cena. Maksymalny budżet to 5 tysięcy. Mieszkam na śląsku więc jeżeli coś oglądać to chętnie na tym terytorium.

Rocznik nie jest ważny. Istotne jest aby ta przyczepka była dobra i sprawna. Czyli żeby nie była jakaś zamoknięta czy zgnita. Wystrój w środku też mnie nie interesuje zabardzo bo jestem w stanie sobie sam coś odnowić, przerobić itd. Podobnie z instalacjami elektrycznymi.

 

Raczej przeglądałem małe przyczepki  i takie też mnei interesują. Raczej powinna być mobilna i zwrotna.

 

Pytanie czy w ogóle dla mnie jako początkującego z przyczepami jest w ogólę sens żeby po przestudiowaniu forum i dostępnych informacji coś modyfikować samemu w przyczepce?

 

Prosiłbym o jakieś rady, wskazówki i opinie.

 

Poruszam się fordem focusem 1.8, 115KM kombi.

Prawoo jazdy kat. B.

Edytowane przez neversoft (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj .

Dla was najlepsze rozwiązanie to niewiadowka za ok 2,5 tys zł.

Masz 100% pewności ze nie zgniła.

Za 5000 zł nie oczekuj dobrej przyczepy.

Dzięki za poradę. Tak się spodziewam, że szału może nie być ale chciałbym jakoś zacząć i w miarę upływu czasu może się wkręce.

Ale rozumiem, że z przyczepą do 5000 zł nie będzie akcji w stylu "nie ma teraz jak wrócić z Czech"?

Zdaję sobię sprawę, że trzeba poświęcić więcej czasu na taki sprzet, kontrolować to i nie raz bardziej się przykładać do czegoś.

 

Co rozumiesz pod pojęciem "dobrej"? Ja rozumiem, że nie będzie sprawiała jakiś problemów "krytycznych", że tak to ujmę - tak samo jak awaria immobi na campingu ;)

Edytowane przez neversoft (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko ma rację - rozglądaj się za Niewiadówką. Widziałem wiele naprawdę świetnie odszykowanych tych przyczepek. Ja sam z moją Niewiadką jeździłem 17 lat. A jeżeli jak piszesz umiesz wiele zrobić sam to na pewno będziesz zadowolony podwójnie. Za 5000  nie kupisz nawet w średnim stanie przyczepy, a to co zostanie po zakupie Niewiadki w sam raz na jej "przezbrojenie".

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w sumie o to mi chodziło bo jakoś mi się specjalnie nie pali z czasem więc na po południa i weekendy w sam raz coś pomajsterkować przy tym by szło.

Teraz jedynie do szpoki jakieś ogrzewanie na zime zrobić :D

A takie pytanko mam. Dlaczego mam 100% pewności, że nie jest zgniła? tego jeszcze nie usało mi się doczytać na forum...

 

Czyli coś takiego wchodzi w grę?

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-niewiadow-2700zl-i4214351383.html

 

A powiedzcie mi o ile w rozmiarach jest większa różnica od

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-adria-1985r-i4182521158.html

 

Bo wydaje się, że dosyć sporo...

Edytowane przez neversoft (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko mam. Dlaczego mam 100% pewności, że nie jest zgniła? tego jeszcze nie usało mi się doczytać na forum...

 

Bo Niewiadka jest zrobiona z laminatu, więc nie ma co gnić. Inne przyczepy to tzw. sandwiche (kanapki) i wygląda to tak, że na zewnątrz masz blachę aluminiową w środku konstrukcję drewnianą ocieploną styropianem, a wewnątrz sklejkę. Największym problemem jest ta drewniana konstrukcja, która może zgnić pod wpływem wilgoci jeżeli buda nie jest szczelna. Jak zdecydujesz się na Niewiadówkę to raczej szukaj z hamulcem najazdowym - to jest jednak trochę masy, która pcha samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o naciągnięciu budżetu?

Ogrzewanko, lodówka, przedsionek itp. Moim zdaniem Niewiadkę bije na głowę pod każdym względem.

http://forum.karawaning.pl/topic/16652-s-beyerland-vitesse-380-r-prod-1989-dmc-750-kg/

Myślę, że forumowicz nie wystawi na naszej giełdzie dziurawego sztrucla (poza jednym wyjątkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o naciągnięciu budżetu?

Ogrzewanko, lodówka, przedsionek itp. Moim zdaniem Niewiadkę bije na głowę pod każdym względem.

http://forum.karawaning.pl/topic/16652-s-beyerland-vitesse-380-r-prod-1989-dmc-750-kg/

Myślę, że forumowicz nie wystawi na naszej giełdzie dziurawego sztrucla (poza jednym wyjątkiem).

wystawi sztrucla, nie wystawi... trza obejrzeć jak każdą inną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będziesz uderzał w Niewiadów-ki to polecam WIĘKSZĄ  N126 N  - masz w niej dwa spania (jedno duże-w moim przypadku sypialne, drugie małe-złożone na jadalnie:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziki,jezeli niewiadowka to tylko wersja n, ta mniejsza to porazka, na jedna noc jest ok, bylem kiedys z taka przyczepka 2 tygodnie na mazurach, i szczerze powiem ze to tragedia, zeby sie ubrac, przebrac i zrobic cokolwiek na stojaco to trzeba dach otwierac, jak sie niechce otwierac to przebierasz sie na kolanach, w zimniejsze noce musisz sie pakowac w 2 spiwory bo to niema wogole scian,tylko 2mm zelkotu, pozatym nie ma wentylacji, wszystko po nocy jest tak mokre jakby przeciekala, to hermetyczna puszka bez doplywu swiezego powietrza, i jak nie bedziesz wietrzyl poscieli to po 2 tygodniach bedziesz mial na niej biale kwiatki, w zadnej nawet starej zachodniej przyczepce takich cyrkow nie uswiadczysz, pod warunkiem ze nie przecieka-co latwo jest zdiagnozowac kupujac przyczepke, pozatym niewiadow stoi odwrotnie na ramie od innych przyczep- ona z przodu ma sciane pionowa a z tylu skosna, przeciez zadna przyczepa na swiecie tak nie ma, nie wspomne o holowaniu jej osobowym samochodem to jest walka i drogi brakuje, ja ciagalem niewiadowke a tydzien pozniej ciagnalem hobby 450, szczerze jest ciezsza ale kierownice mozna jedna reka trzymac, przy n126 trzeba sie pocic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj salonki. Super sprawa dla 2 osób lub 2+1. Ja jestem bardzo zadowolony z Hobby 400. Fakt, żeby coś kupić dobrego trzeba poszukać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.