Skocz do zawartości

Prośba o ocenę


SlaBet

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie !

 

Dotychczas spędzałem urlopy z moją rodzinką (2+2) w małej przyczepce N126. Jednakże dzieci szybko rosną (5 i 2 lata) i przyczepka stała się dla nas trochę za ciasna. Obecnie poszukuję czegoś większego w kwocie do 25 tyś. i o DMC do 1300 kg.

 

Ostatnio trafiłem na takie ogłoszenia:

 

http://olx.pl/oferta/hobby-2002-r-495-igielka-dmc-1300-prysznic-CID5-ID5CWzb.html#d8719adf3f

 

oraz

 

 

http://olx.pl/oferta/hobby-460-excellent-CID5-ID5DzLb.html#e875e39197

 

co o nich sądzicie? Czy w przypadku pierwszej DMC nie jest za niska? 

 

Może polecicie coś innego?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku drugiej cos mi się wagi nie zgadzają - napisz do aasp - ma identyczną.

Razi mnie w obu rozwiązanach kibelek z uchylnym oknem od strony przedsionka..... przy życiu towarzyskim w przedsionku może być kłopotliwe montowanie dwójki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nie pasowała mi waga tej drugiej, zazwyczaj spotykałem coś koło 1350 - 1400 kg. Umiejscowienie toalety rzeczywiście trochę nieszczęśliwe, ale po doświadczeniach z n126 dobrze że w ogóle jest. :). GregorY widzisz może na zdjęciach miejsca gdzie było coś robione ? Jak sądzisz - lepiej poszukać czegoś nowszego ? Z lektury forum wynika, że hobby mają swoje problemy z wilgocią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie skupil przede wszystkim na zakupie cepki z pietrowym lozkiem. No, chyba ze to tymczasowe rozwiazanie i bedziesz chcial zmien8c sa 2-3 lata. Wydaje mi sie, ze spanie z dzieciakami, wzglednie spanie dwojki w jednym lozku, to pomylka, budzet masz spory, to i znajdziesz cos sympatycznego bezproblemowo. Ot taka dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie skupil przede wszystkim na zakupie cepki z pietrowym lozkiem. No, chyba ze to tymczasowe rozwiazanie i bedziesz chcial zmien8c sa 2-3 lata. Wydaje mi sie, ze spanie z dzieciakami, wzglednie spanie dwojki w jednym lozku, to pomylka, budzet masz spory, to i znajdziesz cos sympatycznego bezproblemowo. Ot taka dygresja.

Popieram. Dla dzieciaków w tym wieku łóżko piętrowe to świetne rozwiązanie a nawet dodatkowa atrakcja( gorzej jak się będą kłócić, kto ma spać na górze  :] )..... Poszukaj 490 KMF. Salonik wprawdzie mniejszy, ale nie trzeba codziennie przekładać łóżek itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrz na taka... http://otomoto.pl/lmc-luxus-495k-T4317241.html mam identyczna (prawie) i jest to chyba najlepsze rozwiazanie dla rodziny z dziecmi, moze podpadne innym ale hobby omijaj, ja mialem poprzednia hobby, przyczepy hobby o wiele gorzej sie ciagnie nic knausy czy lmc, ich jakosc uzytych materialow nie jest warta tego by przeplacac za nie, maja o wiele slabsze i ubozsze energobloki, a w nowszych modelach to juz kaplica w przypadku awarii. LMC jest moja 3 przyczepka i jak na razie mam najlepsze odczucia z jazdy i zytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po doświadczeniach z łóżkiem piętrowym w domu wolimy aby miejsce do spania dla dzieci było blisko podłogi :) Ale muszę przyznać, że układ łóżek jak w przedstawionej propozycji przez BartoszK jest interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po doświadczeniach z łóżkiem piętrowym w domu wolimy aby miejsce do spania dla dzieci było blisko podłogi :) Ale muszę przyznać, że układ łóżek jak w przedstawionej propozycji przez BartoszK jest interesująca.

 

@SlaBet, to moja przyczepa :-) Trochę więcej opisu jest tutaj: http://forum.karawaning.pl/topic/11783-lmc-luxus-495-k/

W części dziecięcej można też przerobić stolik na łóżko i wtedy wszyscy śpią na dole, jeśli to problem. Ale generalnie, to łóżko piętrowe ma taką siatkę zabezpieczającą. Więc nie ma szans, aby z niego spaść.

Gdybyś miał pytania, to daj znać.

 

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jestem przekonany (również z własnych poszukiwań) iż z takim portfelem spokojnie znajdziesz interesujące dla Was rozwiązanie. Tak jak już pisali koledzy wcześniej zakup cepki z piętrusem przy dzieciakach uważam za jedyny słuszny. Raz że zabiera takie wyrko mniej miejsca a w przypadku kiepskiej pogody każdy cm przestrzeni mieszkalnej jest ważny a dwa że nawet już w podpowiadanych modelach masz to 5te łóżko które świetnie sprawdza się jako stolik dla 3ki dorosłych do jedzenia albo dla dzieciaków na zabawy wszelakie. My na razie mamy przednią podkowę rozłożną w spanie na okrągło i jak trzeba to używamy na razie własnie tego małego. Dzieci rosną jak wiesz szybko i lada moment obawy że z góry ktoś fiknie w dół miną równie szybko. A frajde dzieciaki mają. Moja ma 4 lata i śpi na górze bez siatki zabezpieczającej tylko z poprzeczką i choć wędruje nocami gdzie tylko się da to nie ma opcji by wyleciała. A jak masz obawy to też już sensownie pisał kolega że mogą spokojnie spać każdy na swoim dolnym. Górne można wtedy zaadoptować na składzik wszelkich "podręcznych" gratów.

 

Zaproponował bym bustnera 480 TK bo ma również podobny układ. Mam taką z DCM 1200kg ale są z większą i takiej bym na twoim miejscu szukał.

 

Okno z wc wychodzące do przedsionka uważam przy tych pieniądzach za pomyłkę - ale to moje zdanie :)

Jak co to pisz :)

i nie szukaj pośpiesznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.