Skocz do zawartości

Zasady konserwacji uszczelnienia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tym uszczelniaczem miesiąc temu osadzałem  szyberdachy. Na moje oko jest dobry. Na razie nic nie cieknie i wygląda dobrze. Polecili mi go w Center Campie w  Bieruniu

 

Tak dla jasności: w Bieruniu polecono Ci preparat:"Terodicht Schwarz" ?

W dniu dzisiejszym byłem w sklepie firmowym Loctite, chciałem zapytać czy mają w sprzedaży produkt Terostat 2759 i na razie jest niedostępy, a na produkt 4006 trzeba czekać około 9 tygodni. Zaproponowano mi podobny produkt Terodicht Schwarz w cenie około 38 zł, czy ktoś miał styczność z tym uszczelniaczem i jak wypada w porównaniu z Terostat-em i Dekalin 8936

http://www.loctite-kleje.pl/sg_obrazki_/00032743_zalac_001.pdf

 

Niezbyt rozumiem, po co wyważać otwarte drzwi :hmm:

O uszczelniaczach napisano chyba już wszystko. Wiadomo, co stosują producenci i dobre serwisy, wiadomo, ęe te same preparaty są w ofertach największych sklepów karawaningowych, wiadomo, że z powodzeniem są stosowane przez świadomych karawaningowców podczas prac uszczelniających, a wciąż pojawiają się jakieś pytania o inne, jakby tamte były złe :look:

 

Jeśli nie możesz dostać w sklepie obok, to kup gdziekolwiek, np. na All...

Przed chwilą sprawdzałem - jest i odpowiedni Terostat i odpowiedni Dekalin.

Z tego, co pisałeś poprzednio, nie uszczelniasz całej przyczepy, tylko listwę nad oknem. Ile chcesz zaoszczędzić na zakupie odpowiedniego preparatu i czy gra jest warta świeczki ...   :hmm:

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kristofer

Zgadzam się z tobą i tu nie chodzi o oszczędzanie, szukałem na Allegro uszczelniacza Dekalin oraz Terosat, ale nie znalazłem w kolorze czarnym. Jeżeli mam płacić za uszczelniacz Terostat tyle samo co za Dekalin to oczywiście wybieram produkt firmy Dekalin. Oprócz uszczelnienia listwy nad oknem, planuje nałożyć uszczelniacz na narożniki w nadkolach

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Tereostat i Dekalin? Czym to sugerujec ie bo robią tym serwisy i nabijają cenę bo są drogie te produkty a dla czego nie sikalastomer np 710 ten sam skład a owiele tańszy czy to jest z Waszej strony reklama?Chyba o to nie chodzi co najdrosze to lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wtrącać do dyskusji fachowców, ale ja doszczelniam nawet jeśli tylko mi się wydaje, że możliwość przecieku kiedyś będzie, uszczelniaczem do szyb samochodowych. Oczywiście, puryści rzucą się na mnie, ale co mi tam! Wyciskam z tuby ile się da w takie miejsce, zacieram paluchem i jest ok. Oczywiście, nie piszę o zaciekach od wewnątrz, bo gdyby takie były, to bym wywrócił na lewą stronę. Reasumując: nie bójcie się uszczelniania od zewnątrz, ale zawsze potem patrzcie w tym miejscu od środka, czy nie ma zacieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Tereostat i Dekalin? Czym to sugerujec ie bo robią tym serwisy i nabijają cenę bo są drogie te produkty a dla czego nie sikalastomer np 710 ten sam skład a owiele tańszy czy to jest z Waszej strony reklama?Chyba o to nie chodzi co najdrosze to lepsze?

 

Dlaczego, to juz w wielu miejscach było opisane. Nikt tu niczego nie reklamuje, rozmowa jest o najczęściej stosowanych do uszczelnień preparatach.

http://forum.karawaning.pl/topic/16398-praca-z-uszczelniaczem-terostat-2759/

Zresztą każdy, kto zetknął się z więcej, niż jednym produktem tego typu, ma własne zdanie o tych uszczelniaczach i jak wspomniałem, to wszystko jest zawarte w forumowych tematach. Moim zdaniem, takie opinie są najcenniejsze.

http://forum.karawaning.pl/topic/11604-uszczelniacz-wurth-czy-sikalastomer/?p=283058

 

"Sikalastomer 710" z całą pewnością nie jest pomijany.

http://forum.karawaning.pl/topic/16598-prośba-o-wypowiedz-w-sprawie-uszczelnienia-listw/?p=369088

P.S.

Czy skład preparatów jest identyczny, tego nie wiem, ale przypuszczam, że różnice jednak są.

Miałem każdy z omawianych uszczelniaczy, a upodobałem sobie tylko jeden, co przecież nie oznacza, że ktoś inny musi uważać tak samo.

Ostatecznie i tak każdy sam wybiera sobie taki preparat, który uważa za najbardziej odpowiedni.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, z całą pewnością nie mylę tych preparatów ! Jak przeczytasz chociażby zamieszczony link pod moją odpowiedzią, to się przekonasz, bo sam opisuję ich róznice. W powyższym poscie, to jedynie moje przejęzyczenie, co poprawię. Gdybyś przeczytał uważnie linkowane tematy, nie zarzucałbyś mi, że mylę preparaty, a jedynie pomyłkę słowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź była konkretnie na Twoje pytanie o Sikalastomer i zawierała konkretny link, również dotyczący tegoż preparatu, więc przejęzyczenie było oczywiste, myślę, że dla laika również :hmm:
W każdym bądź razie, kwestia wyjaśniona.
Waldek, aby było jasne - nie mam do Ciebie żadnych pretensji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale w takim razie nie rozumiem, dlaczego poszukujesz akurat czarnego :hmm:

W przyczepie mam uszczelnienie w kolorze czarnym ,i tym się kieruje żeby mieć jeden kolor uszczelniacza. Chyba, że podejmę decyzję o zdemontowaniu wszystkich listew oprócz tych co łączą ściany to wtedy bardziej by pasował pewnie jasno szary.

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kol Kristofera w poście #67 zostało wprowadzone prawidłowe oznaczenie Sikalastomer 710.

 

Dziękuję, jest OK :ok:

W przyczepie mam uszczelnienie w kolorze czarnym ,i tym się kieruje żeby mieć jeden kolor uszczelniacza. Chyba, że podejmę decyzję o zdemontowaniu wszystkich listew oprócz tych co łączą ściany to wtedy bardziej by pasował pewnie jasno szary.

 

Fakt, jest to sensowne. Z drugiej strony, gdy zastosujesz szary uszczelniacz, to można równiutko położyć spoinę i tak ją  zminimalizować z zewnątrz, że po pewnym czasie nie będzie prawie różnicy w stosunku do pozostałych uszczelnień. Ten uszczelniacz ciemnieje pod wpływem kurzu, zanieczyszczeń itd.  Jedynie, gdy są to miejsca wymagające jednak "grubszej" spoiny (większe nierówności), to wtedy może być jednak widoczna. U mnie akurat ramy okien są szare, więc ten kolor był dla mnie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wszytko zależy od tego kto jaką ma kolorystkę elementów, jak bym zakupił ten czarny uszczelniacz starał bym się nakładać go tak żeby był mało widoczny myslę o wpomaganiu się przy tych pracach taśmą malarską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.