Skocz do zawartości

Zasady konserwacji uszczelnienia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja też patrzyłem na stronę www i są tylko listwy. Można kupić u nich wszystko co jest w katalogu firmy Reimo. Uszczelka jest na tej stronie w cenie 2,90 euro za 1 mb.

http://www.reimo.com/pl/901992-gummidichtung_20x11mm_m/  . Czekałem na zamówiony towar ok tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawracajac do wczorajszego pytani blacha czy laminat ?mam do wymiany praktycznie obie sciany wiec koszt bedzie duzy, tylko co teraz wybrac co waszym zdaniem jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kawa221 dzięki za info, szkoda że nie mają na metry, bo 19m raczej mi braknie a z kolei 2x19 to dużo za dużo zwłaszcza hajsu :look:

Witam

 

Na stronie nie mamy wszystkich taśm butylowych a większość można kupić na metry. Zadzwoń to wszystko dobierzemy.

 

Jeśli chodzi o blachę to też zapraszam do kontaktu telefonicznego  426542999.

 

Pozdrawiam

Piotr Lis

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dużo osób pytało np. o taśmy butylowe, a zarazem stwierdzało iż są drogie. 

Ja znalazłem producenta, który robi te taśmy i np. dla Niewiadowa. Wysyłają również osobom prywatnym.

Bardzo miły pan wszystko wytłumaczy, to znaczy powie co aktualnie mają na stanie. Jest również możliwość zamówienia konkretnego wymiaru-rozmiaru.

Te osoby które jeszcze jadą w tym roku na spotkania, mogą się dogadać i jeśli akurat jakiegoś wymiaru nie ma /bo np. jest mało chodliwy i małe zapotrzebowanie/ to firma ta może wykonać ileś tam metrów - tzn. krążków.

Ilość metrów w krążku jest uzależnione od grubości taśmy. Cen na stronie nie ma, lecz zawsze można zadzwonić i się dowiedzieć.

Np. taśma o grubości 1mm na 30 mm szerokości - to krążek o długości 40 m kosztuje 40 lub 48 zł /sorki ale ze łba już mi wyszło/ i sie pomyliło np. z taśmą o grubości 3 na 20.

Śmiało dzwońcie i nawet możecie mówić iż macie info od kolegi z forum.

 

Firma jest w tym samym mieście co mieszkam ja, ale nie mam w niej żadnych udziałów i nie chcę abyście traktowali to jako reklamowanie tej firmy, lecz moją intencją jest to aby kupić coś taniej, a nadwyżkę przeznaczyć na inny osprzęt.

 http://www.intra.biz.pl/_butyl_dwustronnie_lepny.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

arturro ja pod listwy stosowałem sikalastomer 710,dają też koledzy dekalin( lepiej siada listwa )myślę że jest to lepsze od taśmy butylowej o którą pytasz i chyba wyjdzie taniej .Jeśli chodzi o uszczelniacz dekarski to Ci napiszę stanowczo NIE :no::nono: chyba że zachwile chcesz spowrotem robić remont,na tych żeczach nie zaoszczedzisz .

Witam..! Czytam,czytam, wasze fachowe i b.drogie/materiał/ wywody co do remontu 'cepek'  i...... starowinka moja ,to Wilk z 1986r ,też wymagała uszczelnienia ,a szczególnie okna boczne stałe /nie są open/,pod ręką był właśnie ten dekarski kartusz...!! Taśma malarska wokół okna,śrubokręt i w/w kartusz, śrubokrętem odchylam czarną szeroką uszczelkę wokół okna/pusto tam/,odpowiednio przycięta końcówka kartusza daje grubą na /średnica ołówka/ spoinę dookoła okna "układam" dociskam, reszta wyłazi na taśmę malarską ,po 15 minutach, taśma raus..! Pieszczoty z wyglądem jak fabryczny i.....jest O'k..! "Buda" stacjonarna w lesie nad wodą,  jako baza na ryby i grzyby..Profilaktycznie zrobiłem, łączenie -ściana dach-, więc po wyczyszczeniu i przemyciu benz. lakową, taśma wzmocniona od spodu butylenem/chyba/ szer. 5cm,czy 7,5cm/ i wio...... po obrzeżu przyczepy z jednej i drugiej strony ,sukcesywnie dociskając wałeczkiem...letnie słonko swoje zrobiło i ....spoko jest ,a potrafi tu lać jak z cebra i słonko, też mocno przygrzeje..Preferuję ,drobne naprawy 'faszystowską' metodą jednego tu z kolegów ,czyli pomyślunek,i tanio a dobrze.... Póki co zdaje metoda egzamin, żal inwestować kasę w starą,stacjonarną budę,znam inne ciekawsze sposoby wydawania pieniędzy....pilnować muszę tylko, by "cepka", spełniała warunki do jakich została stworzona i oglądać,doglądać,bacznie się jej przyglądać, bo stare, potrzebuje już specjalnej troski...Pozostała podłoga,poszukam rozwiązań na forum jekieś rozwiązanie podpatrzę,teraz plandeka i spokojny jej sen do wiosny ....Pozdrawiam /na fotce widać oba okna /środkowe to kuchenka mała/,prawe zrobione /efekt fabryczny/,lewe jutro w poniedziałek/

post-15811-0-08540600-1412499958_thumb.jpg

Witam..! Czytam,czytam, wasze fachowe i b.drogie/materiał/ wywody co do remontu 'cepek'  i...... starowinka moja ,to Wilk z 1986r ,też wymagała uszczelnienia ,a szczególnie okna boczne stałe /nie są open/,pod ręką był właśnie ten dekarski kartusz...!! Taśma malarska wokół okna,śrubokręt i w/w kartusz, śrubokrętem odchylam czarną szeroką uszczelkę wokół okna/pusto tam/,odpowiednio przycięta końcówka kartusza daje grubą na /średnica ołówka/ spoinę dookoła okna "układam" dociskam, reszta wyłazi na taśmę malarską ,po 15 minutach, taśma raus..! Pieszczoty z wyglądem jak fabryczny i.....jest O'k..! "Buda" stacjonarna w lesie nad wodą,  jako baza na ryby i grzyby..Profilaktycznie zrobiłem, łączenie -ściana dach-, więc po wyczyszczeniu i przemyciu benz. lakową, taśma wzmocniona od spodu butylenem/chyba/ szer. 5cm,czy 7,5cm/ i wio...... po obrzeżu przyczepy z jednej i drugiej strony ,sukcesywnie dociskając wałeczkiem...letnie słonko swoje zrobiło i ....spoko jest ,a potrafi tu lać jak z cebra i słonko, też mocno przygrzeje..Preferuję ,drobne naprawy 'faszystowską' metodą jednego tu z kolegów ,czyli pomyślunek,i tanio a dobrze.... Póki co zdaje metoda egzamin, żal inwestować kasę w starą,stacjonarną budę,znam inne ciekawsze sposoby wydawania pieniędzy....pilnować muszę tylko, by "cepka", spełniała warunki do jakich została stworzona i oglądać,doglądać,bacznie się jej przyglądać, bo stare, potrzebuje już specjalnej troski...Pozostała podłoga,poszukam rozwiązań na forum jekieś rozwiązanie podpatrzę,teraz plandeka i spokojny jej sen do wiosny ....Pozdrawiam /na fotce widać oba okna /środkowe to kuchenka mała/,prawe zrobione /efekt fabryczny/,lewe jutro w poniedziałek/

 

Edytowane przez slaw1948 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Pięć sekund zajęło mi znalezienie bardzo wielu ofert. Wysyłka nie jest jakoś kosmicznie droga, więc można to chyba zaakceptować, zwłaszcza gdybyś potrzebował więcej, niż jeden kartusz :hmm: No i masz z dostawą pod drzwi, nie musisz jeździć po Wa-wie :drive:

np.:

http://allegro.pl/sikalastomer-710-uszczelniacz-butyl-310ml-szary-i6021292058.html

http://materialylakiernicze.pl/sikalastomer-710-uszczelniacz-butyl-310ml-czarnyszarybialy-p-33.html

http://allegro.pl/sikalastomer-710-uszczelniacz-butyl-310ml-szary-i6021294510.html

http://center-camp.pl/pl/p/SikaLastomer-710-uszczelniacz-butylowy-SZARY/2586

http://allegro.pl/sikalastomer-710-uszczelniacz-butylowy-szary-i6118196384.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 

Czy ktoś wie gdzie  w Wawie mogę dostać   SikaLastomer 710  w kolorze szarym.  ???

Wiktor  

ja będę też zamawiał na dniach. Tak jak pisze Krisrofer najlepiej zamówić w necie. W Wawie ciężko. Napewno nie mają w gomarket.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem fotki jak doradził kolega Kristofer , kleji sie i brudzi dodam iż jest to fabryczne uszczelnienie producent fendt Ps Moge to sam zrobić czy lepiej nie ruszać i oddać na serwis zeby nie stracić gwarancji ?

post-20881-0-17501300-1461001769_thumb.jpeg

post-20881-0-60044200-1461001794_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie w hobby z 1991 i jest opinia ze to jest dobre i nie szczędzi uszczelnienia chodź moje zdanie jest ze to powinno być zrobione estetyczne , przyczepa podczas jazdy pracuje i tak wychodzi uszczelnienie .

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.